Jump to content
FAS Goran
fiat stilo 1.9 jtd

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - zamena pogonskog lanca

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Da li je neko skoro menjao pogonski lanac na GP 1.3 mjet? I da li ima iskustva sa proizvodjacem FAI, neki engleski?! Moj GP je 2006, po satu je presao 202.000, a i počinje polako da zvecka, pa hoću zbog sebe da promenim set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fiat stilo 1.9 jtd

 

Pogledaj ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36945-punto-mk2b-13-multijet-preventivna-zamena-lanca/

 

Kao što ćeš videti kad pročitaš tu temu, možda ti i opcija kupovina originala (iz prve ugradnje) lanca nije više nešto što treba odmah da odbaciš, naročito ako Grande ostaje kod tebe duže vreme. Dosta su pale cene u odnosu na nekada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitah, u sustini, to su ti simptomi. Originalni deo, u ovlascenom mi traze 30.000 za lanac, plus ruke. U kit komerc-u,i ostalim radnjama, zamenski set je 15 hilj.

Edited by fiat stilo 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, fiat stilo 1.9 jtd said:

I da li ima iskustva sa proizvodjacem FAI, neki engleski?!

FAI nije proizvođač delova, nego je to naziv firme koja prodaje zamenske (aftermarket) delove. FAI je trgovac delovima...trgovac koji može (zbog obima porudžbina) da stavi svoju robnu marku na određene proizvode, koje mu pravi ko zna ko u svetu. Možda neko dobar, možda neki levi...možda za određenu grupu delova imaju dobrog dobavljača, za neke ne.

Pretpostavljam da ćeš raditi zamenu u nekom servisu, možda je najbolje da njima prepustiš izbor (ili pitaš šta sve ugrađuju), pa da tako dobiješ garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u servisu. Ne bih se zezao sa lancem u kucnoj varijanti. U jednom servisu sam dobio negativan komentar, zato sto je on FAI skoro ugradjivao u neki auto i nisu se “gadjale rupe”, a kada sam dva dana pre toga naveo duplo skuplje proizvodjace, ili naziv firme, dobio sam odgovor da je lanac-lanac, sve jedno, bitno je da ima cela garnitura. Drugi servis mi je rekao da do sada nisu imali promedbe na FAI, i da su ih ugradjivali. Sada ne znam sta mi je za ciniti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lanac na nekih 200hkm a pk kais ne znam, verovatno 50-80hkm

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatne ruke majstor ima :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...