Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Posto mi je Fikus Puntisha otisao u druge ruke, posle duzeg trazenja auta po svojoj nekoj meri (alfa 159 / nova Croma / Megane Generation karavan i svasta jos ponesto), odluka je pala na nekog "kakhi" boje Nuova Bravišu 07" iz Nemačku. 

Kako sam imao veliko zadovoljstvo voziti 1,3 mjet iz Puntishe i doslovno 0 kvarova na istom, uzeo sam pre  c dana Bravišu sa 1,9 8V 88kW  i opremom Active (Active Eco/Plus, kako ga koji sajt krstio) sa sve onim sto bi mi trebalo, a bez da ima brdo elektronike :D 

 

Ulaganje je bilo veliki servis (d budem miran), žute H11 za maglenke, termostat (pukao fabrički posle drugog paljenja kod mene :( ... dosta je vala i trajao očigledno), hladnjak klime i dopuna freona, manje sitne popravke i novi nosač za bajk (nekako stari nije mogao da se ugnjezdi u bočne otvore na gepeku pa mi izbio jedno 280E za drugi :( ) i nov akumulator marke Reaktor (kažu Ruski je, samo da mi ne traži vodku pri svakom paljenju i dobri smo :D )

 

Primerak je iznutra i spolja maltene kao iz salona, tačke i pecke nema, a motor posle sređivanja radi kao singerica. 167K realnih na satu i za sad nemam zamerki :) 

 

Po koja slika, pa da se navozamo..

 

IMG_20180909_190212.jpgIMG_20181205_190044.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sa srecom da ga vozis,i uslikaj bravisu kako treba,,ti si uslikao bajseve,prvi put vidim ovakve nosace

to je,jel 1.9mjet 120 PS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocem, sutra kada bude lepo vreme :) Jeste, 1,9 8V 120ks. Inace, nosači su marke Saris, model Gran Fondo, redak je kod nas ali proizvođač tvrdi da može na Brava pa sam ga zato i uzeo (imaju na sajtu odabir vozila i koji nosač staje na njega). Radije bih uzeo neku jeftiniju varijantu ali Thule nema definisan ni jedan nosač za njega a na reč prodavca baš nešto ne verujem :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

 

Čestitam. :welcome: 

Nema šta, sa tim 1.9 MJet 120 konja nema nikakvih problema. Kad god neko pita koji je od svih pouzdanih Fiatovih dizela najpouzdaniji - odgovor je 1.9 MJet 8v 120 konja, tako da će i sa ovim autom biti moguće pojuriti tu 0 kvarova kao sa Puntićem... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vi, iz Vašeg posta u njegove dizne :D 

Gledao sam i Alfu 159 sa tim motorom ali....pošto je po pravilu malo skuplja za održavanje od Fikusa, da prvo vidimo kako se finansijski isplati ovaj :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stižem ni da se pošteno posvetim autu, nije meni majka džabe rekla da je rodila inženjera u njivu xD (Posao terenski) 

 

Evo po koja prljava slika sa parkinga, vazda pada neko čudo sa peskom umesto iole normalne kiše....žao mi je što nije beo, bar bi se malo manje videla prljavština :D

 

Kako je malo otoplilo izgleda da ga alternator zafrkafa sa verglanjem, pa će čim pre na remont. Ne vuče struju nigde (sem alarm što postoji), a kratke relacije izbegavam, premda ih imam jedno 5-6 mesečno  (6-8 km) i minimum 1 dužu mesečno od najmanje 200 km gde se izvozam. Ne koristim ga za posao ( ionako je lokacija diskutabilna jer sam terenac, a i čemu li služi službeni?! ) a u grad skoro nikad ne idem jer mi je do čuvanja nerava :D  Verovatno će neko zaključiti po mesečnom angažovanju da na godišnjem nivou dosta malo prelazim - u pravu je. Oko 5-6K godišnje (premda sam 2016 sa puntišom prešao svega 3,5K, dok na bicikli 23K).

