Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Tonale / Alfa Romeo C-SUV

Recommended Posts

 

Što se tiče onoga gore a će cena za Tonale bit dostupna u konfiguratoru, verujem da hoće. Ali ... 

Jer, ako u njemu npr. Stelvio Veloce 2,0T od 280 ks Q4 AT8 bez opcionala ima cenu od 64.000 € (samo tako piše, jedna jedina cena ), a ako preko sajta dilera zatražite ponudu za Veloce iz 2022. sa tim motorom  (uz mogućnost da birate boje), u desetinci sekunde stigne mailom „ponuda“ ( za vozilo sa brojim opcijama kao što su panorama, metalik boja i još dosta toga ) po (jednoj jedinoj) ceni od 58.450 €.

Nigde ne piše ni da je to sa nekim (nazovi) „popustom“ ( iako je očito da se tu u startu dosta „popustilo“ od cena sa konfiguratora ), pa da se barem odmah malo obradujete ... :) Nema one čuvene „popust-radosti“ :) 

Čemu onda takav konfigurator, sa tim "cenama" ? Ili barem čemu "ponude" u kojima nije napisao koliki je "popust" ili da je to "cena sa popustom" ili "akcijska cena" ili šta već.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, moron said:

Šteta je što Speciale nema i one sisteme asistencije koje se gore pominju...

Piše gore da Speciale ima sve ADAS-e.

Speciale koji si ti gledao u salonu ih nema sve (nema poslednja 3 sa slike) jer dobavljač nije mogao da ih isporuči na vreme za promo vozila.

Međutim, svaki poručeni Speciale (dokle god bude postojao taj paket - avg/sept.) ima sve ADAS-e nabrojane gore. Dakle, svaki kupac Speciale paketa dobiće sve ADAS-e, kao što piše gore.

 

44 minutes ago, moron said:

To nije ono što je ovde komunicirano ...

Garancija na sve elektro komponente (vezano za hibridni pogon) na modelu Tonale je 8 godina.

Garancija na Speciale je 5 godina/200.000 kilometara ko sam sebi obezbedi finansiranje.

Garancija na Speciale je 4 godine/120.000 kilometara ako se ide preko promo finansiranja.

Kad bude završena proizvodnja Speciale, tj. kada se pređe na standardni sistem sa 2 manja i 2 veća paketa opreme, garancija će biti 4 godine/120.000 kilometara sa opcijom da se propduži na 5 godina/200.000 kilometara (ostaje 8 godina na sve el. komponente).

 

25 minutes ago, andreja.micovic said:

Ima li sa panoramom?

Biće.

Speciale nema panoramu.

 

25 minutes ago, moron said:

Čemu onda takav konfigurator, sa tim "cenama" ? Ili barem čemu "ponude" u kojima nije napisao koliki je "popust" ili da je to "cena sa popustom" ili "akcijska cena" ili šta već.

To tako ide, a ti to ne razumeš jer i inače ne znaš praksu prodaje (oglašavanja) novih automobili. Eto, prosto rečeno.

Jednako kao što nisi znao (ni drugar tvoj, ni onaj ''Tesla'' isto kojeg si pitao) kako matematički da dođeš do punog iznosa plaćanja ako su rate 48x389 evra (a 33% se daje na početku i 33% na kraju), pa si ''zapenio'' da je Tonale 56k evra, itd, itd...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, neshaoct said:

Garancija na Speciale je 5 godina/200.000 kilometara ko sam sebi obezbedi finansiranje.

Garancija na Speciale je 4 godine/120.000 kilometara ako se ide preko promo finansiranja.

Kad bude završena proizvodnja Speciale, tj. kada se pređe na standardni sistem sa 2 manja i 2 veća paketa opreme, garancija će biti 4 godine/120.000 kilometara

 

Svuda je do sada pisalo 5 godina, kao garancija proizvodjača. Evo ti i ovde objava Stellantisa

 

"Za spokoj korisnika: 5-godišnja garancija obuhvaćena širom Evrope"

 

Osim ako mi nismo Evropa ...

 

https://www.media.stellantis.com/rs-rs/alfa-romeo/press/alfa-romeo-tonale-edizione-speciale-porudzbine-su-sada-otvorene

 

A to da ću da dobijem 5 godina ( od dilera?) ako idem na neki poseban lizing, to mi zaista ne znači ništa, jer, ako ćemo tom logikom, nudila je i Dačija u Srbiji garanciju 7 godina ako ideš na neki "poseban lizing".

