Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

@Mijailović P.

Brt, vidis sta se desi kada nagazis DPF u toku regeneracije ? Kazem ja, onaj aditiv cuda pravi

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle godisnjeg palo detaljno pranje i opet voskiranje.
Svi se danas nesto slepaju, pa ni puzevi nisu izuzetak...

 

IMG_20200821_075502.jpg IMG_20200821_104402.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krecemo u lagano spremanje malog servisa, solidno pre intervala (vise od 2.000km pre) kako bi isti malo pomerio vremenski i malo smanjio finansijski udar jer sam isti radio pocetkom sledece godine i ubrzo ide registracija i kasko za stakla.. 

Ostaje ulje i filter goriva jos. Drzacu se i dalje Motula, dok filter goriva ce biti Clean (za sad bez zamerki na isti). 

Nekako po ustaljenoj semi se drzim champion filtera vazduha sa kojim sam zadovoljan uniformnim kvalitetom, jacim karbonskim filterlm kabine i mann filterom ulja (svabo pravio). 

Ostaje do kraja meseca da se ceo trap pretrese kod Djoleta i mog mehanicara (sve preventivno, pre ulaska u kredit) i remontuje starter (preventivno, posle 13g bio bi red).

 

Palo je sredjivanje gumenih delova, poslednje ovogodisnje voskiranje do kraja zime (12m trajnim voskom), prskanje osetljivijih delova sa silikonskim sprejem i za sad je to to. 

Moracemo na neko pre-registraciono testiranje izduvnih, cisto da budem siguran da ne purnjamo (ne bi trebali pored nam DPFa). 

 

IMG_20201014_183158.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, ISV_01 said:

 i mann filterom ulja (svabo pravio). 

 

Tako sam i ja mislio, uzeo ga za pretprosli servis, kao ono MANN - made in Bosnia :D

 

A nosace motora, sta si tu planirao? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jok, Mann ovaj je svuda israfiran - svabo pravio. Nisam iskreno naleteo na komad od suseda. 

 

A nosac motora do menjaca, ona manja koska, pa na malom servisu. Prvo da dodje od tebe po kuriru, a mi cemo na pivo ShJutra! Neka ceka Brena, ovaj, nosac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Milutinac said:

kao ono MANN - made in Bosnia :D

Bivsi jugoslovenski Unico, Tesanj :) .

Mislim da su od 2005. pod Mann Hummel brendom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epilog potraznje za levim prednjim krilom.. Mora novo, ne isplati se da se staro opravlja, izdeformisano je na par mesta (udar, malo iza i donji deo), tako da bilo je par opcija:

-Obici autootpade, naci krilo u najblizoj mogucoj nijansi / ista bi bila full i montirati

-Uzeti aftermarket novo i nadati se najboljem sa farbanjem i uglavljivanjem.. 

 

Opcija 2 prevagnula zbog zaista haosa na poslu i vec predvidjenim haosem na duze staze. Otisao do Dumix-a u Zemunu gde sam uzimao farbu ranije za aute, a posto rade i limariju, resio sve kod njih. 

Uzeto novo krilo na Altini kod Auto De-Mi za 2500 (Dumixov popust) i odneto im da odrede boju shodno Bravisi...palete boja izletese i na kraju uzet i uzorak boje (platika branika za vucu) da bi se sto pribliznije odredilo. 

Cifra negde oko 100e za celu zajebanciju (sa tim da mi srede zazore koji postoje)... Jbg da mi je kanala il bolje dizalice i toplijeg vremena, mozda bi i sam mogao. 

 

Hvala @neshaoct za savete oko cukanja, nista uradjeno nije.. Kasko ce se razmotriti. 

IMG_20201017_075757.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2020 at 1:46 PM, ISV_01 said:

Promenjeno krilo, letimo utegnuto opet :wub:

100e farbanje i kupusanje, ja zadovoljan nijansom boje. 

