Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Obican stiropor cvrci kada vibrira,, da znate. Morao bi da bude bas propisno fiksiran :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=11550]Danilo1[/mention]

Bih ali nema a od haube mi nije ostalo viska kada sam sekao default_(.gif Palo bi mi na pamet ali ostaci bi em bili nepravilnig oblika em malo.

 

@Mijailović P.

 

Pleh ??? Nema ovde pleha, bar nisam naisao na isti, osim ako nisi mislio na pleh vrata, ka spoljnoj strani stakla.. Mozda je bio izmedju stakla i prednjeg dela vrata, ali izmedju unutrasnjeg enterijera i stakla je kao nesto slicno tankog tankog izolira. Sa unutrasnje strane enterijera ka staklu/dubini vrata je neka plastika sa tiplama kojima se drzi enterijer za vrata + otvori za srafove. Nikakvog pleha nema.

Tako da sad ne znam gde bi isti mogao biti

Moguce da je u stilu to drugacije uradjeno.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, al eto da znas da je i pored nedostatka kao u stilu, zvucna opet ok. Premda ne znam da je lim ikakva vrsta zvucne izloacije, pre bih mu prepisao kompaktnost i tvrdocu vrata.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta danas raste iz saksije

 

Posle finog potezanja na parkingu i laganog otkacinjanja drzaca na krajevima, uspesno skinuta prvo hrom plastika pa potom glavna sa znakom.

 

Danas/veceras je malo krezav na parkingu jer sutra sledi farbanje znaka i da se pazari neka dobra 3M dvostrana lepljiva traka ili slicno.

Prilicno lose stanje usled dugotrajnog prodora vode i poslednjeg puskiranja

 

Boja slova ce ostati ista (zelja devojke) a farba verovatno ili crna ili boja samog auta.

 

I dalje se traga za adekvatnom prozirnom zamenskom plastikom za zadnji znak, jer je trenutna ful izgrebana.IMG_20200409_230329.thumb.jpg.beeaee03d33ee8131cef3913917dc70d.jpg

 

Pran je enterijer (sedista, vrata) penom (suvo pranje) sa Ma-Fra nekin strckalom i okej je odradio posao. Ostalo jos stubovi i da prekontrolisem nebo.

 

Postavljenje zasene na prozorima, upeklo danas

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, ja se namucio fino dok sam skinuo masku, sve nedto krcka, oce pukne nece pukne i..posle nekog ubedjivanja je skinem :)

Znacku nisam mogao da skinem nikako bez skidanja maske, ako na to mislis. Ovako, gedora odradila posao.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja pravim zabunu a sve zato što mi mrsko kuckati.

Moja sugestija se odnosila na srce značke.

Podvuče se skalpel ili nožić i lagano se "izvali" središnji deo koji se nakon toga obrađuje.

Naravno, ako je bio cilj da se samo znak/srce ofarba.

 

tt

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to...toliko je bio ostecen da sam doslovno samo zavukao manji srafciger i plastika je otpala...imao sam srece da je ne izgubim, morao bih znak kupiti
Ima blagu pukotinu u gornjem desnom uglu i tu je voda ulazila. Ce ga opravimo danas

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze postovani kolega, to bi trebalo lako da se skine bez cele maske, ako ti je cilj samo farbanje znaka...

10 hours ago, ISV_01 said:

I dalje se traga za adekvatnom prozirnom zamenskom plastikom za zadnji znak, jer je trenutna ful izgrebana.

Na ovo zaboravi, jedino prodaju ceo mikroprekidac sa znakom, koji je 30 EUR. Mene mrzelo dalje da trazim (stigao bez te plastike), pa sam samo ubacio stiker. Vec sa metar se i ne provaljuje da je on u pitanju, video si na skupu. A i imam OK iskustvo da su bas trajni, jos sa Stila.

Jeste naravno fabricki znak lepsi, ali brate mili, 20 godina ne mogu da ga naprave da valja :D , jos od onog plavog. Ja sam se zaje*ao pa stavljao na Stila 2 iz originala i bacao pare. Kvrcne ga kamencic i cao, pocne da uvlaci vodu, vlagu i ne lici ni na sta, na kraju ta plastika moze i da otpadne. Stiker ne poznaje te granice :D . A videcu mozda da i ja malo osvezim i pojacam moj fabricki znak napred, dok je jos citav.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastiku sam malo osvezio kao i hromirani deo pa je taman korisno utroseno vreme. Izgleda da nikad nista nije dirano i menjano sto se tice prednjeg dela auta.

Videcu sta budem nasao adekvatno od plastika pa cu svakako napisati sta sam izgrunfovao kao zamenu za iste. Ofc malo je teze u trenutnoj situaciji.

Za divno cudo, zadnji znak se prilicno opire uticajima skoro vise od godinu dana iako je malo nakaradno sredjen i generalno ostecen. Videcu, krajnja solucija ide stiker.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sredjen gepek i ofarbana plastika u gepeku (ka braniku) jer je bila izgrebana totalno, ofarbane plastike oko maglenki i donja plastika.

Malo sredjen i poklopac motora, podmazane gume oko silent blokova i..recimo to je to. Izbaceno jedno 5kila svega i svacega iz gepeka (jbg, terenski tip).

