Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

To mi je stari kraj ;) Blokovski bio, blokovski osto 100% :D 

Ma merkam jedne 18 na polovnim, al godišnji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Sigurno. 

Inače, te felge su sa Brava koji taj plac prodaje i verovatno idu uz njega (predzadnja slika) Bravo sport

A felge su... felge

 

Il će nas neko zezne da kupi Brava i dobije felne :D Ja samo pratim šta sve leeeepo ima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E te te :) 

Ali moraju da se sredjuju. 

Stoje vec nekih mesec dana ako ne i vise na oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ništa strašno, to po obodima nije problem za vožnju osim ako nije baš odvaljeno od života. Inače su pristojne i sa cenom za jedne 18ce. Više bih voleo kada bi našao takve 17" ili Dynamic 17ce sa Y izgledom, one sport dvobojne mi se nešto ne sviđaju. 

No polako, razmišljam i o ubacivanju C530 6b za te iste pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pored svega sto nemas na auto nemas ni 6tu brzinu??? 

Tih dynamic felni bude i za manje od ovih para. Ovde ne valjaju 2 gume koliko mi se cini, skoro celave. 

Ja spremam za sledece leto i gledam od februara dok ne naleti nesto zanimljivo 17-18"

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9 8V 120ks nema 6b, samo 150ks ima. Imam ponudu od mog majstora da ubaci menjač C530 6b u ful stanju, a obzirom da sam stavio celu garnituru kvačila i zamajac, ne bi imao problema, samo da uparim sa tempomatom. 

 

Ne bi bio problem ni da su froncle od guma, svakako bi čekao neko vreme pa bi im uzeo all season. 

Share this post


Link to post
Share on other sites



 Blokovski bio, blokovski osto 100%  


Ko je u blokovima odrastao, taj bi se snašao i u džunglama Amazonije

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A poluosovine i ostalo, sve ostaje isto!?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

On predložio - može 6b. Kako - ne me interesuje ako će da šljaka kao podmazano i biti 100% sigurno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak bi ja pre felne. Realno ti ta 6-a ne treba

 

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Više bih voleo kada bi našao takve 17" ili Dynamic 17ce sa Y izgledom

Ne postoje takve Sport 17''. Jedine sa takvim kracima su 16'', ali ne 5 nego 7 krakova i miljama su od ove felne.

A te "Y"koje navodis nisu Dynamic, nego Sport sa Grandea. Samo je problem sto im CB nije fiatovskih 58.1 mm, nego je Opelas sa CB od 56.6 mm. I PCD nije 4x98 nego 4x100. Mozda mislis na 16''', one zrakaste?

 

Summa summarum, ako ces Plug&Play verziju, tj. OEM za Bravo - od 18'' imas ovu Sport (meni se kod nje ne svidja sto ima veci offset od 35 mm). A od 17'' imas Emotion (ET31) i dvobojnu Sport. A cisto da znas da i kod tih dvobojnih imas razlike - npr. kod mene je restyle verzija sa ET od 26 mm. Tj. tockovi su malo izbaceniji i imaju raspon veci za 1 cm od njihove prethodne verzije. Koliko se secam, u toj verziji cak imaju trag tockova siri nego sa 18''.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

A te "Y"koje navodis nisu Dynamic, nego Sport sa Grandea

Znam da ima i sport sa Grandea ali sam vidjao i za Brava slicne OEM 17tice i na njih sam mislio, mislim da imaju neki krakic u sredini. GP znam da je suprotan od OEM i ne gledam ih.16tice zrakaste... sa po jednu straftu? Ne dopadaju mi se, nekako su mi obicne. Moze i 16tice kao ove od 18 o kojima smo kolega i ja diskutovali, svidja mi se dizajn, a dimenzija koja naleti. 

 

Ce vidimo, pratim trziste. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odasvud odnekud...Zaovine, Mitrovac, vidikovci...

 

IMG_20200809_122147.jpg IMG_20200811_115538.jpg IMG_20200811_115558.jpg IMG_20200811_115623.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto jedan info koji cu morati da proverim po povratku u BG kod majstora, ovaj HP Galfer sto imam do sad se nije cuo sto se skripanja tice, ali od kada sam u Bajinoj Basti, bogami hoce da tako zaskripi kada se zagreje da nije normalno, bukvalno onaj parajuci zvuk. Kada je sistem -koci-popusti-koci-popusti, nekako lakse podnosi, ali kada treba da si malo jace prikoci, bogami....