11 minutes ago, neshaoct said:

To tako ide, a ti to ne razumeš jer i inače ne znaš praksu prodaje (oglašavanja) novih automobili. Eto, prosto rečeno.

Jednako kao što nisi znao (ni drugar tvoj, ni onaj ''Tesla'' isto) kako matematički da dođeš do punog iznosa plaćanja ako su rate 48x389 evra (a 33% se daje na početku i 33% na kraju), pa si ''zapenio'' da je Tonale 56k evra, itd, itd...

 

 

Oko ovoga, pao si mi na pamet kada sam juče na B92 pročitao prvi komentar na vest o Tonaleu:

 

"LAUNCH EDITION , SPECIALE, nasi dileri ponudili su za skromih 57.000 EUR ?!?!!??! Osim ako se nesto nisu preracunali u ponudi... ovo je katastrofalna ideja. Sto se tice Automobila - BOMBONA u svakom slucaju , ali sa ovakvom cenom imace prodaju NULA."
(Goran Markovic, 11. jul 2022 12:07)

 

Očito, svet je prepun ljudi koji nemaju nivo intelekta za marketing Alfe ( u Srbiji ) :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, moron said:

Svuda je do sada pisalo 5 godina, kao garancija proizvodjača.

Pa, i jeste 5 godina:

35 minutes ago, neshaoct said:

Garancija na Speciale je 5 godina/200.000 kilometara ko sam sebi obezbedi finansiranje.

Garancija na Speciale je 4 godine/120.000 kilometara ako se ide preko promo finansiranja.

Kad bude završena proizvodnja Speciale, tj. kada se pređe na standardni sistem sa 2 manja i 2 veća paketa opreme, garancija će biti 4 godine/120.000 kilometara sa opcijom da se propduži na 5 godina/200.000 kilometara (ostaje 8 godina na sve el. komponente).

Je l moguće da i ovo ne razumeš?

 

-----

 

24 minutes ago, moron said:

A to da ću da dobijem 5 godina ( od dilera?) ako idem na neki poseban lizing, to mi zaista ne znači ništa, jer, ako ćemo tom logikom, nudila je i Dačija u Srbiji garanciju 7 godina ako ideš na neki "poseban lizing".

Gde piše da je u pitanju dilerska garancija?

Kad već vidiš ono što nigde ne piše, tj. kad nisi razumeo - treba da pitaš. Umesto da pitaš ti pretpostavljaš... i naravno opet pogrešno pretpostavljaš.

Kao što može i kod Giulia/Stelvio da se doplati produžena fabrička garancija, tako može i kod modela Tonale. Kao što može i kod Fiata 500L, kao što može... razumeš? Svuda je u pitanju fabrička garancija.

 

To nema veze sa ''posebnim lizingom'', već to produžavanje fabričke garancije košta.

U promo ponudi koju su oni napravili je uključena jedna garancija, a ako hoćeš više od toga (druga garancija) onda to treba i da doplatiš. Tu zato mora da se napravi nova finansijska konstrukcija. Kao što se promeni ona njihova ponuda za crveni Tonale jer ako hoćeš Misano plavi onda je plus 1.000 evra, i onda rata više nije 389 nego nešto malo veća. 

Tako se i ovde menja ako hoćeš produženu fabričku garanciju, pa zato kažu da sam sebi obezbediš finansiranje, jer ova njihova promo ponuda ne uključuje tu produženu fabričku garanciju, već navedene 4 godine/120.000 kilometara. 

 

24 minutes ago, moron said:

kada sam juče na B92 pročitao prvi komentar na vest o Tonaleu:

Ne treba da čitaš/gledaš B92. Tamo i inače nema ništa pametno. 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci ti meni jednu prostu stvar - koliko u Srbiji iznosi FABRIČKA garancija za Tonale?

Ne ona opciona, produžena ( za doplatu ), već osnovna fabrička, koja se dobija bez doplate.

Da li je ona i u Srbiji 5 godina, kao što to piše na onom sajtu Stellantisa? ""Za spokoj korisnika: 5-godišnja garancija obuhvaćena širom Evrope""

Da krenemo od tih osnovnih stvari  :)

Jer, kakvo god da je "finansiranje" (iz mog džepa, džepa banke ili lizinga, renta), postoji "kupac". Kupac sam ja ili neka lizing ili rent firma.

