Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

@djomla 

Ako je OEM (nitnovana) onda je 1500 / strana

Ako je na štrafove kao kod mene sada (iščukana OEM pa samo stavljena kugla), 1000/strana.

Delphi kugla je 1400 / kom, TWR je mislim 1800 / kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ISV_01 said:

IMG_20210127_160656.jpg

Je li ti ovo trap jede unutrasnju stranu guma ili slika vara?

 

3 hours ago, skile86 said:

Sta ti ovo viri iz gepeka? :D

Navrati nekad da vidis sta sve covek ima montirano na autu. Nevidjen Bravo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Ivan said:

Je li ti ovo trap jede unutrasnju stranu guma ili slika vara?

Ajme još i ti zahebavaj, taman sam došao od "Đoleta" gde su ga pretresli...e nećeš mene na optiku ko horvat koji samo kruži oko Coninga pa u pit-stop :D 

 

Nope, samo vara. Šara odlična svuda, osim spoljni deo na sve 4 gume koji se cepka (pisano već). 

PS: tek skontam koliko je auto težak kad se podigne a točkovi oklembese :D 

 

6 minutes ago, Ivan said:

Nevidjen Bravo

Pogotovu kada se parkira podalje, u magli, gde se ratkapne ne vide....stvarno neviđen Bravo :D 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma reko' da ne furas Giulietta fazon zadnjeg trapa :) .

Izvini, molim te - ali zna se ko je patentirao parkiranje podalje od ovih sto vole da "razgledaju", akaju, ostavljaju case po kolima, naslanjaju se na vrata, itd... :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Ivan said:

ostavljaju case po kolima

Jel to onaj koji ume da dodje i sa punim stomakom i odvaja papriku od punjenih paprika? 

 

Po ovome cu ga sigurno prepoznati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

Je li ti ovo trap jede unutrasnju stranu guma ili slika vara?

 

10 hours ago, ISV_01 said:

...

Nope, samo vara. Šara odlična svuda...

 

 

Brt, kako je telefon uspeo da obriše šaru sa gume - priceless   :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

@PremieRacingBrt, taj dan je brljavio maestralno....GPS sa 4G upaljenim na Google Maps mi pokazuje 4 ulice dalje a za navigaciju da ne pričam.

Koliko puta sam bio na ivici da olupam telefon zbog navigacije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore kad odem u Bg i sad navigacije pokazuje da treba malo da skrenem i ja skrenem i skontam da je to isti put samo ga mapa malo zeznula i onda se vracaj nazad gde sam i bio ahahahha Posebno se secam da je bio bug negde kod sava centra u Milentija Popovica nije davao nacin da se dokopas ne znam cega samo vrteo u krug a ja dok sam provalio alal proslo vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, skile86 said:

Koliko puta sam bio na ivici da olupam telefon zbog navigacije. :D

Ja je ni ne koristim odavno, u bilo kom obliku. Bilo mi je jedino interesantno kada se pojavilo masovnije negde pre 15-ak godina (bile su popularne Garmin navigacije). Igustirao jos tada cisto zbog tehnologije i to je to...

Da ne pricam sto moze da te zezne, ko slepo gleda kao budala iskljucivo u ekran, primera je gomila... Vracamo se tamo negde 2007.-2008. poslom iz Modene, ne znam da li nas je upravo taj Garmin ili fabricka navigacija na 407 zavukla preko nekih nadvoznjaka na kamionski parking izmedju Italije i Slovenije, da smo se jedva vratili na pravu trasu. Ili vracam se isto tih godina privatno iz Dubrovnika za BG, naravno najkracim i najbrzim putem preko Foce i Visegrada - a go*no me non stop usmerava da skrenem ka Rudom, pa Priboju. "Skrenite desno", pa "skrenite desno" :D , dok je nisam omlatio i sklonio. A znam da je put daleko i losiji i sporiji i duzi, znaci nikakve logike.

Tako da sam odavno batalio, dodatno sto pre polaska volim da proucim put kojim idem i da onda uzivam u putovanju i snalazim se po okruzenju i znacima. Pre dve godine sam otisao, vratio se i vozikao po ludnici od Istanbula (koji ima skoro 10 puta vise stanovnika od BG i prostire se na 2 kontinenta - kada sam se vratio, BG mi je sigurno jedno par nedelja sto se saobracaja tice delovao kao omanji gradic). Da mi nije padalo na pamet da bilo gde palim navigaciju.

