Jump to content
FAS Euroauto Goran
neshaoct

Alfa Romeo Tonale / Alfa Romeo C-SUV

Recommended Posts

Posted (edited)

@moron

Danas je rečeno da će biti oko 39k evra za tu First Edition. Ali, nabrajao je čovek sve verzije i cene, pa sam možda permutovao nešto...videćemo.

Biće i dizel varijante (gore u CarGurus videu se kaže da dizela neće biti, ali to je za njihovo tržište tako).

Edited by neshaoct
dodao tag

Pa tonale ce biti bolji izbor sigurno od Koreanaca po svemu, za crv i Evropljane videćemo

Nekako su mi utisci o Tonaleu od samog starta bili pomešani. Mislim da je potrebno vreme da se neke stvari svare, u pogledu toga što je Alfa morala da se prisloni nekom mainstreamu u razvoju automobilizma. Po meni, time malo gubi karakter, a pre svega mislim na povratak bazno na prednju vuču, stavljanje u prvi plan nekih sistema koji nisu suština pravog vozačkog automobila itd... Aaali, svestan sam da tako mora biti, jer danas tržište diktiraju takve stvari.

Ipak, verujem rukovodstvu u navodima da je automobil savršeno izbalansiran i da pored svega pruža zavidnu voznu dinamiku.

O dizajnu ne treba trošiti puno reči, jer barem mom oku je jako dopadljiv i gotovo savršenih proporcija. 

Ono što mi je svakako privuklo pažnju su navodi koliko su vremena i kilometara utrošili da se prototipovi adekvatno istestiraju, što je za današnje standarde neverovatno. Ako je verovati i da su kontrolu kvaliteta digli na jedan viši nivo, to je za svaku pohvalu, što bi u neku ruku trebala da potvrdi petogodišnja fabrička garancija. 

Sve u svemu, kada bih bio finansijski potkovan za tu kategoriju automobila, ne bih imao dilemu šta da uzmem. 

Gledam cene za Tonale u DE.

https://www.alfaromeo.de/konfigurator/tonale-mhev/#/version

Uz 1,5 MHEV cene idu u rasponu od 35.550 ( Super, 130 ks), 38.000 ( Sprint, 130 ks ), 42.000 ( TI, 160 ks ), do 44.500 ( Veloce , 160 ks ) , dok Edizione Speciale ide sa obe verije motora i košta 39.000 (130 ks) ili 41.000 (160 ks).

A sve su to cene bez opcionih paketa. Bar je obična crvena boja gratis :) 

Po meni, cene i nisu divlje kako su luda vremena.

Baš bih voleo da provozam taj 1,5 MHEV.