Koliko je osnovna FABRIČKA garancija za "kupca"?

 

 

Edited by neshaoct
skinut format u pozadini slova

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, moron said:

Reci ti meni jednu prostu stvar - koliko u Srbiji iznosi FABRIČKA garancija za Tonale?

Garancija na Speciale je 5 godina/200.000 kilometara ko sam sebi obezbedi finansiranje.

Garancija na Speciale je 4 godine/120.000 kilometara ako se ide preko promo finansiranja.

Kad bude završena proizvodnja Speciale, tj. kada se pređe na standardni sistem sa 2 manja i 2 veća paketa opreme, fabrička garancija će biti 4 godine/120.000 kilometara sa opcijom da se fabrička garancija produži na 5 godina/200.000 kilometara (ostaje 8 godina na sve el. komponente).

 

30 minutes ago, moron said:

Da li je ona i u Srbiji 5 godina, kao što to piše na onom sajtu Stellantisa? ""Za spokoj korisnika: 5-godišnja garancija obuhvaćena širom Evrope""

Ista je u Srbiji kao i u Nemačkoj, kao i bilo gde drugde po Evropi:

 

garancija GER.jpg

 

30 minutes ago, moron said:

Jer, kakvo god da je "finansiranje" (iz mog džepa, džepa banke ili lizinga, renta), postoji "kupac". Kupac sam ja ili neka lizing ili rent firma.

Nije isto.

Ako uzmeš finansiranje koje je obezbedio diler, on je prvo morao da zna koja mu je cena sa kojom je otišao i dogovorio sa nekom Bankom/Lizing kućom finansiranje te cene. A, ta cena je uključivala određenu boju/paket/opcionale/garanciju.

Onda dođeš ti u salon i tražiš npr. drugu boju (doplata), hoćeš neku drugu opremu, ili hoćeš nešto sa liste opcija, ili hoćeš dužu fabričku garanciju. To onda promeni startnu cenu vozila i diler ti kaže da ona njegova promo ponuda ne važi za tvoje želje, već da za tu tvoju cenu važi neka nova njihova ponuda, ili ona koju si sam sebi obezbedio.

Mora druga jer se promenila cena takvog auta. Taj auto koji ti želiš se razlikuje od onoga koji je bio obuhvaćen promo ponudom dilera.

 

Jedini problem postoji u tvom shvatanju jer ne razumeš kako funkcioniše tržište/marketing.

Ti si izgleda jedan od onih koji kad vide na izlogu ''popust do 50%'' pomisli da je sve na sniženju od 50%, a ne samo npr. 10 artikala od njih 1.000. :D

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, hoćeš da kažeš da je fabrička garancija samo 4 godine ili 120 hiljada km, sa izuzetkom što će kupci Specijalea, dok ga ima u ponudi ( samo oko dva meseca ), ako sami obezbede finansiranje za Specijale, da dobiju produženu fabričku garanciju, od ukupno 5 godina ili 200 kkm ?
Pa, nije tako komunicirano ( čak ni ti nisi tako pisao u vreme Sajma, kada si na ovoj temi pisao vesti oko Tonalea ), niti tako piše u onoj zvaničnoj objavi Stellantisa čiji sam ti link ostavio.
Boga mi mi je to saznanje ( oko dužine garancije za Tonale ) jako razočaravajuće, jer su čak i nakon zvanične promocije neki recezenti tih 5 godina najavljivali kao nešto novo za Alfu. A sada ispade totalno drugačije.
 

p.s. ne moraš da mi objašnjavaš kako funkcioniše lizing, svakodnevno poslovno saradjujem sa par njih, još od 2005, maltene od kada je kod nas počeo lizing ( 2003. ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, moron said:

Pa, nije tako komunicirano ( čak ni ti nisi tako pisao u vreme Sajma, kada si na ovoj temi pisao vesti oko Tonalea ), niti tako piše u onoj zvaničnoj objavi Stellantisa čiji sam ti link ostavio.
Boga mi mi je to saznanje ( oko dužine garancije za Tonale ) jako razočaravajuće, jer su čak i nakon zvanične promocije neki recezenti tih 5 godina najavljivali kao nešto novo za Alfu. A sada ispade totalno drugačije.

