Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Te redje 17'' petokrake su isle takodje u nekim serijama 2011., u paketu sa hromiranim retrovizorima.

Bilo ih je i kod nas po oglasima, lice kao jaje jajetu, mis sivi, sa malo su tanjom opremom.

 

fiat-bravo-4.thumb.jpg.541207989b91d434b49c4df1388f6ea0.jpg 062714e3bb5d0eb5c85e14f30aa20b46_thumb.thumb.jpg.baa779103a0f2f76d17144171d44c3c4.jpg bffbf4689865fd16f397dcc56b084774_thumb.thumb.jpg.4c3948b6ae406b9b2f8152e97084a049.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2021 at 10:17 PM, MS PK said:

Ja ih nesto na delti "ne vidim" uopste :)

Evo uspeo sam da nadjem u temi o felnama... Nadam se da se vlasnik teme nece zameriti:)

Jos samo da ove godine izaberem neke dobre AS gume i pesma;)

 

IMG_20191105_113903961.jpg IMG_20191105_113922570.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te felne su me (iako nemaju nikakve sličnosti skoro, ali kao asocijacija) na stare Punto Sporting felne, samo veće. Ovo je sa nanokeramikom ili neko posebno poliranje (mislim na ceo auto) ? 

 

Čuj da zamerim, bolje i to nego da se vrnemo pomeranju zadnjice zbog čeličana :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes, da ljudi sto pre zaborave aferu sa celicarama:D

Sto se tice celog auta, iskreno ja nista nisam radio od kada sam ga uzeo, a da li je prethodni vlasnik nesto radio stvarno ne znam...  Ovo je slika nakon pranja pa mozda deluje da je nesto radjeno, inace skoro zadnje dve godine auto perem kod lika koji radi aktivnom penom i stvarno je za pohvalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjak, kada konacno montira alu 17'' i navrati na skup :D :

 

Untitled33.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P.

Pricamo o ovome :D ?

On 3/7/2020 at 11:41 PM, ISV_01 said:

Ja sport felge ni ne jurim, ove mi se svidjaju mnogo vise.

Rece covek pre 10 meseci, pri tome su ove o kojima prica one zvezdaste 16'' :P .

Da ne bude da izmisljam, a da cujete tek sta mi je pricao uzivo na skupu...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, svakakvih mišljenja i stavova, ne sporim. Isto kao i za te Sport, realno su mi se više svidele druge 17" (puno srce, ne trebaju poklopci) al kada su naletele ove u drobrom stanju za pristojnu cifru i komplet poklopcima...why not.

 

Kad pogledam oglase unazad, one koje je Peđa iz inđije mi najžalije što nisam uzeo, al zaista nije bio momenat :( Za 18" ipak naći AS gume je budget breaker baš, a i ne smem preterano da spuštam auto zbog ulaska u garažu na moru i nezgodnog ugla penjanja uz ulicu, ima da ostanem bez branika :X Cale je i par puta zagrebao sa Lagunim II sa 16".

Te 16"tice o kojima pričaš (slične 18"ticama, samo sa više krakova) su meni baš lepe felne, viđaim ih par u kraju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj bre za*ebavati :) . Ako vec kupujes alu felne sa ciljem da ulepsas auto ili malo poboljsas vozne osobine - pa ne ide da bacas pare na pomocne tockice.

Sto se visine sa 18'' tice, to najmanje treba da te brine. Sa fabrickom 225/40/18 dimenzijom, po tom pitanju sve ostaje maltene isto, cak su skoro isti i obimi tockova. Visinu boka gume kompenzuje precnik felne. Razlika je sto sa sirim i nizim profilom gume imas manje "krofne", sa cime dobijas na stabilnosti. Kada budes montirao 17'', dovoljno je da malo brze sidjes niz prvi malo ostriji tobogan na AP, pa se vrati ovde i napisi razliku ;) . Ali guma mora da se pumpa na visi pritisak, pa je auto i tvrdji. Sta kome odgovara, ali nisi sigurno pogresio, 17'' su neka zlatna sredina i kompromis svega, kao sto je ranije bila 16'' na Stilu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaand after...... 

Posto su najavili u sredu-cetvrtak osecajnu temperaturu oko - 12; - 15C necu ga potpuno otkriti da ima neku izolaciju inace se do polaska nece odlediti. 

 

IMG_20210111_082006.jpg IMG_20210111_082210.jpg

IMG_20210111_084244.jpg IMG_20210111_085817.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas malo paljen na blagom minusu (-4C) da radi i obrne gorivo jedno 20min. Medjutim... rucna zaledila pored sve pripreme prskanja sprejevima i mazanja mascu... Mozda sprano voznjom(ama) po mokrom, posebno kada smo putovali bilo je dosta kise. Dizi, spustaj, dizi, spustaj, napred nazad nekoliko puta i popusti lagano. 

