Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

@Ivan Ceo auto fabrikana, nista dirano (cak ni felGe :stuart:) , pa tako i DPF/EGR i dalje imaju svoju primarnu funkciju. DPF se aktivirao sam 2-3x od poslednjeg ciscenja kada sam mu sunuo Winny's DPF regenerator (nije jeftin cca 2500RSD) i ok je odradio iste u uslovima u gradu i na parkingu. Svakako cu mu uskoro sipati isti i malo produvati auto na APu pred registraciju u februaru.

Licno nemam zamerki ni primedbi, osim sto DPF kada se aktivira u gradu doslovno ga muci pri pokretanju sa semafora, dok na APu samo digne potrosnju po bordu za 0.6-0.8L nekih 10-15 min. 

 

TBN kod EFE je mislim 7.8 kod FE je 7.4 ili slicno. 

Inace ulje placeno ukupno oko ~8100 u Kit komercu. Interesantno da bi me skuplje izaslo preko MASS company-a da sam narucio online sto, iskreno, nidje veze nema... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 Ahahahahaha, deder, nisam ja pakovao tablu od MiTa i multimediju po meri :lol: Malo kineza nece skoditi dok ne pocne da mi bord ispisuje kukice i kvakice :lol:

Po felnama se vidi BrE! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2020 at 11:32 AM, ISV_01 said:
Inace ulje placeno ukupno oko ~8100 u Kit komercu. Interesantno da bi me skuplje izaslo preko MASS company-a da sam narucio online sto, iskreno, nidje veze nema... 

Šta piše na deklaraciji ulja, za uvoznika?
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Danilo1 said:

Deder okaci fabriku od enterijera :lol:

Nemoj slucajno samo to da radi - ugasice forum, ostace samo dugmici.

Neka se covek i dalje zabavlja fotkanjem fabrike od felnica i sve OK :P ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla Mass company je uvoznik od koga Kit kkmerc uzima ulja. Imaju i homologovanu nalepnicu sa oznakom MASS na uljima (ima na slici koju sam stavio) kao indikaciju a mislim da pise i na nekoj nalepnici na njima (moram da proverim pa cu javiti ovde).

 

@danijel55

Ne znam sta da kazem, ne diram dok radi kako treba, ali surova je istina sta si napisao. 

Dodatno, devojka mi je svojevremeno radila na kontroli kvaliteta goriva u ex firmi i ono sto ovde mogu da kazem je da je gorivo na pumpama cije je analize radila (EKO, OMV), EKO pumpe imaju gorivo skoro ujednacenog kvaliteta dok OMV je cas na donjoj granici cas oko gornje sto znaci da jako frljaju. Mozda je radila za jos neke pumpe, ali to moram nju pitati. Ogradjujem se kako je sad jer je to radila pre par godina, ali ne sumnjam da primenjuju isti princip i sada. 

 

@Danilo1 @Ivan Covek bas oce da skrnavim forum i predstavim jednog azitalijana :lol: Di smem  ce opadne preglednost 200% pa ce nesa da me i sa skupova najuri :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, nista te ne kosta da probas - mozda ti tema postane i najcitanija na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, pa sad je vec #cudotaliazijsko tako da i sama pomisao da ode na oglas je po automatizmu strahota za sebe :lol: Kazu ljudi zaboravljaju pa se nadam istome kroz 5-7 godina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda nije falš nalepnica, kao što su jedno vreme imali za jednog drugog uvoznika druge marke ulja...dok nisu počeli svoju da stavljaju. Ne verujem da bi se i dalje bavili time...

 

Inače, ne znam što ti uopšte radiš mali servis na autu koji nema alu-felne... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2020 at 12:41 PM, Ivan said:
Vidi, nista te ne kosta da probas - mozda ti tema postane i najcitanija na forumu.

Vidi , u svetu marketinga , svaki publicitet je dobar pa bio i los :D Kako onda preglednost moze da opadne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Ajd za ovu papirnatu nekako i da poverujem da su mozda fals, ali za homologovanu (slika sa prethodne strane) sumnjam. No ajd, nece me mrzeti da posaljem mail MASS company-ju sa pitanjem i slikama radi njihovog autenticnog tumacenja. 

Premda sam isto ulje kupio kod njih i prosle godine oko ovog vremena za mali servis, ali ne mogu da se setim da je na isti nacin bilo oznaceno. Znam za link na temi sto si ostavio, svojevremeno sam iscitao tu temu i ostalo mi u secanju. 

 

Imas pravo, trebao sam ustedeti lovu i kupiti 17'tice sa 'polovni automobili' imaju setovi za 160-170E kao za Bravo Sport (premda me cudi sto do sada nisu prodati za te pare jer stoje bas dugo) ali kontam ako zamenim ove balonke da ce mi pasti reputacija auta koju je stekao, makar bila i negativna, kako @MS PK kaze :cry: Da ne bude dzabe krecio :lol:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno, sledeca u 6 izjutra... Da vidimo ko izigrava 'kotrljajucu rupu' u magli :lol::lol:

Na terenu ce biti krajnje nevidjeno :stuart:

Napomena: filter kamere je dobar, golim okom se vidi mnogo manje.. 

IMG_20200112_205218.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo mi slika dade ideju - ti najbolje da na skupove dolazis po magli i da ostavljas auto ovako podalje.

