Jump to content
FAS Goran
danijel55

Nissan Micra 1.2 16V K12

Recommended Posts

Auto je kupljen sestri,tako da povremeno sednem u njega. I onda patosiram gas,malo da se izduva od mrtve voznje.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000km ulje i voda stoje,da kucnem u drvo.Mikra ode u nedelju jutro na more :D Taman ce uz put i katalizator da se ocisti,tj da izgori ulje iz njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Данијеле, спашавај иста прича око уља и осталог, "мајстор" није заменио карике (глава урађена, дихтунг, вентили и гумице замењени), и нормално опет троши уље али оних твојих 1,5л потроши на 1500км. Молим те  за цену карика и клипова ако си их мењао, и ко је произвођач. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje traži kontakt od Danijelovog majstora :) Džaba ti da nabaviš delove ako radi neki bilmez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to oko gumica ventila,svaki krsteniji majstor mi je rekao,pusti to,karike su 99%.Cena karika je bila oko 8000din i imas ih samo iz originala,mislim da druge marke nema.Klipovi,cilindri,ventili ,nisu dirani,to je bilo dobro.Takodje posle zahvata, primecivaces plavi dim jedno vreme, jer to ulje sto trosi zacepljuje katalizator.Al vremenom izbaci to,tj sagori ga temperatura izduvnih gasova. 

Ja sam se raspitivao na sve strane, zvao servise u Bg,Ns,posto su Japanci,jos nisssan bas retki kod nas.Takodje ako ti posle zamene karika trosi ulje, odmah se zali.Ima strucnjaka sto tvrde da mora da trosi dok ne nalegne :D P.S Ovaj majstor sto je radio ovo,hvali bas total ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И кроз плави дим сам прошао и потрошњу расхладне течности и енормну потрошњу уља, али сада после 2500км опет троши уље. И код првог паљења мотор се непријатно тресе, после пар секунди рада мотор се смири, е за то немам јасно објашњење. Хвала на одговору.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije trošila rashladnu tecnost.Al svakako pri zameni karika ces morati uz put obraditi glavu i zameniti dihtung glave.Sad sto se motor trese ne bih znao da ti kazem.Videces uglavnom sta i kako je kada se otvori.Ja sam isao na to kad se vec otvara nek se menja sve sta treba.

Mislim da je presla vec 4000km od zamene,od toga je 1000+km bila u Crnoj Gori sestra sa njom.Ulje i voda stoje tamk gde su i bili.Ide bolje, katalizator je cist,barem bih rekao, nema vise plavog dima.Potrosnja je smesna posto ima tng,400-440km za 2000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...