Nije ispalo drugačije. Nego ti kad vidiš da npr. piše ''popust do 50%'' pomisliš da je na sve u prodavnici popust 50%, a ne samo na 10 artikala od jedno 1.000. :D

Ne razumeš ti tržište/marketing, treba još više da posećuješ salone i pričaš sa prodavcima novih automobila. :thumbup: 

 

13 minutes ago, moron said:

...sa izuzetkom što će kupci Specijalea, dok ga ima u ponudi ( samo oko dva meseca ), ako sami obezbede finansiranje za Specijale, da dobiju produženu fabričku garanciju, od ukupno 5 godina ili 200 kkm ?

Svako može da ima garanciju od 5 godina/200.000 kilometara za Tonale kad sam sebi obezbedi finansiranje.

Kao što je već nekoliko puta napisano:

Kad bude završena proizvodnja Speciale, tj. kada se pređe na standardni sistem sa 2 manja i 2 veća paketa opreme, fabrička garancija će biti 4 godine/120.000 kilometara sa opcijom da se fabrička garancija produži na 5 godina/200.000 kilometara (ostaje 8 godina na sve el. komponente).

Vidiš da je isto tako i u Nemačkoj (propade ti priča da je u SRB nešto drugačije, jbg-a). Kao što štikliraš neku drugu opciju, tako štikliraš da želiš garanciju od 5 godina/200.000 kilometara.

 

13 minutes ago, moron said:

p.s. ne moraš da mi objašnjavaš kako funkcioniše lizing, svakodnevno poslovno saradjujem sa par njih, još od 2005, maltene od kada je kod nas počeo lizing ( 2003. ). 

Pa, nažalost moram kad nisi znao da sračunaš ovo:

 

Npr. neki auto košta 39k.

PDV od toga je 6.5k. Neto osnovica je 32.5k, to je ujedno i nabavna vrednost predmeta lizinga.

Npr. učešće je 33% od bruto vrednosti = 12.870, odnosno 6.5k za PDV plus 6.37k od neto vrednosti (19.6%).

Npr. na kraju je 33% od bruto vrednosti = 12.870, odnosno 39.6% neto vrednosti.

Npr. ukupan iznos rata lizing naknade = 48 x 389 evra = 18.672 evra. U tu ratu je naravno uključena kamata i PDV na kamatu.

Dodaj npr. još 390 evra za obradu zahteva, plus 78 evra PDV-a na trošak obrade zahteva, razni sitniji troškovi još jedno 50-100 evra.

 

Ukupna plaćanja: oko 44.930 evra.

- Tih 18.672 (datih kroz rate) nije 34% bruto cene auta (39k) jer je 34% od bruto cene auta 13.260.

- Tih 18.672 (datih kroz rate) nije 34% neto cene auta (32.5k) jer je 34% od neto cene auta 11.050.

- Tih 18.672 (datih kroz rate) nije 34% ukupnog plaćanja za auto (44.9k) jer je 34% od ukupnog plaćanja 15.266.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se na taj način vraćaš na onu reklamu, za koju si i sam napisao (i to ne jednom) da je nesrećna. Dopadalo se to tebi ili ne, mnogi ljudi su je cifarski shvatili kao ja. A sam broj ljudi koji reklamu nije razumeo na način kako je to autor želeo, jasno govori i tome koliko je autor "ubo" sa tom oglasnom porukom.

Mada, kada pogledaš papaznaiju na sajtu Alfa Romea sa banalnošću kao što je "sposobnost napisati cenu" u cenovniku ( i/ili da na 3 mesta nisu 3 različite cene za jedno te isto), šta tek pametno i jasno i da očekuješ od marketinga koji bi tu "cenu" trebalo da "preporuči" u oglasnoj poruci.... Suviše su to veliki zahtevi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, moron said:

Da li je ona i u Srbiji 5 godina, kao što to piše na onom sajtu Stellantisa? ""Za spokoj korisnika: 5-godišnja garancija obuhvaćena širom Evrope""

Sad kad si video garanciju za Tonale u Nemačkoj, hoćeš li reći:

''izvinjavam se što sam hteo da poturim da je u SRB manja garancija nego po Evropi''.

 

Hoćeš li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za fabričku garanciju je onako ( jednostavno) kako sam ja napisao. Ona je samo 4 godine ili 120.000 km, osim za Specijale (dok ga ima) i samo za samofinasirajuće kupce Specijala.

