Jump to content
FAS Goran
danijel55

Nissan Micra 1.2 16V K12

Recommended Posts

13 hours ago, vagenovac said:

Kazu kupi japanca benzinca ne kvari se, kad crklo kvacilo karike glava, gore nego golf 2.0pd :D

ovo je polujapanac :)

ko zna koliko tu ima km i kako je odrzavano kad se ovo desilo

 

e da, sve se kvari

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

TPR japan.Nasao ih u Bg,trazio svuda po Bg-u,samo ta marka ima,9000 din su bile.Mislim da je nisanov motor, a sto se tice potrosnje ulja,ne znam ni za jednog japanca benzinca koji ne posrce bar pola litre.Ja sam gledao 1.3mjet i najradije biz ga uzeo,ali sestri se ne svidja a njoj auto ide.Gledao i ideu i punta, al zapela za mikru.Nit sam nesto citao o toke uzimam pa sta bude.Ideu vozio nisam,al naspram punta,komfor,udobnost i ponašanje na putu je na strani mikre ubedljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lose odrzavanje nista drugo, ujak vozio dve mikre, ova sada ima preko 500kkm i i dalje trosi pola kile od zamene do zamene sa tim istim motorom

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredicemo ,pa cemo videti.Inace pre toga sam zvao par servisa u NS i BG,svi kazu karike oce to kod njih.Inace sto se tice rada i zvuka motora, sve 10 je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad od mehanicara dosao.Nosio je karike kod ljudi na masinskoj obradi,kaze iz originala su,na veliku moju srecu.Svi delovi su gotovi i krece polako sa sklapanjem.E sad zbog praznika u ponedeljak i utorak malo ce potrajati,ali nema veze nek sve bude kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba trosis gorivo samo

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi izlazi u susret covek sa placa pa radimo pola pola,zasto ne?Inace sicevi ventila su bili zagoreli pa je i to obradjeno.Karter je opran kao i ceo motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uplati pomoc na putu salim se moj punto je posle osvezavanja motora presao bio jos 150000 i jos uvek se vozi u Kg ja mislim a uvek je bio u blokadi.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad cujem rec osvezavanje prevrne mi se zeludac, setim se svog prvog auta corsa a 1.5d trosila vise ulja nego goriva ali bukvalno jer je goriva trosila 3.5-4l. Sipas mineralku i vozis ali zimi nece da upali moras da juris nizbrdicu :) Nakon osvezavanja produvao posle 5k km, dugo posle njega nisam hteo dizela da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ove intervencije auto bolje ide.Karike bile zapekle i zbog toga potrosnja ulja.Trebalo bi da je uradjeno sve kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci shell ne valja?Trosila ga kao luda.700km od radjenja motora, sve je kako treba da bude.Jos malo pa pocinje cepanje u 7000rpm,mada atmosferac je to,da ne kazem djubre.

Jos kad sam saznao da je renoov menjac,tj danas saznao,razocarao me nissan.Bezao sam od francuza i na kraju menjac njihov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj neko atmosferca od 3 litra pa naviše onda vidi dal je đubre? To nije za 7000 rpm.To je auto za štednju.Moj burazer onomad potezo kadeta suzu malo u obrtaje na ove vrućine.Eno ga auto kod majstora rikno dihtung glave.

Daj bože da je samo dihtung.:lol:

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, danijel55 said:

cepanje u 7000rpm,mada atmosferac je to,da ne kazem djubre.

Jos kad sam saznao da je renoov menjac

 

Au mico, pa nisi sebi za trke kupio auto

A Renault Nissan je na sceni vec vise od 15 god, ne znam sta te cudi njihov menjac u Nissanu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...