Jump to content
FAS Goran
dusanissimus

Croma 1.8b (tng) iskustva?

Recommended Posts

Ne volim dizele. Ne volim zvuk, ne volim miris itd.

Zapala mi je za oko Croma 1.8, prvenstveno zbog jako pouzdanog GM motora.

Znam za problem sa glavom, i to mi nije presudno, jer je i dalje 300-400 evra za glavu jeftinije od plivajućeg zamajca.

Jasno mi je da dobro radi na tng, usled toga šo se isti, odnosno z18xe (croma je z18xer sa 140 umesto 125ks) ugrađuje u zafire sa metanom. Ako izdrži metan, kvalitetan tng sistem ne bi smeo da bude problem.

Nego, pošto vidim da nema posebna tema za benzince, ja ću da iskoristim priliku da je otvorim.

Imam nekoliko pitanja:

-Da li je neko uz cromu dobio rezervni točak "ćopavac"?

-Da li je neko probao da nabavi fiatove originalne patosnice?

-Da li je neko na običan auto montirao ksenonska svetla, i koliko je to zadovoljstvo koštalo?

Hvala svima unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz Cromu ide ćopavac i set za zamenu (dizalica, poluga dizalice i ključ - sve zajedno spakovano u ćopavaci i u nosač od stiropora). 

 

Original Fijatove patosnice nisam viđao, ali mogu se nabaviti patosnice drugih proizvođača napravljenih upravo za Cromu.

 

Ja bih montirao ksenon svetla odavno, ali uvek ostaje pitanje kako proći tehnički pregled. Ali ako ugrađuješ projektore i xenone - to nije ispod 200e.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, nikada u životu ne bih ugradio farove koji nisu fabrički ili pravljeni po fabričkoj specifikaciji...

Kao čovek sa miopijom (kratkovid) i asigmatizmom (cilindar) nema grupe ljudi koje sočnije psujem od idiota koji montiraju "kineske kseone" i led sijalice u farove. Vi ljudi kada bi znali koje mi to tripove pravi u vidu ako ništa drugo bilo bi ih malo sramota.

Dakle govorim o originalnim kseon farovima iz fiat automobila.

 

Imam neke tragove o brojevima fabričkim i cenama (cca 60EUR), što u poređenju sa 5000 dinara za patosnice nije prevelika razlika. Moj brat vozi astru G sa originalnim opel patosnicama, i iskreno, koliko god da su koštale (mislim da su došle uz auto od Komnenovića) vrede bar duplo više od onih u spider autu, koje jesu dobre ali se prosto ne daju porediti.

 

Za ćopavac hvala na informaciji. Da li je neko ikada menjao gumu na ćopavcu? Kapiram da posle 10 godina stajanja to i nije glupa ideja, a opet, nije 300 dukata!

 

Hvala još jednom na promptnom odgovoru!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, dusanissimus said:

Da se razumemo, nikada u životu ne bih ugradio farove koji nisu fabrički ili pravljeni po fabričkoj specifikaciji...

Kao čovek sa miopijom (kratkovid) i asigmatizmom (cilindar) nema grupe ljudi koje sočnije psujem od idiota koji montiraju "kineske kseone" i led sijalice u farove. Vi ljudi kada bi znali koje mi to tripove pravi u vidu ako ništa drugo bilo bi ih malo sramota.

Dakle govorim o originalnim kseon farovima iz fiat automobila.

Isti slučaj i kod mene - zato upalim duga, pa nek se češe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

..pa jos ako je dioptrija oslabila, a nismo stakla menjali, tragedija za voznju uvece.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...