Jump to content
FAS Goran
delakroa

Citroen C3 exclusive

Recommended Posts

Evo konacno je dosao na red i Citroen na predstavljanje. :whistle:

 

U pitanju je prva generacija C3, sa 1.4hdi motorom u exclusive opremi. Uvezen je iz Italije, na satu ima 170.000, ali videcu, ako mu nadjem dokumentaciju, tj registraciju negde da potrazim na onom sajtu, ali nije ni toliko bitno.

 

Izgled, to je relativno, ne bih komentarisao, jer se meni bas posebno ne svidja, ali za moje je ok. Ono sto mi se svidja kod njega jeste upravo oprema! Ima prilicno udobna sedista, komforan je napred, ima automatsku klimu, elektronske podizace stakala, elektronske retrovizore, tempomat, automatsko zakljucavanje vrata, komande radija na volanu, sredisnji naslon za ruku. 

 

Dosta je praktican auto, ima dosta pregrada za ostavljanje telefona, novcanika, tako sitnica, jedina mana je mesto prekidaca za stakla, ali to je sitnica. Interesantna mi je ona fioka ispod radija gde se mogu smestiti svi dokumenti. Isto tako i one dve fioke ispod vozackog i suvozackog sedista, ali i plastika za pregradjivanje gepeka. 

 

Sto se samog auta tice, ceka nas mali servis u toku iduce nedelje. Gume za sada necemo dirati, napred su all season, a nazad samo zimske, ali su sve u dobrom stanju, mozda cemo leto izgurati, a na zimu kupiti sve 4 nove. 

 

Prvo ulaganje su bile nove patosnice, sva potrebna rezervna oprema, kao i presvlaka za volan, posto je malo bio izuljan, a planiram i rucicu menjaca, tj onu glavu menjaca da zamenim, samo da skontam kako se skida :D 

 

Slike slede uskoro, samo da prebacim iz aparata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exlusive nije pravi ako nema panoramu :P

Salim se, super su autici. Ja se sa mojim bivsim bas slatko navozao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, malo sam proucavao ono uputstvo, iako je na italijanskom... fali mu ipak dosta toga jos... grejaci sedista, panorama... 

Sto se mene tice, a i mojih, jer ce oni najvise voziti, suvisan je i tempomat i automatska klima. 

 

Elem, odradili smo mu mali servis, kod ovlascenog servisera (9.500din!), ali smo mu nasli i dve mane: kako je on rekao, nakon probne voznje, letva volana se malko cuje, kada se prelazi preko lezecih recimo, a i cuje se neko krckanje, tj lupkanje napred, sto je objasnio da je staklo bilo reparirano i da, navodno, nije dobro uleglo, namesteno, sta li, pa se to cuje. Bila je i na staklu neka nalepnica, opet, na italijanskom, mozda je to bilo od tog glass servisa...

 

Ostalo je sve ispregledano, detaljno, valjda smo zato i toliko platili mali servis, rekao je majstor da narednih 20-30 hiljada km nema nikakvih ulaganja u njega, osim malih servisa. Za gore pomenutu letvu je isto rekao da se ne mora menjati jos, inace se nista ni ne oseti u voznji, niti na volanu, osim onog neprijatnog zvuka prilikom prelaska preko lezeceg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznat problem sa letvom kod njih...

Otisle su ti neke caure na letvim, kolilo se secam, plasticne su.

Nova je paprena i ne isplati se kupovati.

Servisi koji rade remont traze 150-200 evra za remont. Ne znam samo sta remontuju, obzirom da je elektro servo i da se kuciste ne otvara ili se bas tesko otvara, a i problem nije unutra.

 

Ja sam problem resio u Batajnici, servis ljube-kugla. Skinuo covek letvu, napravio nove caure i to je to. Oko 4-5 hiljada dinara, koliko se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mi je i ovaj majstor rekao, neki servis u Su se bavi bas remontom i to kosta oko 200e...

Imas li negde mozda kontakt tog iz Bataje? Da se raspitam, pa ako je toliko jeftinije isplati mi se otici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...