 

Zadovoljan sam sa potrošnjom (je, za neke vozim ko penzioner) obzirom da mi je nožni tempomat naštelovan na cajgerskih 85-90 km/h (navika iz puntiše), a da vuče uzbrdo...vuče. Sipan WYNN's aditiv za čišćenje DPF-a i malo je gušio vozače iza :P U osvetljenje enterijera kabine pozadi (zadnja klupa) stavljene LED diode i svetle baš dobro, dok sam odustao od bilo kojih drugih LED varijanti..što zbog tehničkog što zbog prijave grešaka . Inače su riknule diode za osvetljenje centralne konzole kod klima uređaja...video sam na forumu kako se menjaju i skidaju...mislim da ću odustati od zamene istih, previše je to pipljivo za mene (čitaj - ću polomim nešto).

 

Farovi iako su matirali kao i projektor, za sada ok svetle (meni je ok bar) ali ću razmisliti o nekoj reparaciji istih. U odnosu na puntišu koji mi je bio prerađeni van, Bravo mi je baš udoban auto (iako neki kritikuju sedišta i njihov oblik - stvar ukusa i pojma udobnosti) ali u odnosu na očevu Lagunu 2....ne može baš da se poredi (da, različite klase, međuosovinsko, vešanje i svašta nešto). 

 

Aliexpress je radio za trake oko table (oko radia moram malo lepše da namestim, ali me kiša omela). 

 

IMG_20190410_190959.thumb.jpg.c8ed67d64d2ecba769fa5b30886ca865.jpgIMG_20190410_190839.thumb.jpg.c3245b4609b4b2a10d1c64070268e043.jpgIMG_20190410_190853.thumb.jpg.3994946c82a51e43e62997955f501a99.jpgIMG_20190410_191606.thumb.jpg.622558c97d04f30a311868e2ee6a489f.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala klubski kolega, ali mi je vikend isplaniran vec :( Pratim svakako objave i okupljanja u odgovarajucoj temi i obecavam da cu se pridruziti cim me se njive umore :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo otisli u voznju

 

 

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

0a647e346a8b7c19c901e7b5233f08f0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predah u dvoristu studija u Visegradu. Ko je ishao u petak van BGa, taj je nagrabusio kao i ja...2.5h sam izlazio sa magistrale iz BGa, guzva neopisiva. Onda jos sat vremena kod Ljiga (izlaz sa autoputa) i bar 36-45 min kod Cacka.. Na granicnom prelazu zlo....cekali smo 1.5-2h... Suma sumarum Bg-Visegrad 7h. Odlepili smo. Radovi su na delu magistrale kod Uzica (Zlatibor) skidaju asfalt, ako nekome bude trebao info. Danas nazad za Bg pa od ponedeljka se radi :(dcc59a6e7b503fbe20a4a12834330c59.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepo je u Višegradu, prošle godine bio. Čim završe auto put idem opet :lol:Kakve su cene studia za dan-dva 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prelepo je u Višegradu, prošle godine bio. Čim završe auto put idem opet default_laugh.pngKakve su cene studia za dan-dva 
Za nas dvoje, studio Zora (gde smo bili, odlican je i ima privatni parking), 2 nocenja 30E. Lepo je, udobno i ima sve sto treba i toplo. Vidi na booking-u. Vlasnica preljubazna i za nju imam reci hvale, izlazi u susret uvek. Inace, ima zabrana za vozila u centru od 17h pa malo imajte uvid u vreme.

