Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

:lol:

Aha... Znaci tako... Jel ti taj pistolj pri ruci... mislim, mozda zatreba.. Sredjene felne, nove gume... Taj vulkanizer, zena.. Ma znas vec, garant isto mislimo.. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zelim cepove sa tih felni jer su mi jednu ukrali, btw koliko si ih platio? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav 200E, a provera na balanserci 100 din :blink: (za sve 4 felne...Izneverovao sam). Bas su u dobrom stanju, normalno da ima nekih tragova koriscenja, ali su rubovi dobri (ima malo mizerije, ali te ce felne ici pozadi) i nisu izgrebane. 

 

Cepove vidi da li ima ovaj lik Link ka KP 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno, pogotovu što je dobar kontrast: aluminijum i tamna boja. Pri tome mislim da je nijansa tamne boje na poklopcima slična mojoj na kolima (ustanoviće se posle ribanja). Sad kreće razgledanje AS guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, još malo ću da držim titulu "Felgus promenikus" :stuart:...mnogo stvari ima da se dogodi, pa gume kad dođu na red...a moraće svakako u toku ove godine jer ove sa čeličana idu u đubre/na poklon jer im je 5ta godina i fino se cepkaju :( Razmisliću šta ću sa čeličanama, dal ih zadržim ili će na oglas. Novac mi nije presudan, pa da ih prodam pošto poto.

 

Sledeće - maglenke, i tu završavamo. Okej, možda i 6b menjač :lol: Stay tuned.  (evo ženče već odlepilo od saznanja) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

krstise.gif.df95b5f69f8645aac15aaf103441a61e.gif

Fala q***, s oprostenjem. Jos jedan u nizu clanova izvedenih na pravi put. Dao sam ti 30 lajkova :D .

Nego, uz ovo sto Danilo pominje - 'aj sto si mi pricao uzivo, nego treba li da trazim gde si pisao da ti se te dvobojne 17'' ne svidjaju :D ?

Apropo poklopaca - da ja na skupovima ubuduce i dalje parkiram jedno 20 m dalje od gomile?

3 hours ago, neshaoct said:

Došao je i taj dan...

Dok ne vidim montirano i da je castio, ja i dalje ne verujem da je ovo istina :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Ivan said:

Nego, uz ovo sto Danilo pominje - 'aj sto si mi pricao uzivo, nego treba li da trazim gde si pisao da ti se te dvobojne 17'' ne svidjaju 

Istina, jer kada ti ćape poklopce baš deluju ofucano, iako npr ostatak deluje super, odličan kontrast, ali poklopci...... Zato sam donekle više gledao felne koje imaju centar ispunjen (kao npr Dynamic ili neke restyle sport koje sam viđao...za skoro 300e). Nemam garažu niti sigurno mesto da ga iole držim, a 2 seta sigurnosnih ne drže poklopce :D Tu sam se zezno kada je Peđa izbacio felne na KP sređene za 150E i....jbg, nisam bio u trenutnoj mogućnosti da ih uzmem. Eno ih neko preprodaje za 300E što je baš suludo. 

 

Istrčaše ove, kockice se složile i ajde. Smisliću nešto za poklopce, DIY...imam vremena da se pozabavim njima kada se vrnem sa godišnjeg, taman nek prave turšiji društvo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno 13-14 godina teram OEM felne, sve su bile sa poklopcima... Dynamic, Blade, GT, Sport - da ne ureknem ili je sreca, ni jedan nije zafalio.

Mada zadnjih 7 godina imam svoje dvoriste, opet je auto cesto na javnim parkinzima... Tako da gledaj malo i pozitivno :) .

Mada, s obzirom na tvoju poziciju, stoji da znaju da dobiju noge :( . Ako mi slucajno zafali, bar znam gde da trazim :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kratko buckanje i ciscenje felni, pregled cepova. 

 

Na 2 cepa su drzaci ajzdravo i metalna zica sto ih drzi ne postoji (spala). Ima tutorijal od kolege pa cu da sredim na doticni nacin. 

IMG_20210107_121014.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Danas kratko buckanje i ciscenje felni, pregled cepova

Koliko se coveku nisu svidjale ove dvobojne 17'', a jos malo pa ce da ih drzi u dnevnoj sobi :D .

Ne pitah te, a ne vidim dobro gravuru na slici... Jesu li sa nekog starijeg (ET od 31mm) ili ona malo izbacenija varijanta sa restyle Sporta (ET26)?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

12 minutes ago, Ivan said:

Jesu li sa nekog starijeg (ET od 31mm)

Bas te starije. Zar sa restyle-a nisu i drugacije?

Screenshot_20210107_162306_com.android.chrome.thumb.jpg.db20c5dd144e34745160b85ef6fac406.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Isti je model felne, samo su ih od restyle jos malo izbacili "napolje". Pise i u ePer tacno za koje serije. Prvi put sam to iskreno sasvim slucajno video kada pazarih auto. Pa mi u toku razgledanja u oko upade da felne nisu za Bravo/Deltu na uobicajenih ET31 (za 16'' i 17''), nego na ET26.

Ove sa slike su poprilicno retke, a nisu isle na Sport, nego na Street. Serija Bravaca koju su uradili (ako me secanje ne vara) za Zenevu 2012. To je ono kad nemas novi model, pa se "koprcas" sa serijama :D , FCA su postali strucnjaci za to tokom prosle decenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao ja, pola covek, pola fiatova enciklopedia :lol:

Ok, 5mm izbacenije taman da naglasi tockove, mozda su shvatili da bolje izgleda :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Lineaccessori katalog :) . Od 17'', pored dvobojnih Sport, odlicna mi je i ova dupla petokraka. Super stoji na Bravu, otvorena, nema veliko srce, nema poklopce... A retka felna:

 

kat3.jpg.04faf284630538bc4c22174086444dc8.thumb.jpg.df99fc1795777f974b1bb0827a0620ee.jpg

 

Pomenuh iznad, evo i Brava Street koji je serijski isao sa ovim felnama koje je imenjak okacio. Kao i restyle Sport, sa identicnim 17'' kao ranije, ali sa vecim offset:

 

fiat-bravo-street-to-debut-in-geneva-42985_1.thumb.jpg.6ca83be4b5907fcda92d9bea03936e6e.jpg Untitled3.thumb.png.88b79418270fd15b55871dd3eaa34929.png

 

3 hours ago, ISV_01 said:

Ok, 5mm izbacenije taman da naglasi tockove, mozda su shvatili da bolje izgleda

Nista drasticno, raspon tockova je veci za 1 cm. Uz tvrdje vesanje, u krivini lezi kao pegla. Interesantno je da u toj kombinaciji ima veci raspon nego sa fabrickim 18'' felnama. Koje jesu sire pola cola (7.5'') ali su cak 9 mm uvucenije (ET35).

A sve ovo nije nista sto jedan distancer ne moze da resi :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Fiat Lineaccessori katalog :) . Od 17'', pored dvobojnih Sport, odlicna mi je i ova dupla petokraka. Super stoji na Bravu, otvorena, nema veliko srce, nema poklopce... A retka felna:

 

kat3.jpg.04faf284630538bc4c22174086444dc8.thumb.jpg.df99fc1795777f974b1bb0827a0620ee.jpg

Upravo ove petokrake 17" imam na Delti i meni licno najlepsa felna, i znam da sam se tada dvoumio oko njih i Bravo Sport i na kraju zadrzao doticne... Mislim da sam ranije negde i kacio sliku kako stoje na Delti.

Nekako mi uzivo deluju i da su broj vece;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...