IMG_20201028_133042.jpg

IMG_20201028_125602.jpg

Ako radi pravi majstor ne treba mi razmisljati o nijansi boje.Ja to gledam bas i auto je sme biti ni za nijansu saren,bilo koji deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nisam se upustao u taj vid upgrade-a. Mogao bi, ali bi trebali neki nosaci da se montiraju. Pogledaj kacenje menjaca u varijanti 1.9 150ks i 1.9 120ks, bice ti jasnije (ja se nisam udubljivao jer bi to resavao mehanicar) ali cim je ponudio tu opciju, znaci da ne bi bilo mnogo problema. 

Jedino mislim da bi trebao tempomat opet da se 'nauci'. Ono, kad moze kvacilo 1.9 90ks, moze i menjac od jaceg brata... 

Razlog odustajanja: drugi stambeni planovi. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

188.600 km, urađen mali servis. Sređena zadnja prskalica - crevce u motornom prostoru je prespojeno i to je to. 

Nosač kod menjača, stabilizatori, MAP senzor - sve to ostaje i dalje u rezervi za vreme kad im dođe.

 

Pali - radi - idemo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplja kao hrcak sve sto ne treba :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej vas dvojca, da znate u kom sam ratu za dobre felne...ne bi verovali. Video sam i one od sporta na PA bez cepova i one sa gumama, one 18 mi bace vodu na usta ali... Videcemo, decembar mozda padne koji set, bice dnevnica na poslu :unsure:

Jbg, prvo nekretnina (ne Alfa) pa onda usputno... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Ej vas dvojca, da znate u kom sam ratu za dobre felne

Opet celicare ili :P ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

u kom sam ratu za dobre felne

kad si prijavio da je popravka krila 100 eur. Umesto da kazes koliko je to strasno skupo, niko ispod 300 ne radi, retki delovi, majstori nece za sicu da rade... Posle samo obradujes lepsu polovinu sa tipa "nasao sam felne za 150 i to sa dobrim Nankang gumama". I ona se obraduje kad cuje da je sa 300 palo na samo 150.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Nije me mrzelo da pogledam i cene čeličana R16 fabričke za brava - 120E set ceo (PA bez guma). Da, R17 alu ne odstupaju cenovno mnogo od čeličana. 

@andreja.micovic Brt, da sam to rekao, sledeća stavka bi bila "prodaj to skupo g****no i kupi BMW, bar da znam šta plaćamo" :D Polako, nazire se neki napredak, ne žurim...tek će cene setova malo niže da budu u zimskoj sezoni a onda će naići set i...najzad će pasti 225 širina :D 

 

Inače kada ste već obojca tu, dajte neki predlog za neki produženi vikend odmor (poželjno planinska regija - divčibare/zlatibor/slično na tim udaljenostima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je*e Corona, ali ako te ne mrzi da skoknes do komsija, konacno obidjoh skoro:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82003-zaštićeni-pejzaž-bijambare/

 

260 km, stize se za cca 4h ako pikiras da izbegnes guzvu na granici (koje nije ni bilo). Sto se voznje tice, jes' da ti dodje da pucas sebi u glavu do Loznice :D , ali cim predjes Drinu krece 2h uzivanja po krivinama. Malo dalji put se isplati za razliku u gorivu.

Cist vazduh i priroda su par ekselans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uvek Tara prvi izbor. Nema gužve, ima dosta prirode, lepih staza za šetnju, vidikovaca, fini putevi za vožnju... 

 

Zlatibor mi je onako, kao Ada leti samo što je preko cele godine tako. Kako dođe vikend pola BG i većina NS se spusti na Zlatibor. Em sad (zadnje 3 godine) rade magistralu od Čačka do Zlatibora, em rade sada centar Zlatibora... Nemaš gde proći, gde se parkirati.

 

I Zlatar bih preporučio. Pre jedno 8 godina sam bio u Pribojskoj banji (ovde https://www.facebook.com/Etno-Selo-Gaj-Banja-1001279246637767/) baš je bilo fino za odmor. Mada bih za Zlatar pre preporučio neki od hotela u Novoj Varoši. 

 

Divčibare su ok ako hoćeš nešto što je blizu, da se ne voziš mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...