Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Nismo u centru, ali tamo iza pijace uzbrdo pa neka druga, treca levo. Bili smo pre 6 godina tu, ne secam se tacno. Ja sam navijao za Zlatar kad vec moram na planinu ali ovo nam je provereno + malo dete. 

A svakako nismo ni daleko od centra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Kontam da imaju 'pipljivije' odrzavanje od celicara bas zbog laka. Mozda gresim, ne znam

Gresis, vozio sam nekoliko modela OEM alu-felni zadnjih deceniju i po, naravno preko cele godine. Ni jedan jedini problem, niti neko "posebno" odrzavanje. Perem ih kada i ostatak vozila sa istim Turtle Wax, kada sam dokon leti malo ih detaljnije sredim i ocistim teze pristupacna mesta... Maltene nikakva razlika u odnosu na celicare, sem sto se auto mnogo lepse vozi i izgleda duplo bolje :) .

3 hours ago, ISV_01 said:

Brt ovaj moj Bravko je gologuzan/teska kanta spram ovog sto voze pomenute registracije

Brt, tvoj Bravko je teska kanta vec i kad se pojavi na FLCS skupu kanti :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini nista, sa alu 17'' ces se utopiti u nase ostale kante :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo nas nazad u BG. Ove AS Hankok 4Season S1 se dobro drze i dalje. Bez zamerki i na neku kombinaciju sneg+malo leda ispod (mozda sto je bacana rizla, mozda i sto nisam divljao) dok smo se izvukli iz smestaja (deonica oko cca 300m) do glavnog puta gde je put ciscen + so. Inace auto ne da je beo i kaljav od soli nego...

 

Put Zlatibor - Preljina bez guzvi, jaako slab sneg, ali dosta se vode baca iza kola da covek poludi, pogotovu sto cujes rizlu kako cuka non stop koja je ko zna gde pokupljena (sto ukinuse te zavesice...). 

Bez policije. 

 

Preljina-Bg 

Elem, onaj put pa... Ne znam. Cisti se ali je sneg poceo ozbiljnije padati i vidi se da se ostaje na putu. Ofc udarili ogranicenje 60 za kao zimske uslove koje niko ne hebe ni 2% (ukljucujuci i mene). Malo je neozbiljno za takav put da se dozvoli nakupljanje snega (da neko slucajno ne kaze Ju sneg nas iznenadio, *beni je januar, nece prziti 30C).

 

Na NBG (kod Save) parking zaboravljen i nikad ociscen, kod Arene isto. 

 

Potrosnja goriva:

Cep-Cep 27. 77L.

Bord nisam stigao da vidim na kraju. Auto je paljen svaki dan po jedno 20min rada u mestu zbog jacih minusa (-15C) i jednom vozen oko 300-400m da otkravi rucnu, tako da sigjrno ima uticaja na ukupnu potrosnju. 

Paljen na 3.ci-4.ti kontakt bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG-afc6f67c47efcbd7d16c8e3e9cfc4e61-V.jpg

27 minutes ago, andreja.micovic said:

image.thumb.png.579bfd8b9fe8ff4148a306d9787adcc2.png

Ma imam i ja jedan set u garazi... Al niesam pametan sta raditi sa njima..dal montirati, dal ne  dal sad il posle tehnickog... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec radis - radis da valja, a ne da montiras ove prcvoljke iznad.

Stavis lepo prave OEM blatarice, kao sto su isle na Fice i Tristace. Ne treba cak ni da dopisujes FIAT, sve vec ima, cak ti pase i retro znak. Ubedjen sam da ovakav detalj ne bi prosao neopazeno kod pravih ljubitelja stylinga :P :

 

blatarice-fiat-zastavu-slika-133536479.thumb.jpg.686215c318e8c729a1e692a0e6169d81.jpg

 

PS: Kao dodatak - pozadi moze da ide i antistatik traka. Jedan skolski primer ove kombinacije elemenata:

 

1021532819_betsyatokom3.thumb.jpeg.cdc0635f6159b376de4debd24d7395f3.jpeg

 

On topic ;) Kojim putem (od tri moguca) si isao Preljina - BG, autoputem ili ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2021 at 8:47 PM, Ivan said:

Stavis lepo prave OEM blatarice

Zanimljivo je da sam zaista video Brava sa zavesicama (izgledale su OEM) ali svakako ovaj tip zavesica sto si postavio mi je isuvise 'retro' za automobil modernije linije, da ne pominjem kacenje koje ne znam ni kako bi se izvelo. 

 

Ove gumirane sto je i kolega andreja postavio vec imam (univerzalne) i isle bi sa probijanjem srafa kroz gumu zavesice direkt u krilo blatobrana (kako se, verujem, i kace) . E sad...kad se stave jos 17tice sa sporta vrlo bi upitno bilo kako ce izgledati... Verovatno ko piletu sise. 

 

Vise sam komentarisao za nepostojanje istih (generalno na kolima) pa kola ispred zasipaju i izlece rizla ali ume i po koji dobar kamen da iznenadi. 

Volvo ih je davno imao fabricki od gume debljine skoro pola prsta (na sva 4 tocka) i zaista je umela da se vidi razlika posebno po kisi, a karoserija je bivala sacuvana...jbg trend modernizacije valjda ili do trzista. 

 

Inace ka Zlatiboru smo isli AP (NBG-iskljucenje kod Surcina na Milos Veliki) i isto se APom vratili za BG. od Preljine do Zlatibora standardno magistralom, bez guzve. 

