Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Sve je bila samo sala, felne nikada nisu ni bile kupljene vec samo slika sa googla stavljena, malo da zagolica mastu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svečano montiranje felni, samo se nadam da neće i -- da bude na "otvaranju"

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kaze nesa, postoji plan kada se menjaju. Finansijska konstrukcija je takva kakva je, ni ja je ne volim :D

Nije daleko Septembar... Eventualno ranije u Avgustu (manje verovatno). Prvo da napunimo baterije, ova godina je bas za crkavanje po terenu... 

 

Svakako moram pre Oktobra, kako god. To je poslednji momenat. Najzad da felne ugledaju svetlost dana i Bravko osvezi izgled.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se usudio da sa iscepkanim obodom gume zalazim u zimski period. 5 godina za AS gumu je po meni sasvim dovoljno da lete u kantu iako sigurno dubina sare je oko 5mm na svim tockovima (zdrav deo gume). Ipak je to kombinovana smesa gume, - 20C/+65C.. Nije po meni to sigurno posle 5 godina nezavisno od proizvodjaca, kao ni ovi sto voze zimski Riken na +65C :)

 

Jeste Mico, ta ti je kao u Njegosa! Sad sam poceo da gledam i Blisten B4 i pro kit...kud naleteh na te teme po forumu i Yugisu kao poznavaoca i zagovornika Blistena:cry: Sve cu pare kod meanicara ostaviti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Svakako moram pre Oktobra, kako god. To je poslednji momenat. Najzad da felne ugledaju svetlost dana i Bravko osvezi izgled.. 

krstise.gif.6ac8b2027f80319eb30f41e00f1709b8.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

D sredim poklopac rezervoara, davno sam obecao jos. Prepakivanje nekog sto su mi poslali za vagen grupaciju (manji prsten od 65mm, kod Brava je 75mm precnik kruga). 

IMG_20210819_183131.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend palo verovatno poslednje ovogodisnje voskiranje do proleca, pa su pale 2 ruke. Arexons ultra wax. 

 

Najzad se stvorile prilike za gume (Sava As) pa se uzimaju pocetkom sledeceg meseca, no da bude covek baksuz, padne mi neka oceva gajbica na poklopce od felni, pa ce morati potpuna generalna opravka :( Svi im drzaci popucali na 2 poklopca...sve im @!

Sreca, imam zamenske samo za centralnu rupu, ionako cu sa njima da testiram trajnost cepova na parkingu pre nego da stavim fabricke..ako ih bar kradu, da saznam na jeftiniji nacin :)

Bar imam cime da se zanimam sledece nedelje. 

 

Stare felge ce u garazu, a jedna felna kao rezevni tocak ce da se koristi, ipak je fabricka dimenzija. 

 

Pripreme za 4.ti mali servis i drzim se standardnog.. Ulje Motul 8100 EFE, Filter vazduha i goriva Champion (bio Clean za gorivo pre), ulja Mann i kabine Filtron sa aktivnim ugljem. Menjace se i hladnjak ulja, po savetu majstora stari nije u bas idealnom stanju. 

Sledece godine (5g) vec v.servis...bas vreme leti. 

 

IMG_20210925_133839.jpg IMG_20210925_133929.jpg IMG_20210925_134915.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfini0507 Sta znam, samo voskiranje jednom rukom je oko 40 min, ispod 1h svakako. Prednost kod ovog K2 Ultra Wax (ne, nije Arexons ipak, pogresio sam) je sto se zaista lako nanosi i skida a nije u spreju vec klasicna metalna kutija. I traje poprilicno dugo, u proseku oko 3-4 meseci, zavisno da li ga peres na crevo ili ides na pusku kao i od vremenskih uticaja. Zimu pregrmi i to mi je dovoljno da oko februara imam sledece voskiranje (u januaru retko, niske su temperature ali ni to nije nemoguce ako bude suncan dan). Ipak je ovo vosak ne-premium pa i  onaj sto ima godinu dana efekat sam sumnjicav osim ako auto nije najveci deo vremena u garazi. Keramika i sl je nesto drugo zbog adhezionih svojstava.

 

Jednom sam se zezno, nisam gledao kada sam kupovao, kutija je bils zuta i podsecala na Formula 1 (sasvim ok voskovi), ali pisalo Fantastic 1...au brate... Kako sam se orobio dok sam ga izvoskirao, posle sam kanticu sutno u djubre, nikad se nisam tako napatio. Turtle je neka klasika isto je dobra preporuka, koristili smo ga na svim autima sto smo imali, Arexons je isto dobar. Ja sam vise za neke mid budget varijante, one skupe cu mozda nekad probati, ali sada u momentu ocekivanja klinca, nikako. 

 

Meni je detaljno pranje (2x kofa i sundjer) uzelo oko 30 min ukupno da ga napenusam, oko 5 min dobrog ispiranja i susenje jelenskom kozom oko 15min. Vosak oko 30-40 min jedna ruka sa sve glancanjem. 

 

Mozda moze i brze, ja malo i uzivam, ne radim na normu :D

 

@Rasta Feri mi ubedljivo najbolje skida stroku, a sa shaumom... Vidis... 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...