Mozda mu treba ciscenje ili slicno, ali nije ni malo fino. Pri tome sam jutros skidao prednji tocak cisto da proverim stanje plocica i diskova (izgreban, savijen,istrosene plocice i sl) i sve ok..tako da...nisam siguran sta je u pitanju.
Obizrom gde sam od majstora i da se u mojoj temi tacno zna kada sam ih uzeo, a tip sam koji 'vozi motorom', neki dodatni info cu doturiti kasnije....

Eeeventualno da proverim i zadnji tocak (vizuelno nije izgreban disk, a i majstor mi je tu turio nove plocice, dok su diskovi dobri kada je sredjivao nesto oko kandze kada je rucna zaglavila) ali nisam stigao jutros.

Imam utisak da taj zvuk skripanja dolazi spreda, ali nisam bas u mogucnosti da zaustavljam kola na nizbrdici kod Perucca ili na silasku sa Tare da bi proverio.

Do tada se vozimo i malo pazimo...jbg, ostaje jos Ovcar-Kablar pa valjda nece biti problema..

Mozda bitan info za@Milutinac posto planira nesto od Galfera.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutinac isplanirao Galfera pre 3 godine. I od tada pitanje da li sam ga cuo 2-3 puta da skripne i to sa -sport- plocicama. Svakako cu ga uzeti opet...samo ako bude bilo.

 

A ti ako si po nekim planinama i off-road stazama :D mozda si pokupio neku prljavstinu ili ti kamencic napravio neki ris ili tako nesto. Iskoci ti to i bice ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti felne, gledam gde imam da ispuskarim felne, diskove i pakne, skripi ubija pri jakom kocenju i dalje.... Samo da ocistim pa da malo jace proprzim disk na Kablaru

Felne ispod 18 ne gledam, kad je bal, nek je bal :D

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti na Kablaru gledaj da ne ostanes bez patosa :D, a ne da neces proprziti disk. Neko mi rece da je nedavno bio, ako mislis autom ne moze da se pridje kao ranije do pred sam vrh. Nego se ostavlja auto ispred, pa se tabana, a i dotle je razlokano. Kao i da je gore na vrhu napravljen plato sa vidikovcem. Moj predlog je svakako neka planinarska staza iz same banje i polako... Vidici u klisuri su prelepi, kacio sam slike u Putopisima, bas je steta propustiti.

Za pravo przenje diskova imam da ti predlozim par deonica - ali odmah iza granice gde si vec bio. Dobar asfalt, odrzavan put, a zestoke krivincine i promene elevacije :) - jos kad kupis te 18'' felne pa poboljsas trakciju, ima samo da mases repom kao kuce :D .

On 10/17/2018 at 11:58 AM, Ivan said:

 

011120142284.thumb.jpg.2019e409fdf1cc181cdec01730e46c96.jpg 011120142286.thumb.jpg.40f8ffd55fb776c850d0a1e601df55df.jpg 18052012307.thumb.jpg.30a53c6b20fbbdd44a127c458534d5ab.jpg 011120142275.thumb.jpg.220ad5640ba976ca2564da680cfc53b1.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=205]Ivan[/mention] Ne brini, u putopisu koji cu objaviti po povratku u BG napisacu i stanje deonica i po koja slika. Inace imam svez info da su radili puteve u brdima, koje cu proveriti u narednih 48h default_D.gif

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi mogao pricati, svasta bi napricao i pozeleo da je dzip unazad 5 dana...

 

Ispuskirane kocnice - pakne i diskovi, tona crne stroke izasla, pa cemo dalje videti kako se cuju kocnice.

 

Slikano na, za sad prvom, parkingu koji ima nadstresnicu u vidu mreze za zasenu (npr kod vocnjaka) kao zastitu od prejakog sunca i krupnog grada + reflektori i video nadzor..za pohvalu. Briga o vozilima gostiju na nivou.

 

Kotrljamo se, sledece je vrh Ovcara i manastiri usput. Po povratku u BG bice jedna detaljna provera kod "Djoleta" - kompletan trap cisto da ostanemo utegnuti

 

Pali, radi, ide...malo se trese desni retrovizor u leru pa se razmatraju nosaci u buducnosti..teme citaju, zapazanja upijaju.. Sipan aditiv za ciscenje common-rail sistema i ciscenje DPFa, razlike su blaaago primetne, ocigledno nije bilo potrebno ali nece skoditi. IMG_20200813_175128.thumb.jpg.2f27888641babeffcc81e84a5bc036c3.jpgIMG_20200813_175624.thumb.jpg.271588dc6e853c0f576c7f2d68e6cc21.jpgIMG_20200813_175005.thumb.jpg.a0c00fe28aed513a52370d6b19eaf6e0.jpg

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...