Mozda te dusmani i popuste sa felnama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan A djaba, ja sam i jedjni koji je turio H11 zute u maglenke (znaci ne folija preko maglenki za zutu boju) pa se i tu poznam.... Doduse imam i LED 2600K (vuku na ono narandzasto svetlo sto je bilo kao ranije osvetljenje a auto-putevima) ali skinute zbog tehickog. Bolje svetle iskreno i mislim da su i za nijansu bolje od ovih zutih sto imam.

 

Ce provalite da sam doso, vide se raDkapne kolilo su raDioaktivne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odrađen mali svervis, zamenjen "reket", pričvršćena plehana zaštita između rezervoara i izduvne grane i stavljen dihtung poklopca motora. 172K i malo preko (oko 1,5K manje od 10,000 km), sledeće na spisku pored malog servisa ili malo posle (oko 12-15K po proceni majstora) biće prednji diskovi + pločice. Planira se ATE ili Textar (po preporuci, Brembo-mislim na onaj pravi- je van finansijske mogućnosti) eeeventualno Galfer (pozitivna mišljenja sa foruma). Cena i dostupnost će presuditi.

 

Ono što mogu da kažem posle zamene nosača motora-onaj bliže menjaču (reketa) je da su vibracije prilikom aktivacije DPF-a mnogo manje izražene. Pri poređenju sa starim nosačem (nisam video marku) je da je ovaj originalni Ricambi dosta teži i kvalitetnije urađen od zamenjenog. Na starom su pukle 2 gume što drže centralni metalni deo nosača, treći je napukao i doslovno je baš baš bio za zamenu. Vibracije koje ima ovaj motor, a pojedinci su opisali sa poput "blagog cimkanja, drmuskanja" i slično su dosta smanjene zamenom ovog nosača. Da napomenem da su ostali u odličnom stanju, pa nisu na spisku zamene. Stabilizatori nisu dirani, tako da kupljeni ostaju u rezervi.

 

I da, čak me i serviser pitao kad ću duzmem alu felne 17".....toliko :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ISV_01 said:

I da, čak me i serviser pitao kad ću duzmem alu felne 17".....toliko :cry:

Sitna ova slova, pa cica ne vidi... Sta te pitao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac

Ponekad pri aktivaciji DPFa osecam da pored mizernog povecanja obrtaja u leru, promena u radu motora, gde pretpostavljam da se javlja to cimkanje. Postoji u temi o Bravu dosta postova, cak i tema sama za sebe koja se odnosi na to 'cimkanje' ali se kod nekih isto javlja u leru, a nekom i u leru i pri radu DPFa (mislim na njegovo ciscenje, da ne budem shvacen pogresno). E sad, do goriva isto ima, sa OMV sam presao na EKO (cekam Mol kod Lidla da mi izgrade pa cu tu sipati) i ta cimkanja su mnogo manja nego sa OMV dizelom. Do cega sve moze biti, zaista ne znam. 

Za Texstar, fala za info. Videcu sta se da na kraju uzeti, prelistace se, pitace se, kupovace se deonicno. 

 

 

@Ivan

Pa nesto na sta je moj deMbeli Bravo nasiroko poznat.. Nemanju alufelGi. Ko noz u srce da sam dobio, od mog mi meAnicara:cry: 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, ISV_01 said:

cekam Mol kod Lidla da mi izgrade pa cu tu sipati

Koji MOL, koji Lidl, koja lokacija :) ?

U Srbiji sam dizel sipao iskljucivo na MOL (i njihov obicni ED i Evo-dizel) skoro punu deceniju, bez i jedne jedine zamerke. Kako su tanki sa lokacijama, sa benzincem sam se (ne znam ni sam zasto) prebacio na NIS. Navodno kazu da je maltene sav benzin kod nas iz iste cesme, dok za MOL pouzdano znam da je dizel dovlacio iz Madjarske. Ne pratim situaciju od kada sam prodao dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, ISV_01 said:

 

Ponekad pri aktivaciji DPFa osecam da pored mizernog povecanja obrtaja u leru, promena u radu motora, gde pretpostavljam da se javlja to cimkanje. Postoji u temi o Bravu dosta postova, cak i tema sama za sebe koja se odnosi na to 'cimkanje' ali se kod nekih isto javlja u leru, a nekom i u leru i pri radu DPFa (mislim na njegovo ciscenje, da ne budem shvacen pogresno). E sad, do goriva isto ima, sa OMV sam presao na EKO (cekam Mol kod Lidla da mi izgrade pa cu tu sipati) i ta cimkanja su mnogo manja nego sa OMV dizelom. Do cega sve moze biti, zaista ne znam. 

 

 

Cudna prica :huh: bas cu prelistati tu temu koju spominjes da vidim o cemu se radi...

Si siguran da nema nikakve veze sa radom ventilatora?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Gradi se MOL pumpa doslovno pored Lidla u Zemunu/NBG blokovi i to u Tosinom bunaru (ne onaj kod kruznog toka ka Surcinu). U fazi zavrsetka je. 

 

@Milutinac

Trese u leru

Isto samo 1.9 16V

 

Samo nemam problema sa diznama, pumpama, pritiscima, vuce odlicno i lepi za sedista. 

Sto se ventilatora tice... Mozda, nisam primecivao po zvuku zbog mjuze, ali osetim malo po naponu kao kada npr se upale grejaci zadnjeg stakla i retrovizora, ono 'cakne'. Moz biti, obraticu paznju. Dodatno, to cimkanje se javlja samo i iskljucivo u leru. U normalnoj voznji nista, sem pojacane potrosnje. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...