Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Golf 5 2.0TDi BKD (tek druga petica na forumu)

Recommended Posts

I u čemu je to Fiat Bravo bolji, ili Ar147, ili Focus II? 

Vozio si novi G5 u sport line ili high line opremi, sa 2.0tdi motorom? I naspram Bravo 1.9mjet 16v Sport u čemu je razlika na primer? 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega HVALA BOGU I AMIN!
Valjda neće biti više kukanja.........

Odličan primerak, svaka čast. Nije bitna cifra tj godište, ako si dobio ono što si želeo i što te ispunjava. Naći pristojan auto, pogotovo golfa, je čista lutrija danas.
Lično , ništa ne bih dirao na konkretnom modelu. Sve je na svom mestu.
Petica je jedini golfonja koji mi se sviđa što se tiče izgleda.
Što se tiče te famozne glave, nije ni to smak sveta, sve i da dođe do pucanja.
Došao je u prave ruke, ulaže se u njega i ja ne bih brinuo.
Kad bi tako gledali, svaki model ima neku falinku, idealan auto ne postoji.
DCI motori, pumpa delphi
Hdi 1.6 mali lanac, zakucavaju... Da ne nabrajam dalje.


Eto, zaključavajte temu, sve je rečeno, pošto je to jedan dosadan i bezličan auto, da ne gušimo forum bez veze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa to, ma jok, uzeću neke obične, najjače je da metnem i masku od GTi, a pozadi izduv šatro R32. 

21 minutes ago, knezevic76 said:

Pre svega HVALA BOGU I AMIN!
Valjda neće biti više kukanja......

.... 
Došao je u prave ruke, ulaže se u njega i ja ne bih brinuo.
Kad bi tako gledali, svaki model ima neku falinku, idealan auto ne postoji.
DCI motori, pumpa delphi
Hdi 1.6 mali lanac, zakucavaju... Da ne nabrajam dalje.

Eto, zaključavajte temu, sve je rečeno, pošto je to jedan dosadan i bezličan auto, da ne gušimo forum bez veze emoji1.png!

1.9 mjet 16v, 1.9mjet biturbo, bmw 320d e46: usisavanje klapni, samo na forumu imamo par slučajeva, zadnji je sa Deltom twin turbo. Onda čuveni GM menjači u Fiat i Alfa Romeo automobilima... 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde bre bivsi prijatelju, sada samo trazis mane na fiatovim i lancijinim modelima. sad je kasno, sad si video da si pogresio sto si uzeo to neko vozilo koje nije vozilo. znam da ces se krisom voziti i idei, a zeni ces poturiti ovu sklopociju...

dajem ti fore dok se vrnes s mora da prodas to cereslo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i od mene.

Fina masina :-)

Jedina mana neudobnost na zadnjem sjedistu, mada i naprijed nije primjer udobnosti ali svakako kompaktno i utegnuto auto generalno. Zdravo ga vozio.

 

Ja bih imao par pitanja jer si se vjerovatno dobro raspitao prije nego si uzeo ozloglaseni 2.0 tdi od VWa. Sheruj saznanja oko ovog 2.0 motora?

Ja bih zbog scenic-ovih kratkih 6 brzina sad najradije uzeo jednog pasata b6 sa DSGom(ili nekog drugog automatika). Nisam naisao na 1.9tdi+DSG pa mi preostaje 2.0tdi.

Moja saznanja su da je posle 2008 CR motor i da nije problematican kao prije toga i rado bih nesto takvo uzeo ali kad vidim 7k evra za passata 2009 stvarno previse pa da vidim moze li se sta izabrati od ovih prije 2008 jer se moze do 5.5k naci solidan primjerak.

Trazim DSG i jaku opremu pa nemam prevelikog izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane, hvala na čestitkama i lepim željama. 

Meni je napred izuzetno udoban, jendostavno se osećaš prijatno, kao da si rođen tu, sve je na svom mestu, to je jedan od razloga zašto sam ga kupio. 

Sedišta su mi super, ni prtvrda ni premekana, i imaju odličnu bočnu podršku, ne moram da se grčevito držim za volan kao u starom Bravu i naročito kao u Idei. 

