Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

@Ivan

Obojca znamo da trajanje necega, u ovom slucaju delova manuelnog menjaca koji se non stop koristi u voznji, zavisi od previse faktora da bi se nabrajali, ali prvenstveno od uslova eksploatacije i preventivnog odrzavanja.

Stari zamajac je sigurno dobar i dalje ali nepoznato u kojoj meri i pri tome se ne cuje i papucica kvacila 'ne vibrira' (sve je uzeto bez da se nista nije skinulo jos), mozda korpa i lamela mogu jos da guraju ali.... Kad vec ionako hidro druk lager mora da se menja onda daj sve. Necu posle god dana opet da platim skidanje menjaca i drndanje zbog lupam korpe od 3-4 crvene

 

Sad smo mirni dok je auto kod mene, obzirom da ce mozda kilometraza porasti za koju hiljadarku-dve godisnje, opet je to oko 10-12K godisnje...recimo jedno 6-8g i da se ne razmislja o tim delovima uopste jer je to neki rok kada bi debelog zamenio

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se zapljunem i za danas... Majstor zvao, sve gotovo. Kaze da su:

-Na autu bio ugradjen zamajac, korpa i lamela  za 1.9 ali za 90KS! Posto pasu samo drugi srafovi i verovatno jos neka razlika. Srecom nista dalje osteceno, jer ga ne cepam sem kad obilazim ali nisam imao problema tada. Zamajac je osrednji. Kaze da su mu verovatno to ugradili u nemackoj, posto je odatle i dosao. Proizvodjac Valeo. 

-Plocice napred su bile ITN, pojele diskove prilicno, loseg kvaliteta, dugo traju ali diskove jedu.. 

 

Izgleda da ne vazi uvek ono 'dobar auto iz Nemacku'... 

 

Kaze sad mekano kvacilo, auto najzad ima sve njegovo. Ostalo sve odlicno. Javljam dalje kada preuzmem auto. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zvao majstor, kaze ima LUK garnitura cela za ugradnju (korpa, lamela,hidro druk lager i zamajac) i gornji cilindar kvacila ~47000 (on ima neki rabat kod ljudi od kojih uzima) + ruke koje su za mene 60E (ofc da coveka castim preko), tako da ce sve skupa da sracunam oko 495E.
Na sve to ide ugradnja prednjih diskova i plocica uzetih od Slajera proslog meseca, tako da cela suma ide na priblizno 600+E

Stari zamajac cemo da vidimo kakav je, ako bude ok i moze potrajati jos, ide u rezervu.

Kad bude gotovo, bice gotovo pa javljam dalje.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk


U kom servisu održavaš?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanan

Kod Darka na Meljaku, blizu Amana na Ibarskoj magistrali, ili blizu firme 'Mont-r', prva kuca crvena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ja sam iz Barajeva pa mi to čak i blizu
Znaš možda koliko je veliki servis kod njega?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih znao, kada sam uzeo kola kod njega je radjen i mali i veliki servis i jos nesto, pa pojedinacnu cenu nisam znao.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem u vezi trenutne sage... Uzeo auto od majstora i drugi auto skroz. Kvacilo mekano, voznja potpuni uzitak, a kocnice lagano trosim dok lepo ne nalegnu, ali i za ovo malo kocenja niz brdo i od do semafora, lepo koci. 

Totalna promena u odnosu tvrdoce pedale kvacila i hvatanja istog, a menjanje brzina je za nijansu tecnije. Veoma sam srecan i zadovoljan, auto je kao drugi.

Ukupna cena troskova kupovine, ugradnje LUK seta kvacila i druk lagera, LUK zamajca, gornjeg cilindra kvacila, ugradnja prednjih diskova i ugradnja prednjih plocica je ravno 500E

Za one koji ne prate, diskovi i plocice su ranije kupljeni. 

 

Kotrljamo se dalje :wub:

Edited by ISV_01
Jedem slova, i jos nesto dodao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo se voskirali i sredili

Nemogucnost odlaska u garazu limitira kolicinu vode pa su ratkapne morale da se preskoce sa pranjem :(IMG_20200322_111205.jpgIMG_20200322_111213.jpgIMG_20200322_111221.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos malo doterivanja, podmazivanje sajli kvaka, bravica, vodjica prozora (ostaje da vidimo hoce li skripati na dalje, sada je ok), usisavanje i pozaraj.

Zamenjena i jedna led diodica u bocnoj plafonjeri, ispustila dusu.

 

Na drugoj slici je makina i kanta

IMG_20200402_122345.thumb.jpg.8d4abd3029e01b61b6575671bc92ea67.jpg IMG_20200402_122330.thumb.jpg.732959fd2c1de3cab557aeebebcf5896.jpg IMG_20200402_122405.thumb.jpg.d54121c26f87652c3737800e4d3cfd19.jpg IMG_20200402_122337.thumb.jpg.204612e096becd764eec5d59795fcf73.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

podmazivanje sajli kvaka, bravica, vodjica prozora (ostaje da vidimo hoce li skripati na dalje, sada je ok)

I, sta ti rece cica :rolleyes: (pre nego krenes da rasturas tapacir)?

Mora stalno da se podmazuje :D, a ne samo kada nesto skripi i zapinje. Meni je u svakodnevnom koriscenju milina kada se besumno i lako otvore vrata (podmazane sarke, granicnici), kada sve lepo i tecno radi, brava mekano cakne, prozor klizi gore-dole...

Pohvale, to je pravi forumaski duh :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja godisnje bar 4-5 puta voskiram kola, obavezno pred zimsko vreme.