Ko je i kako radio, dobro je ispalo IMG_20200416_125817.thumb.jpg.9668b601a0fbb50c1ca64c144d3d0ac3.jpgIMG_20200416_125809.thumb.jpg.03eb39857131f05296ac242717817315.jpg

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

IMG_20200416_130509.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro je makar sa slike sto se vidi. Sta mislis na masku i to oko maglenki u neku tamno sivu boju, kao gun? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, da li je auto sive ili neke svetlije boje pa ajd, al tamne je pa mislim da nekako ne bi islo..slikacu u krupnom planu pa cu da probam preko fotosopa kako bi izgledalo.

Trenutno na kompletnom servisu klime i dezinfekciji iste. Davno smo menjali hladnjak klime zbog pojedenih resetki hladnjaka kod klima servis Sale, pa smo nastavili da tu i odrzavamo. IMG_20200416_135009.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ISV_01 said:

IMG_20200416_125817.thumb.jpg.9668b601a0fbb50c1ca64c144d3d0ac3.jpg

Cudi me da u refleksiji na braniku ne vidim tvoju vernu senku, u vidu Danila :D ?

Sigurno si uvek u tripu da te ne snima odnekle.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se zaokupim nečim to je totalna hipnoza, tako da me ne bi čudilo  uopšte :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peh..neko vreme vozen na veoma kratkim relacijama zbog covda, slabo vozen na duze staze i moje odsustvo na terenima ucinilo svoje > aku izdahnuo. Demontirao isti, na smart punjac pa neka prenoci. Jbga, mora se auto voziti, nema druge

Mozda sledeceg meseca padnu 2 nove gume BFGoodreach all season i kasnije zadnje 2 da obnovimo obucu, jerbo su na popustu u Beocar, pa nije lose iskoristiti.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peh juče u povratku sa posla...Malo mi bilo čudno kako mu potrošnja drži 8L (Ic) od Dušanovca do Steka, no primetim da i maalo slabije prima gas. Stanem kod hitne, no čudnog metalnog mirisa....zadnji desni točak vruć....ručna nije otpustila. Setim se da je Stilo isto imao problema sa zadnjim čeljustima. Isprskam koliko sam mogao sa silikonskim sprejem, iscimam ručnu nekoliko puta i puste klješta (pogurao auto da se uverim). Na nožnu nije reagovalo zaglavljivanje, tako da ona nije bila problem. 

 

Usput sam proverio sajle ručne u kabini ispod centralnog stuba kod zadnje klupe i desna sajla je bila zategnutija od leve u momentu kada je točak bio pritisnut (dok sam bio kod Hitne), tako da je definitivno ili sajla ili mehanizam kod kočnica. 

 

Danas možda majstoru odem ako nađe vremena za mene, ali će se svakako rešiti čim pre. Pregledaće se i levi točak da sve sredim u kompletu ako treba (oba točka, tj ako treba obe sajle i obe čeljusti da se repariraju) da otklonim mogućnost da mi se to opet dogodi. Malo je izbor sajli loš, Acrona svuda, jedino u Euroautu ima Borg & Becker od 2,5 crvene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregreva ti se to i blokira jer koristis celicne felne i ratkapne, ne hlade se celjusti dobro :P .

E, jbg, ja reko' da ti linkujem ako si se slucajno predomislio... Odlicna ponuda ako je sve kako pise, a verujem da i cena moze jos malo da se ubije za forumase:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81096-novi-bravo-stilo-alu-felne-i-gume-u-odlicnom-stanju/

 

Sto se kvara tice, generalno blokiranje zadnjih celjusti nije tako retko na Stilu/Bravu, srecom resava se jeftino. Ako slucajno menjas i sajle, izbegavaj najjeftinije (i najcesce u ponudi) i trazi one sa plastifikacijom sajle unutar buzira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Misliš da nisam video felne na prodaju, a a a a ? :D Još čim je postavio sam video, ali u planu je kupovina All season guma za jul i avgust (možda sve 4 budu sledećeg meseca, videćemo), tako da...možda skinem gume pa da vidimo :) 

 

Pored guma i navedenog kvara gore, eventualno deflektori napred...ne mogu više, onaj ko je projektovao protok promaje na prednjim prozorima nikad nije seo u taj auto, a pranje šoferke neću spominjati....Team Heko deflektori su baš dobri i nemaju šrafove :thumbup:

 

Hm, sa plastifikacijom unutar bužira...ne znam za navedene u Euroautu, ali svakako znam da jeftine neću uzeti...mani, dovoljno je jednom da zatreba ručna i tad je bitno da zaista radi kako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sama sajla je plastificirana i tako provucena kroz buzir. Obezbedjuje te od rascvetavanja sajle i glavljenja kroz buzir, a i potencijalnih problema sa mrznjenjem i blokiranjem zimi. Davno sam to menjao na Stilu, secam se da je Miki (TIM servis) samo bacio u stranu te jeftine koje sam kupio i doneo :D . Plastificirane koje smo montirali su sluzile bez i jedne jedine zamerke skoro punu deceniju, auto stajao napolju na -20 i kusur par dana, svake zime sve normalno... Mislim da su i tada bile 20 i kusur EUR po komadu. Nisu tek tako skuplje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovih dana resio levu kandzu, otvorio, ocistio i vratio i radi bez problema ali sajle moram da zamenim, leva ne vrati lepo do kraja, pukao burzir na mestu gde se savija i za malo ne vrati, tek da greje tocak po malo. Akron mi se ne kupuje tako da cu polako da trazim nesto bolje. Rucna na levom tocku je van funkcije trenutno tako da mi se ne zuri :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videću šta će mi reći majstor, rado bih obe zadnje kandže sredio i sajle zamenio...nije baš da mi se izbijaju pare iz džepa ali bolje glava na ramenima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...