 

Problem je sto je parking bas nagnut, direkt uz ulicu, a prva ne drzi sama dovoljno bez rucne.

Spustim ga ja ulicu pored smestaja sa rucnom i dalje blago zategnutom, stisnem noznu a ono para usi kako skripi. Ajde opet par laganog povlacenja i po osecaju mislim da popusti skroz, cim sam krene na mizeran pad. 

 

Moracu da ga nekako spustim na horizontalu pored puta inace najavljeni minus ce da bude veoma veseo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skripi verovatno jer su zardjali diskovi od vode, ocistice ih za par kocenja. Provozaj ga malo i ako je sve ok, parkiraj negde uz bankinu ili podbaci neki kamen ispod tocka i ne dizi rucnu uopste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to uradjeno sem da se parkira horizontalno...jbg brdo je brdo a nema bas mesta za parking. Treba mo duza voznja za skripu, al ne mrdam kola dok ne krenem  opsta je ludnica na Zlatiboru :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam bio na Zl, pre nekoliko godina bas za docek Nove je bilo u 00:00h -21c i tada sam otisao u smestaj. Koliko se jos spustilo preko noci ne mogu da se setim, dal bese -23, tako nesto ali sam auto jos preko dana podkajlovao i ostavio otkljucan, doduse u dvoristu. Bilo je frka, dal ce da zaledi rucna, vrata, nafta..ali spustena rucna, kederi bili namazani, pun rezervoar i sipan Castrol Tda i sutradan upalio bez greske. Jedino je bilo malo plavog dima :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako, neki debeo minus najavili do nedelje. Gorivo za sad ok, debeli pali bez dima (sem belog od zagrevanja) al ko me tero da idem u planinu :D Imao sam mecke i na parkingu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

Da znas koliki red je bio juce, ko da dzabe dele nesto... Mi prolazimo u setnji i gledamo.. Scena 'FOTO, VIDEO' za cudo nevidjeno... 

 

Neka fala, dnevno po 10km ubijamo, gondola ne treba :D

Lepo i korisno za mesto i turizam, ali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek, to po osobi? :blink:

Ma ako i treba, ovce su za sisanje. Turisticka atrakcija, mos misliti, XXII svetsko cudo. 

Danas smo konstatovali da se gondola 'ne-ga-si' znaci samo vrti.

Dokaz crtanog filma je organizovanje skupa i otvaranja gondole spram svih mera itd isl. 

 

Ima narod love, gledajuci vozni park ovde po Zlatiboru...UE, SA, NS, CA, po koji BG... Brt ovaj moj Bravko je gologuzan/teska kanta spram ovog sto voze pomenute registracije (no offence). 

Izgleda da sam pogresno skrenuo kod Abukerkija pri izboru profesije :lol:

 

Anyway da se vratimo na lepsu stranu, nismo isli na Tornik, niti na neku ski stazu (davno sam vozio bord i odustao) a MTB bajk nisam poneo.. Sledeci put ide sa nama.

Ima ljudi ko sodera. 

Cenovni rangovi za klopu su ovako:

Karadjordjeva - 1100rsd (porcija) 

Palacinke - od 150 (na setalistu) do 650 rsd ( 2 se dobiju, kafic Fenix) 

Ima i po metra palacinke na setalistu (zavisno od dodataka) od 180 pa do 350 (PS nutela NIJE nutela, neki kvazi krem je ali ofc nije se bacila). 

Espresso - 155rsd (mala puna) 

Kuvano vino - 270rsd 

 

Mi ne idemo po kafanama na ruckove i djakonije, siroTilja smo, ali imaju gotova jela u Taliji (ok cenovno i vrlo prihvatljivo), u Maxiju kidaju kao i u svakom, pa je tu podrum pica sa bar 15-20% nizim cenama. 

 

Danas malo i Sunce granulo i otopilo Bravka...najzad lici na auto :stuart:

 

IMG_20210115_092740.jpg IMG_20210115_130529.jpg

IMG_20210115_132908.jpg IMG_20210115_134942.jpg IMG_20210115_131656.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, ISV_01 said:

. Brt ovaj moj Bravko je gologuzan

A da si stavio felne... ne sa tim celicnim da se vozis.


Kako stoje stvari ici cu i ja tamo za mesec dana :) mada kad vidim kolika je guzva i ne ide mi se... Al nije do mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, andreja.micovic said:

da si stavio felne

Prvi put sam video kako se neodrzavane alu felne oljuste od (verovatno) soli. Sve nekako matiraju i kao da su ljuspice pootpadale. Kontam da imaju 'pipljivije' odrzavanje od celicara bas zbog laka. Mozda gresim, ne znam, na Volvou nismo nista posebno radili sa njima... Klasicno pranje kada i auto i to je to.

 

Nadam se da niste u centru, dole je opsta ludnica (autobuska gde je) i deo prema hotelu Satelit (stari). 

Inace ima policije na svakom koraku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...