1 minute ago, neshaoct said:

Sad kad si video garanciju za Tonale u Nemačkoj, hoćeš li reći:

''izvinjavam se što sam hteo da poturim da je u SRB manja garancija nego po Evropi''.

 

Hoćeš li?

Evo ti još jednom objava Stellantisa

 

"Za spokoj korisnika: 5-godišnja garancija obuhvaćena širom Evrope"

 

https://www.media.stellantis.com/rs-rs/alfa-romeo/press/alfa-romeo-tonale-edizione-speciale-porudzbine-su-sada-otvorene

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, moron said:

Nemoj da se na taj način vraćaš na onu reklamu, za koju si i sam napisao (i to ne jednom) da je nesrećna. Dopadalo se to tebi ili ne, mnogi ljudi su je cifarski shvatili kao ja.

Tačno, rekao sam da im je reklama postala i svojevrsna ''mozgalica'', i naravno da to ne treba tako da bude. Sve sam to rekao i sve to stoji i dalje naravno.

Jedina stvar je što nisu svi ti ljudi ''u svakodnevnom poslu sa lizing kućama, a sa par njih još od 2005. maltene od kada je kod nas počeo lizing (2003.).'' Ae što su oni ljudi pomislili, nego čak i ti profesionalac skoro 20 godina... :D

 

9 minutes ago, moron said:

Evo ti još jednom objava Stellantisa...

Da, ti si definitivno jedan od onih bisera koji kad vidi na izlogu da piše ''popust do 50%'' pomisli da je na sve u toj prodavnici popust 50%, a ne samo na npr. 10 artikala od jedno njih 1.000. :D

Možeš ti do sutra da se praviš ćorav da ne piše da postoji fabrička garancija od 5 godina/200.000 kilometara, i da pokušavaš da poturiš da u SRB nije ista kao u GER ili bilo gde po Evropi. Time to neće postati istina, već samo pišeš bezveze.

 

To što ti se ne dopada da za nju treba nešto sitno da se doplati ne znači da ne postoji. Kao što još kako postoji Misano plava (ali je takođe doplata), i kao što postoje razni drugi opcionali/paketi (doplate).

- ko hoće lepši auto doplati Misano plavu :D

- ko hoće pomenuti ''spokoj'' doplati 5 godina/200.000 kilometara fabričke garancije...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onoj ponudi što su slali mailom ne piše da Speciale uključuje 360 kameru. Odlično ako je tako, to je jedina stvar koja mi je realno nedostajala u spisku opreme. 

 

Znaju li se rokovi isporuke? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, neshaoct said:

Tačno, rekao sam da im je reklama postala i svojevrsna ''mozgalica'', i naravno da to ne treba tako da bude. Sve sam to rekao i sve to stoji i dalje naravno.

Jedina stvar je što nisu svi ti ljudi ''u svakodnevnom poslu sa lizing kućama, a sa par njih još od 2005. maltene od kada je kod nas počeo lizing (2003.).'' Ae što su oni ljudi pomislili, nego čak i ti profesionalac skoro 20 godina... :D

 

Da, ti si definitivno jedan od onih bisera koji kad vidi na izlogu da piše ''popust do 50%'' pomisli da je na sve u toj prodavnici popust 50%, a ne samo na npr. 10 artikala od jedno njih 1.000. :D

Možeš ti do sutra da se praviš ćorav da ne piše da postoji fabrička garancija od 5 godina/200.000 kilometara, i da pokušavaš da poturiš da u SRB nije ista kao u GER ili bilo gde po Evropi. Time to neće postati istina, već samo pišeš bezveze.

 

To što ti se ne dopada da za nju treba nešto sitno da se doplati ne znači da ne postoji. Kao što još kako postoji Misano plava (ali je takođe doplata), i kao što postoje razni drugi opcionali/paketi (doplate).

- ko hoće lepši auto doplati Misano plavu :D

- ko hoće pomenuti ''spokoj'' doplati 5 godina/200.000 kilometara fabričke garancije...

 

 

Ali, to oko dužine osnovne fabričke garancije ( dela garancije bez doplate ), u pogledu načina kako se bude reklamiralo, veruj mi da može da bude gadan prekršaj, sa gadnim kaznama ( a i zaštitnim merama ), jer se tu (ako se izabere pogrešan sklop reči) opet lako dolazi na teren dovodjenja u zabludu primalaca oglasne poruke ...