 

PS: uveli su merenje prosecne brzine na AP Milos Veliki (verovatno na svim deonicama)...te iskreno ocekujem da mi stigne neka razglednica (kao za inat su uveli merenje dan pred odlazak, a da nisam ni citao ni video...) za prekoracenje brzine (najblaza kazna dal do 3000 rsd)..posledica predugog vozenja Nive i razlike na gasu i kolicini buke :lol: 

 

U povratku sam naseo na tempomat na 90-110 i teraj. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to za merenje nisam pametan. Neko kaže ne diraju do 150, drugaru stiglo za 131 bg-ns. Ja uglavnom vozim oko 140 po satu i nikad ništa. Zadnji put sam ga spičio do BG pa sam bio konstantno 150-180 i ništa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo mu je 131km/h ali prosecna brzina. Ti mozes da vozis 140-150km/h i da ne ostvaris prosecnu brzinu preko 130km/h za tu deonicu puta gde se radi merenje. Drugo, kazne stizu kasno, tipa posle 2-3 meseca

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

...za prekoracenje brzine (najblaza kazna dal do 3000 rsd)..

I u roku od 8 dana platiš pola od toga. :thumbup: Faktički, na autoputu sve do proseka 150 nije strašno jer je kazna 1.500 dinara (pola od 3.000).

Suštinski, sve do proseka 170 ide samo novčana kazna, preko toga idu i bodovi i verovatno 1 mesec bez dozvole. A za prosek 170 km/h treba baš dobro jurcati po autoputu sa ovim našim autima... :D 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počeli su sa kaznjavanjem vec u novembru.Ja kolegi poneo platu i nasli se na parkingu izmedju iskljucenja Takovo i Ljig.Tj on se ukljucio na Takovo i poterali se se do parkinga, vozili smo min 5 180-210 ,posle na parkingu se zapricali i ubili prosek lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2021 at 5:51 PM, ISV_01 said:

Preljina-Bg 

Elem, onaj put pa... Ne znam. Cisti se ali je sneg poceo ozbiljnije padati i vidi se da se ostaje na putu. Ofc udarili ogranicenje 60 za kao zimske uslove koje niko ne hebe ni 2% (ukljucujuci i mene). Malo je neozbiljno za takav put da se dozvoli nakupljanje snega (da neko slucajno ne kaze Ju sneg nas iznenadio, *beni je januar, nece prziti 30C).

Pisao sam o tome jer sam svecano medju prvima prosao tim auto putem po snegu. Toliko ga je bilo da su se jedva odrzavale 2 linije od tockova vozila u sporoj traci, sve ostalo belo. Putari krecu iz GM sa ciscenjem, video sam ih u suprotnom smeru pa dok dodje kamion do mesta promene smera i krene nazad ka GM, prodje previse vremena. 

Nigde na tom a. putu nema bazne stanice, stovariste rizle i soli itd. Na kraju krajeva, nema cak ni pumpe! Jedino da izadjes do Ljiga pa da se vratis na a. put... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshaoct said:

I u roku od 8 dana platiš pola od toga. :thumbup: Faktički, na autoputu sve do proseka 150 nije strašno jer je kazna 1.500 dinara (pola od 3.000).

Suštinski, sve do proseka 170 ide samo novčana kazna, preko toga idu i bodovi i verovatno 1 mesec bez dozvole. A za prosek 170 km/h treba baš dobro jurcati po autoputu sa ovim našim autima... :D 

 

 

Da, citkao sam ranije dosta ZOBS, 1500 rsd nije zanemarljivo, samo da ne dodje pred registraciju pa onda drz vamo, drz tamo.. Srecom on line banking je resenje za sve moguce guzve u bankama i postama..

4 hours ago, Dale said:

Pisao sam o tome jer sam svecano medju prvima prosao tim auto putem po snegu. Toliko ga je bilo da su se jedva odrzavale 2 linije od tockova vozila u sporoj traci, sve ostalo belo. Putari krecu iz GM sa ciscenjem, video sam ih u suprotnom smeru pa dok dodje kamion do mesta promene smera i krene nazad ka GM, prodje previse vremena. 

Nigde na tom a. putu nema bazne stanice, stovariste rizle i soli itd. Na kraju krajeva, nema cak ni pumpe! Jedino da izadjes do Ljiga pa da se vratis na a. put... 

Istina, ja sam video samo jedan cistac. A 'sadrzaj' ce tek skupo da naplate, zato nema ni pumpe ni bilo cega drugog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U duhu sredjivanja Bravka, stigla prvo leva maglenka (vozaceva strana), sledeceg ili onog tamo meseca eto i druge. 

Sutradan menjanje leve kugle (o5 :( kod Djoleta) pa cemo pocetkom sledeceg meseca na registraciju, pa gume kad stignu.. 

IMG_20210126_175732.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, ali ne mogu da nađem karticu deviznog računa :unsure: Pa mi koji non stop vozimo levi krug :D Prilično je nagorela unutrašnjost da je zaista red za zamenu, iako sam stavio LED umesto klasične halogene zbog grejanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludeo covek sve :D Brt, kupi ti prvo gume i montiraj pa posle ostalo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P.

 

Untitled1.thumb.jpg.28178e8c175702b8781f8345a48eefa9.jpg

 

Najjeftinije. Il su Depo il TYC zavisno sta imaju na stanju.

28 minutes ago, MS PK said:

Brt, kupi ti prvo gume i montiraj pa posle ostalo

Jbg registracija u toku sl meseca pa gume mogu posle.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...