Najsmesnije mi je kada ovde po gradu vidim da ljudi sa BG tablicama drze upaljenu mapu na multimediji. Mozda im je i interesantno kao meni pre 15 godina :) , a pre ce biti nesto drugo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu po zemunu i Nbg bez mapa poprilicno da se snadjem ali brate stari grad i to jednostavno ne znam niti mi je lako da pronadjem, e sad nikada slepo mape ne pratim jer je jako opasno to raditi po meni i ja se informisem kada idem u Bg kako doci do tamo 

Od svega najlakse sam dosao do Conninga kad me @horvat poslao na roadforce ahahhaha

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno zato sto sam i profesionalno po ceo dan u tehnici, elektronici i ekranima - kako sam stariji, sve mi je vece uzivanje da na par minuta sacnem mapu (tu su sada i GMaps i Street View) i onda uzivam u snalazenju u putu, predelima, caskanju i odmaranju od ekrana. Pogotovo kada negde idem prvi put. Pored voznje, isto tako volim i da tabanam po vecim gradovima "na osecaj" i snalazim se po vaznijim orijentirima :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte Yandex navigaciju za telefon, ima je na google storu. 

Za sada me nije ni jednom zeznula za nekih dva meseca koliko je koristim, mada imam i Garmina pa kada zagusti palim obe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni za Srbiju i teren google maps vrsi funkciju, al eto, ovo je drugi put za 1.5 godinu da pobrljavi fon. Za van dobro isplaniram put i imam Nuvi 2595LMT i ne brinemo, tacna u 1m. 

 

Cesto mi se desi, pogotovu na terenu, da moram da gledam sat.snimak/ortofoto i jurim nekategorisane puteve da zavrsim posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo prosli tehnicki, sve tutto perfecto. Izduvni gasovi takodje, prolazi i po novom. Pre toga posetili aerodrom autoputem pa nazad do tehnickog. 

 

Rolamo dalje. 

 

Usput smo se ponovili malo sa pastama, voskom i sjajem za plastike. 

16128720683281447858286050292989.thumb.jpg.3e8e300b6b89e62a4489b12dcdb2a966.jpg

Info oko registracije - Arena Express na NBG kod Arene>

Tehnički je 4500

Usluge agencije su 2.000

Meni osiguranje po 1.premijskom - 14.317 

Osiguranje stakala - 4725

Ostale dažbine: oko 10.000

 

Suma: oko 35.500

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Tehnički je 4500

Usluge agencije su 2.000

6500 kinti samo za tehnicki - deru rodjo :) . Kad se setim da je donedavno u Dunavu sve to bilo gratis, uz kupljenu njihovu polisu... Licno uvek sam odradim, iskljucivo zato sto mi je cef - najvise da pogledam kocione sile, da na brzaka sacnu vesanje (kada vec placam)... A tehnicki imas vec i za 1700 kinti u Lasti.

2 hours ago, ISV_01 said:

Osiguranje stakala - 4725

Takodje, mislim i da su se za osiguranje stakala zestoko izbezobrazili. Dugo godina sam placao, cak i za Stila dok je bio relativno nov, to je bilo cca 10 EUR. Bez ucesca u steti, na osiguranu sumu od oko 300 EUR.

Prestao sam od kako su premiju podigli na 40-ak EUR (kao i u tvom slucaju) i jos trazili ucesce u steti, a sve to na manju osiguranu sumu. Dodatno sto su za cesce modele soferke sada bagatela u odnosu na ranije, od 100-ak EUR za losije, a Saint Gobain imas vec i od 150 EUR. Poredjenja radi, za relativno nov Stilo je bila skoro 250 EUR, a godisnja premija osiguranja 10 EUR.

Kada sada stavis na papir, to se uopste vise ne isplati. Za 20 i kusur godina staza, samo sam jednom kvrcnuo soferku 2008., tj. kamen ispod slepera koji sam preticao. Da za svaku godinu dajem po 40 i kusur EUR, za taj period bi osiguranju dao oko 1000 EUR, a soferku sam menjao samo jednom. I jos da ucestvujem u steti :blink: . Pa za te pare, za Bravo mogu da kupim jedno 6 dobrih soferki :) . Za skuplje i redje modele je drugacija racunica, ali za sve ove nase Compacte licno mislim da je postalo cisto bacanje para, posle povecanja cena. Zadnjih par godina sa Stilom i sada sa Sportom nisam uopste osiguravao stakla. Ukupna registracija sa tehnickim po novom mi onda izadje okruglo 21.900 din. Jos malo i eto ti gratis 17'' felni na razlici :P . A kod nas, hvala Bogu, sve prolazi... Podigni akcize za gorivo, cenu tehnickog, cenu osiguranja, usluge kojekakvih agencija, ma sve moze... Nisam mogao da verujem kada su savesnim vozacima, za promenu, bonus za 1. premijski stepen konacno makli sa 15%, na 25%.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, video sam da si pomenuo tehnički u Lasti - tamo ću verovatno sledeći put. Za cimanje okolo nemam vremena, iako to može da bude i 5 minuta, a ja kada se pojavim u 99% slučajeva, nije tako...uglavnom mi dan tad presedne. Baksuz :( 

 

Jesu, doduše zavisi da li uzimaš nižu ili višu premiju za stakla. Moja je "srednja" kategorija, jeftinija pokriva mislim do 12-15.000 RSD stakla, te ne znam iskreno što nju nisam uzeo. Šoferku kada sam menjao pretprošle godine izašla bi oko 16K da sam je npr ja menjao (što bi 100% pokrila i jeftinija kategorija) pri tome da šoferka nije kinez. Niža kategorija mislim da je oko 2500 RSD, što je opet mnogo, gledano u vreme kada si ti uzimao. Nema batko, mi smo ekonomski tigar, zmaj, letači na Mesec i Jupiter, svemirska sila...nije ništa ovo skupo, samo nemam dovoljno para, that is all....