Za klopu restoran Anika je topla preporuka.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/28/2019 at 9:40 AM, ISV_01 said:

, studio Zora 
 

Izvinjavam se, studio se zove Rzav ( na bookingu su kao apartmani) a vlasnica je Zora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da sam baš zainteresovan da odem, ali juče sam sat vremena tražio apartman Zora i nema ga nigde

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini u brzom pisanju mi se omaklo :( Da neko ne pomisli da je to zbog domacice, ipak je castila rakiju po dolasku :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas malo voskiranje i pranje zuba

A posle druga makina na servis 4fa4871f4046e398030710987461cf54.jpg7694229e41102c81290b3452c245e5ed.jpgcf51e590eee7f2091dc84a6b858c8800.jpg717570dd6a53cd719656c0fea9547ab7.jpg310368c79b7aeab71d655330aa1f5dce.jpgf8ea48a2a139550fc0cf1c145a7b5cfe.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ISV_01 said:

Danas malo voskiranje i pranje zuba emoji23.png

f8ea48a2a139550fc0cf1c145a7b5cfe.jpg


 

 

 

Jel ovo gotov proizvod? Ako jeste - valjda si svestan da je to jako JAKO lose...
Da li si necime zastitio preko?

 

pre

IMG-2bc658bb4d01a119e056b556c2dbc0c3-V.thumb.jpg.dc28ce1f22cc5692f19217cd14f74bbf.jpg

 

posle

IMG-af457c3ea230b0bb5f0d7edc0a541586-V.thumb.jpg.fab25650591a8c14fb90defd007b8985.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne ne, jos ce trajati. Ici ce prava polirka (mozdacdanas ako stignem), do tada polir pasta i vosak. Svakako bi isao na profi sredjivanje farova ali obzirom da su toliko zuti bili, i ovo ce biti ok privremeno.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa polirku nemam svoju, tako da ne zavisi od mene da li cu moci...zato je isao colgate (a kako stvari stoje, verovatno ce da dobije jos 1-2 ruke cetkice i to bi bilo to + vosak). Za pro poliranje mozda posle odmora...tek :/

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasta odradila svoje za sada..

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

7a9281f2db3fe1a337296eb335c5ba1a.jpg

Usput sam probao i ovo kinesko 'biiip' posle colgate-a imogu reci da ima razlike.
Telefon ocigledno ne moze da provali nijansu u boji i odsjaju, ali kada se vidimo na skupu videcete. Jod Colgate-a ostalo je malo bledunjavo i maglasto, a ovo je jos malo sredilo. Suvozacev far je bolji kakav je bio to je definitivno. 4afbc391eb736fe32e43523e1164b624.jpgb8239fae3326d71215edc91309fa8d0e.jpga904b75d4a94bfbf06df0c6070793f9e.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je još dobro i ispalo.... ja kada sam na bivšem GP-u ovo radio sa pastom za zube, nisam primetio gotovo nikakvu razliku. Al meni su više od ovoga bili matirali, pod rukom se osetio taj gornji sloj kako je hrapav i morala je da radi vodena šmirgla. Sve ručno naravno.... nakon dobrih sat vremena šmirglanja, skinuo sloj, totalno matirao far (al je bilo gladak, nije više bilo onog hrapavog sloja). Uzeo običan Turtle wax sa kojim sam ceo auto polirao, fino istrljao farove i rezultati fantastilni, farovi kao novi... nikakvu zaštitu nisam nanosio, iako bi trebalo... narednih godinu dana, koliko je još auto bio kod mene, farovi i dalje bili kao novi.

 

Kod tvojih kao da je dovoljno poliranje, bez šmirglanja, dosta dobro izgledaju. Sad ne kažem da je ovo kako sam ja radio dobar princip, al je bolji od paste za zube :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da na kraju lepo ide i lak, dq zastiti ceo taj posao. Ali ne sme posle polira nikako vosak i slične masnoće....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde polirka nije isla na kraju. Kad budu toliko propali (matiranje i sl) onda ce padne profi sredjivanje kod nekog ko se razume ili cu ga ja sa smirglama ispreskakati za jedno pre podne + ce na to ici keramika zastita i na to jos i folija, tako da cu im doci glave. Ovo je bila varijanta 'a koliko cu bolje videti kada ih malo sredim ?!'

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...