Pozadi mogu da sednem iza sebe, nije naravno kao u Lancia Delta ili Audi A6, ali je ok, bolje nego u novom Bravu :D, bar mogu da uđem i smestim noge nekako (visok sam 184). 

Evo slika kako se sedi pozadi 

 

IMG_20190226_155012.jpgIMG_20190226_155019.jpgIMG_20190226_155026.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/27/2019 at 6:58 PM, neshtry said:

Uff BKD...
Ajd da se navozaš i da je glava motora super emoji106.png

Glava je porozna na prvim serijama 2004. i eventualno prva polovina 2005. Motor kao motor je skroz ok, nema balancer shaft uljnu pumpu, nego je slična kao na 1.9. Po auto smo zajedno išli, ima pravih 117.000km, motor je suv kao barut, creva hladnjaka ne naduvava ni na punom gasu, jako lepo ide, ne trosi ulje, na kolima smo iscitali km iz ecu-a i slaze se sa km satom, ima servisnu knjigu, enterijer i eksterijer su primer kako treba auto da izgleda koji vredi kupiti. Kaiševi i španeri su iz prve ugradnje, što je još jedan dokaz da je km originalna. Utegnutost je blizu novog auta, bez luftova u trapu, poluosovinama, menjač perfektno funkcioniše. Dugo vremena sam ga nagovarao da idemo da vidimo auto i da ga uzme ako je dobar kao što je izgledao dobro na fotkama. Trebalo bi da se jako lepo navoza sa ovim primerkom Golfa 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na kraju je oborio cenu na 4500 što je skroz ok za onakav auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bas kosta ta glava da se popravi ako ode kada su svi toliko zapeli za nju gore nego za M32 menjac, klapne u usisu i sve ostalo. Kolegi wickeru na 147 mjet  2009 na 180kkm pojeo motor klapnu, ostetio klip, popravio i sit se navozao i prezadovoljan sa autom. Da nisu to ovde neke hiljade evra u pitanju kada je tolika panika oko glave.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2019 at 11:17 PM, vagenovac said:

Koliko bas kosta ta glava da se popravi ako ode kada su svi toliko zapeli za nju gore nego za M32 menjac, klapne u usisu i sve ostalo. Kolegi wickeru na 147 mjet  2009 na 180kkm pojeo motor klapnu, ostetio klip, popravio i sit se navozao i prezadovoljan sa autom. Da nisu to ovde neke hiljade evra u pitanju kada je tolika panika oko glave.

Kod Cubija 450e glava, full remontovana.  Sve zajedno neka kosta 700-800e u najgorem slucaju. Glave na lose odrzavanim primercima mogu biti porozne, ali to nije toliko cest problem koliko se dize panika oko toga,narocito na autu sa malom km kao sto je ovaj. 

On 2/28/2019 at 11:23 PM, Boris90 said:

Gde je ovaj Golf kupljen, auto plac ili ovako od nekog prodavca? 

Od privatnog lica. Kupljen je iz Nemačke na aukciji, bio je auto od farmaceutske kuće, službeni. Ugrađivan mu je dodatni katalizator da bi imao green sticker. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zar najveci problem nije sve u kombinaciji...ne konkretno na ovom nego na 2.0 motorima... dizne pa balanser shaft pa glava pa zbog pumpe bregasta, turbina itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo Bojana, kao svaki neupućeni :D

Balanser shaft pravi havariju u Passatu i Audi A4, A6. BKD nema to nepotrebno biiip, ima uljnu pumpu sličnu kao 1.9TDi, što je drfedja i napisao. 

Ovaj BKD ima Bosch dizne, nisu Siemens koje su skoro svima crkle. 

Ako sipaš krš ulje i ne menjaš ga redovno onda crkava bregasta. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2019 at 11:37 PM, bojankov said:

Pa ja i gledam passata ima li tog BKD u njemu?
Naupucen jbg vozim dci i tu sam doktorirao delphi simens itd :-)

Nažalost nema :(

Šta misliš zašto su ti passati B6 2.0tdi jeftiniji od Golfa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...