Sto se tice ovih zahebancija zvanih odrzavanje tekuceg, to mi je rutina 2-3 puta godisnje (kederi, gumice, zamene i slicno), dok mi ne treba davati previse slobodnog vremena i praznu garazu, uglavnom je okupiram na neodredjeno :stuart:

32 minutes ago, Ivan said:

I, sta ti rece cica :rolleyes: (pre nego krenes da rasturas tapacir)?

Mora stalno da se podmazuje :D, a ne samo kada nesto skripi i zapinje. 

Pohvale, to je pravi forumaski duh :thumbup: .

Ostaje mi sutra da vidim ovu stopaljku zadnju desnu da skinem, neki kondenz poceo se stvarati pa da regulisem cim pre. verovatno samo koja rupica da se napravi na zastitnoj gumi od sijalica (ili sta je vec iza, nisam skidao).. Bice eLearn aktivan za vikend :)

Za drugi deo necitiran mislimo isto, licno ne podnosim nepoznate zvuke, zvakanje i kad jednostavno nesto ne radi a postoji. 

 

Inace, nagadjaj koga sam sreo kod Steka :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Poznata, viDZena, slavna.

 

Nego meni prvo u oko upada ta bljesteca brava na zadnjim vratima, mamu joj je*em :D . Kako su je tupavo postavili, pukao sam glavom u nju vec nekoliko puta. I to domacinski, ono kad ne ocekujes da tu treba da ima necega :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha dobaaar

Reko daj da sredim gepek i cujem nesto kao prilazi, a ono@Danilo1
Obitava covek kod Steka, verovatno ce pored njega hotel da dignu koliko cesto svraca

Prijatno iznenadjenje, posto skorog skupa nigde nema, Nesha mora da pomeri pre policijskog casa

Ta brava je ulubljivac glave bas je nakaradno postavili.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nekom nizem ne bi smetalo, ali generalno je debilno postavljena brava. Stila sam vozio vise od 10 godina i ni jednom nisam bio ni blizu da je zakacim.

Ima tu jos par detalja koji su minus u odnosu na prethodni model. Nema dzepove sa strane u gepeku, manje pregrada za sitnice u kabini, debilno resene plafonjere i njihove komande, nedostatak amortizera haube. Uz dosta losiju preglednost (koja je doduse uobicajena za novije automobile zbog velikih stubova i malih staklenih povrsina), tu se moj spisak zamerki zavrsava. Za sve ostalo, kompletan auto je Fiatov primetan korak napred. Iako mi ranije nije delovalo tako (jer je dobrano na bazi prethodnika), sve dok imao priliku da ih oba detaljno uporedim kroz vlasnistvo. Bar u mom slucaju pre-restyle Stila i restyle Sporta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao si tapacire da podmazes sajlice?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, sajle brave sam mislio, ne prozora zadnjih Nasprcao sprejem i ostavio. To cu detaljnije cim malo otopli da imam mesta na parkingu, raskupusam natenane i onda krene grunfovanje.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu malo radili, skidali tapacir prednjih vrata. Elem, istampano uputstvo eLearn-a i udri. Jedno tuce inbus srafova (1 kod kvake ispod plastike, 3 u odmoristu za ruke (rukohvatu, ispod gume), 3 ispod plasticne konzole podizaca prozora (iste izvaditi lako otkacinjanjem) kada se ista izvadi...misim da sam ih nabrojao.

2 krstasta srafa u dnu vrata.

Pozeljno skinuti plastiku visokotonca (samo na zabice je) i uvuci prozor u vrata.

 

E sad, odvajanje je lako, podvuci usku a dobru plastiku i lagano odvajati donji deo enterijera vrata, dok ne dodje do gornjeg dela. Kod mene je malo teze islo napolje, treba potrefiti ugao da se lakse izvuce i malo primeniti sile.

 

Posle kada se odvoji, ostaje samo sajla za vrata (posto nemam osvetljenje kvake) i moze ostati u vratima ako necete daleko sa enterijerom

 

Podmazane malo sajlice, malo je unutrasnja izolacija losa (kao da je neko pre skidao enterijer i ostetio je..onako fino, napravio riseve i froncle)..zamenjena 1 zabica jer je bila kaput i nasao izvor cangrljanja, neki komad zabice setao po plastici.

 

Anyway, posto nisam imao nista preterano adekvatno da sredim izolaciju, uzeo sam sundjer debljine 2-3cm, isekao po meri i ostavio otvor za zvucnik. Vrno sve nazad i mogu reci da sam zadovoljan. Za nijansu se manje cuje, a cast onom ko je onako ofucao...sta je radio, budzio, verovatno necu znati.

 

Monoton autic, sve radi

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo , al' je greška to sa sunđerom jer skuplja vlagu i tendencija je da će nešto da zarđa.
Jedino u nedostatku gume da se za privremeno stavi neki stiropor i slično.

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 @Mijailović P.

 

Kako je izolacija kao neka...ne znam..jako tanak elasticni stiropor, ne znam da li bi uspeo takav da nadjem. Ili da stavim neki deblji stiropor.

Sundjer je samo stavljen preko te postojece izolacije, ne dodiruje elektromotor stakla ili neki drugi vitalni deo, ono malo ga zakacio oko tiplova za vrata.

Ne znam koja bi alternativa bila umesto njega. Sto se tice moguceg dodira sa vodom, sa unutrasnje je strane u odnosu na staklo, pa kontam nece se natopiti, jedino iz kondenza vazduha...

Premda vec i kod menjaca ima neki sundjer, malo tvrdji, pa kontam valjda nece nista biti.

 

Da turim ja umesto ovoga nesto drugo ? Stiropor sto si spomenuo je prilicno nezgodno, on je jako krut u odnosu na sindjer, ne znam da li bi ikako mogao da ga uglavim, jer unutrasnjost vrata je prilicno nepravilnog oblika.

 Guma...uf, gde naci 'panel' gume ili sicno tome

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...