 

"Pusti" ti opcionu (produženu) garanciju, ali, biraj reči oko trajanja osnovne fabričke. Veruj mi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Air Jordan said:

Znaju li se rokovi isporuke? 

Da, rečeno je juče da za Alfa Romeo nema problema sa čipovima, i da se rokovi isporuke vraćaju na uobičajenih 90/120 dana.

Ne mogu da garantuju da će tako ostati i za par meseci, ali ne zbog čipova već dešavanja u Ukrajini (proširi se rat). Ako se taj rat ne proširi, onda je kao što su rekli - 90/120 dana.

 

2 minutes ago, moron said:

Ali, to oko dužine osnovne fabričke garancije ( dela garancije bez doplate ), u pogledu načina kako se bude reklamiralo, veruj mi da može da bude gadan prekršaj, sa gadnim kaznama ( a i zaštitnim merama ), jer se tu (ako se izabere pogrešan sklop reči) opet lako dolazi na teren dovodjenja u zabludu primalaca oglasne poruke ...

Pa, prijavi ih, šta čekaš... :D

Napisali su da je uz njihovu promo ponudu 4 godine/120.000 kilometara. Ali, slobodno ih prijavi... još je u toku radni dan - potrči. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, neću da ih prijavim ... Ali, ti nisi svestan koliko je oblast marketinga kao "minsko polje". Tu te očas posla raznese jer nisi dobro sagledao sve moguće rizike. A toga nije svestan ni taj ko za Srbiju radi marketing za FCA. Jbg, kriterijum najniže cene čini svoje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, moron said:

A toga nije svestan ni taj ko za Srbiju radi marketing za FCA. Jbg, kriterijum najniže cene čini svoje :)

A, tooooo tebe žulja. :D Pa, što ne kažeš odmah...

Napisao si ovde da ste radili sa Renault-Nissan Srbija, nešto i sa GM-om, ali eto za FCA Srbija ste izgleda izvisili, pa se sad ljutiš... :D:D 

Inače, marketing je po pravilu centralizovan u smislu da se globalne odluke vezane za svetsko tržište reflektuju i na SRB tržište.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da se upisem da sam ga video crvenog parkiranog u komsiluku. 

Zurio u vrtic pa nisam zagledao. Ovako prvi utisak je da je kao igracka :), da ne kazem mali, ali deluje dovoljno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/5/2022 at 6:16 PM, moron said:

Mogu da se "kladim" da će za Srbiju "cena" biti jedno 49.000, ali, da će "promotivna cena" biti 39.000  :) Koštaće isto, ali će biti drugačije napisano  :)

On 7/5/2022 at 10:31 PM, neshaoct said:

Nemoj se kladiti, izgubićeš. :D

Tonale - konfigurator Srbija:

 

tonale srb.jpg

LINK ka konfiguratoru

 

Tonale - konfigurator Nemačka:

 

tonale konf ger.jpg

LINK  ka konfiguratoru

 

Tonale - konfigurator Italija:

 

tonale konf ita.jpg

LINK ka konfiguratoru

 

Za nemačku ispod cena piše: UPE des Herstellers zzgl. Überführungskosten inkl. 19% MwSt.

Ustvari, piše da je u pitanju preporučena maloprodajna cena: RRP of the manufacturer plus transfer costs incl. 19% VAT.

RRP = Recommended retail price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem za odgovor, ali ... Mogao si da izabereš i Sloveniju ( tamo je PDV veći nego u Srbiji ) i pogledaš njihov cenovnik za Tonale. 
Jer, tamo se Tonale ( sa 1,6 MJ i 1,5 MHEV 130+20 ) u cenovniku nudi počev od 29.990 ( kod nas u konfiguratoru počev od 36.500, ali, za paket iznad, jer se u Srbiji ne nudi baznjak u konfiguratoru ) pa do 39.490 za „Veloce“ ili „Specijale“, oba sa 1,5 MHEV 160+20 (kod nas u konfiguratoru piše 43.300).
Ali, mada „na oko“ deluje da je broj 43.300 veći od broja 39.490 (ili da je 36.500 veće od 32.990, koliko je „Sprint“ kod nas i u SLO), ili da je visina PDV-a veća u Sloveniji nego u Srbiji, sve to ne znači da je Tonale kod nas išta skuplji nego u Sloveniji. Nije. Već je sve do onoga na šta sam više puta ukazivao i na kraju zbog toga ovde i bio „sankcionisan“.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, moron said:

Već je sve do onoga na šta sam više puta ukazivao i na kraju zbog toga ovde i bio „sankcionisan“.