PS- za 10E nekad za stakla i 300E šteta je sada samo u snu. I ova od 40E ne pokriva toliku sumu već 25 crvenih.

Sledeće godine ću uzeti nižu premiju za stakla, isplatilo bi mi se možda da imam 100 senzora pa da polovna košta boga oca, ovako klot...više ne. 

 

14 minutes ago, Ivan said:

Ukupna registracija sa tehnickim po novom mi onda izadje okruglo 21.900 din

Zanimljiva mi je ova računica....ne zato što je moja skoro pa duplo, nego što ne mogu do ove da dobacim :D Al onda oduzmem stakla i skoro 2800 za tehnički kolika je razlika i tu je negde +/-. + Šlep kasnije i ojha.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezam se ja malo zbog gratis felni ;) - mislim da je meni niza cena papirologije za oko 4000 din u istom premijskom razredu. Razlika je veca snaga, mladji auto i manja kubikaza. Ali si opet "bacio" cca 5 soma za tehnicki i 5 za stakla. I zeleni karton ti sada treba samo za kroz Makedoniju, sa BiH je napravljen sporazum. Tako da ko ide za Grcku preko Bugarske, ne treba mu vise ni to uopste. Sem ako nisi petrolhead (citaj zaludjenik za voznjom i budala kao ja :D), pa da za Tursku ides kolima, posto je zeleni karton potreban i tamo.

Za osiguranje stakala uzimam u obzir celu ponudu:

- cena premije
- ucesce u steti

- osigurana suma

Pa uporedi koliko je puta to sada nepovoljnije, kada si za mlad auto iste klase ranije placao 10 EUR godisnju premiju, BEZ ucesca u steti, a na osiguranu sumu od 300 EUR.

PS: Koliko se secam, imas i tu blizu tebe u GSP tehnicki, bilo je oko 2 soma i kusur ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su se fino opekli sa tom cenom, pa su korigovali.
I meni je pre par god bila max 3k cena osiguranja bez ucesca i osiguranom sumom od 48k, cini mi se.
Posle toga u Delti, 4k polisa, a osigurana suma manja, plus 20% ucesca u steti.

Realno ni ja necu vise to uplacivati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Ivan said:

Ali si opet "bacio" cca 5 soma za tehnicki i 5 za stakla. I zeleni karton ti sada treba samo za kroz Makedoniju

Suština gde je odlepršalo 10 crvenih maltene. Jedno je sigurno, sledeće godine ili slabija premije (ili je neće biti uopšte) i tehnički će se menjati. Istina, tamo imam i ljude koje znam i možda mi nekad izađu za nešto u susret, a drugde ne bi (verovatnoća). I sa uslugom su malo poskupeli, mislim da je bila 1500 ranije. Nije malo kada se da još 3 crvene za razliku tehničkog i usluga, to je dobra vožnja za skoro 2 meseca meni :D 

 

E sada bi me znaš kako ta Grka ukaKeLa, ne bi imao pojma...od prošle godine imamo vaučer kada smo prvi put rezervisali i uplatili letovanje na Sitoniji u Neos Marmarisu u predsezoni..12 dana. Cirka 298E. Prenet za ovu godinu. Kako stvari stoje sa Grčkom, vakcinama, ĆoviDom, merama i ostalim glupostima, pre ću da otkažem pa neka mi vrnu lovu nego da platim testove za tamo i za nazad po ceni za skoro za celo letovanje. Gratis što bi i karantin popili jer bi se nekom ćefnulo. SumLJam iskreno da će se do juna išta promeniti...

58 minutes ago, Ivan said:

 10 EUR godisnju premiju, BEZ ucesca u steti, a na osiguranu sumu od 300 EUR

10E bilo sad 40E bez učešća u šteti, sa verovatno istim uslovima kao i ranije, čak i sa manjom osiguravajućom sumom. Možda neko drugo osiguranje daje jeftiniju ponudu, moraću da vidim za sledeću godinu ili otkažem skroz. Jbg, na parkingu ovde kod mene se svašta dešava...počelo je opet pilićarenje u vidu dizanje muzike, akumulatora i katalizatora. Pre neki dan 500L ostao bez zadnjih točkova, prednji bili do ulice pa nisu dirani. Zato se mnogoumim ako će da mi čukaju staklo jer je narkić u krizi, da bar imam neko pokriće...

 

 

Da mi je jedna dobra garaža....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel tehnicki prosao sa ili bez famoznog DPFa?

Za te pare treba da prodje i na "kovinac" da teras...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...