Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

13 minutes ago, ISV_01 said:

Sad ne smem ni u ludilu da kupim Alfu

A Deki moze da zaboravi da ce prodati svoju Alfu preko foruma :D .

19 minutes ago, djomla said:

Šta sve neće čovek da kaže kako bi se zaboravila priča o sapunjanju na zadnjem sedištu...

Da, jbt, bas dobar pokusaj. Nisu mu pomogli ni praznici, ni sto je Nesa oborio forum zbog njega. Dzaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, al video sam neke druge ratkapne

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na putu do me'anicara, cekamo slep. Kvacilo mrtvo 1:1, verovatno cilindar otisao. Kad je servis, nek je za sve pare IMG_20200307_111459.thumb.jpg.d9cc35e80eed67806dc7398b78f35f69.jpgIMG_20200307_111512.thumb.jpg.ada2b68d08f2bd4f5a53c17d221115dc.jpg

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam juce da malo teze ubacuje u brzine (1.,3.) pa reko taman danas kod majstora i....kod Ade isto propalo, ostalo u 4.brzini pa tako vozikao do Ostruznickog mosta da tu uzmem slep jer je padala kisica, da ne kisnemo
Sad smo kod majstora, cekam da zavrsi neku mecku pa da vidimo sta je crklo, sta cemo da menjamo i gde to da nadjem iole blizu...inace narucim potrcka pa nek donese

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, rezime. Donji cilindr kvacila aka druk lager izgleda crkao. Ostavljen na proveri. Usput majstoru rekao da ako ne valja (posto ne volim 'moze to do sl godine') da menjamo i ceo set: lamelu, korpu i cuveni zamLajac i gornji cilindar kvacila.

Epilog verujem da ce biti 50+ crvenih tako da stay tuned

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sport felge ni ne jurim, ove mi se svidjaju mnogo vise.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao majstor, kaze ima LUK garnitura cela za ugradnju (korpa, lamela,hidro druk lager i zamajac) i gornji cilindar kvacila ~47000 (on ima neki rabat kod ljudi od kojih uzima) + ruke koje su za mene 60E (ofc da coveka castim preko), tako da ce sve skupa da sracunam oko 495E.
Na sve to ide ugradnja prednjih diskova i plocica uzetih od Slajera proslog meseca, tako da cela suma ide na priblizno 600+E

Stari zamajac cemo da vidimo kakav je, ako bude ok i moze potrajati jos, ide u rezervu.

Kad bude gotovo, bice gotovo pa javljam dalje.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim. Po cenama vidim da je LUK garnitura oko 50.000 (kako gde), a mene sve sa gornjim cilindrom nije izaslo toliko.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Sad bar dok je auto kod mene na planirano duze vreme dok Fiat ne izbaci nesto sto mi se iole svidja ili dok ne pojeftine Alfe, ne cackam nista

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, ISV_01 said:

dok Fiat ne izbaci nesto sto mi se iole svidja ili dok ne pojeftine Alfe

Ako ne menjas brend, cekaces ti da pojeftine Alfe :P .

Posle ovih nemilih desavanja :( , javno se ogradjujem od daljeg prozivanja apropo tvojih felni po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojih nemilih desavanja ? Ako je zbog ovoga, ovo spada u samo redovno odrzavanje jednog polovnog auta kome je ovo bilo sudjeno pre ili kasnije. Ofc, mozda je moglo i jedno 270E jeftinije (bez zamajca ako je dobar) ali Bravo ostaje dugo kod mene, bar dok se nesto bolje ne izjalovi a da parira dizajnom i motorizacijom ili dok ne bude skuplja dara nego mera.

Zato felne neka cekaju Bez njih se moze na more, al bez ovoga...malo teze.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, ISV_01 said:

Kojih nemilih desavanja ? Ako je zbog ovoga, ovo spada u samo redovno odrzavanje jednog polovnog auta kome je ovo bilo sudjeno pre ili kasnije.

Poenta je bila da mi je krivo sto te zadesio taj peh i sto tu lovu nisi potrosio negde na drugom mestu, za svoj cef ;) .

Apropo "sudjenog" - pa slicnog 1.9 8v dzetedea :)  sam skoro 11 godina vozio sa fabrickim kvacilom, zamajcem, turbom, diznama... Nista od toga nije pipnuto, a i dalje je radio kao satic kada sam ga prodao. Na sve to, bio je 5 godina stariji od tvog Brava - tako da ostaje pitanje da li je bas, kada i kod koga "sudjeno" ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...