Sankcionisan? :D 

 

Speciale je imao istu cenu svuda - 39k evra. A, pričao si da neće biti tako, rekao da možeš da se kladiš čak.

Ostali paketi ne moraju da imaju istu cenu svuda, čak ni cene doplata nisu iste svuda... i to je uobičajeno od tržišta do tržišta. Npr. doplata za istu sivu metalik u Italiji je 1.100 evra, u Nemačkoj 950 evra, u Srbiji 1.000 evra...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja nisam rekao da ponudjena cena neće biti ista, već da će cena za Srbiju biti „napisana“ na fejk način, a što ti ono gore ( konfigurator za Srbiju) i potvrdjuje. 
A da kod neupućenih „gledalaca“ ne bi bilo tako lako uhvaćeni u svojim nedoslednostima (koje kod Stelvia i slep vidi kada poredi cene u konfiguratoru sa cenama u cenovniku), u konfigurator za Srbiju za Tonale nisu ni smeli da napišu cenu za Specijale, jer ne bi znali šta da napišu a da sebi ne skoče u stomak. Kao što uopšte ne smeju da objave poseban cenovnik za Tonale ( kao što taj poseban cenovnik imaš za Stelvio ).
Ne da su se politikom načina pisanja cena za Srbiju „upleli kao pile u kučine“, već su meni zaista smešni. Što je tužno jer mislim da imaju odličan proizvod.
I neverovatno je da uvoznik Alfe za Srbiju ne može da odvoji jedan radni dan jednog svog zaposlenog da „otkloni cirkus“ u cenovnicima i u konfiguratoru. Osim ako misle da je za uspešniji tržišni nastup u Srbiji bolje takvo stanje guste magle ...

 

Ali, bolje da oko toga ćutim, nego da "trolujem"

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, moron said:

Pa, ja nisam rekao da ponudjena cena neće biti ista, već da će cena za Srbiju biti „napisana“ na fejk način, a što ti ono gore ( konfigurator za Srbiju) i potvrdjuje. 

Kako potvrđuje kad su te napisane cene za Tonale u SRB konfiguratoru potpuno uporedive sa cenama u npr. ITA i GER konfiguratoru? Jesu li onda i u GER i ITA ''fejk''?

Kako potvrđuje kad je i u SRB cena za Tonale Speciale bila 39k evra kao i svuda po Evropi? Pa, sam si okačio oglas za jedan Tonale Speciale u SRB...

 

18 minutes ago, moron said:

...u konfigurator za Srbiju za Tonale nisu ni smeli da napišu cenu za Specijale, jer ne bi znali šta da napišu a da sebi ne skoče u stomak.

Bio je i Speciale u konfiguratoru. Ti si lično okačio oglas sa PA za jedan Speciale sa cenom od 40k evra, ali je on bio sa uračunatom doplatom od 1.000 za boju... tj. sa osnovnom crvenom bojom mu je cena onda bila 39k. Kao što je bila i na svim ostalim tržištima.

 

Svaka stvar koju si pisao za Tonale se pokazala netačnom. I, nije to problem jer Bože moj... svako može da pogreši. :thumbup: 

Ono što je loše je da ti posle svega i dalje pričaš isto... ono kao ''eto, baš sam sve rekao tačno''.

Pričaš i dalje kao da Speciale nije bio u Srbiji 39k (bio je, čak si ti i okačio oglas). Pričaš kao da u SRB konfiguratoru nisu uporedive cene sa evropskim tržištima (a, tvrdio si da će ovde da pišu mnogo veće, pa kao onda snižene... sad ih nazivaš ''fejk'' cenama iako su potpuno uporedive sa velikim tržištima). Pisao si netačne stvari i oko garancije (ista je i u Nemačkoj i u Srbiji i svuda).

I sve to ne vidiš, ne primećuješ da te stvarnost demantovala oko Tonalea, već nastavljaš kao da te stvarnosti nema... kao da se nije dogodila. :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...