Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Golf 5 2.0TDi BKD (tek druga petica na forumu)

Recommended Posts

@marko.jovanovic

Kako se do sada kod tebe pokazao Golf sa tim (bkd) motorom?

Ozbiljno se lomim da li da i ja uzmem G5, tacnije 90% da sam prelomio, oduvek mi se svidjao, doduse ja bas ne bih crn al sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi da li bkd v1, v2 ili v3...
I da li imaš dokaze da je opozvan i zamenjena glava motora. Ostane ti samo osovinica uljne pumpe kao problem...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan BG said:

@marko.jovanovic

Kako se do sada kod tebe pokazao Golf sa tim (bkd) motorom?

Ozbiljno se lomim da li da i ja uzmem G5, tacnije 90% da sam prelomio, oduvek mi se svidjao, doduse ja bas ne bih crn al sta da se radi.

Motor ko motor, pali, radi, ide. Nisam nešto puno prešao, 3 meseca mi je auto stajao, zato što sam slomio nogu, a od 1. marta do sada sam prešao 7000 km. Uradio sam servis turbine, tačnije čišćenje i ravnanje varijabile, a to sam spoznao kada sam krenuo na more. 

Vagen bajo moj, upao mi je u limp mode 4 puta i nije se raspao , to jest turbina prepunjava, prvi put uz Bubanj Potok, idem ti ja u šestoj na nekih 2500rpm, stisnem gas, kad ono umesto da ubrza počne da usporava, odmah sam shvatio šta je, samo zašto se to uvek desi kada kreneš na more, ili tako nešto?

U povratku je u Makedoniji opet upao u limp, išao sam blizu 200km/h, gas nije bio stisnut do kraja, kada sam ga patosirao opet je usporio. Ugasim auto, upalim i nastavim dalje. 

Inače na valjcima je izbacio 145ks i 326Nm, nisam ga čipovao. Nivo rashladne tečnosti ne pada, ulja je potrošio 3mm za 7000 i kusur kilometara, uz dosta gaženja po vrućini, i majstor je sipao preko maksimuma. 

Inače da ne ureknem, sve radi kako treba, samo sipam gorivo. 

Šta znam, meni se auto sviđa, lep je za vožnju, ima ok performanse, troši kao i svaki drugi BKD u takvoj karoseriji, tj po Beogradu meni do 8l (realno, ne po lažljivom bordu). 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, neshtry said:

Sve zavisi da li bkd v1, v2 ili v3...
I da li imaš dokaze da je opozvan i zamenjena glava motora. Ostane ti samo osovinica uljne pumpe kao problem...

BKD nema problem sa osovinom uljne pumpe. Pumpa je slična kao na 1.9TDi, i pogoni se lancem, koji može da se istegli, što se ne dešava često. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde naci ove brojeve, kako videti koja je glava na motoru?

 

Fala na ogovorima, platicu pivo.

Screenshot_20190804-152256_Chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravih da napišem, verovatno sam pisao i ranije, blokirao sam EGR, ubio ga u ECU, i uradio hot start fix. Malo duže je verglao vruć, to im je poznati problem. PD motor mora da pali odmah, na čvrgu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan BG said:

Kako se do sada kod tebe pokazao Golf sa tim (bkd) motorom?

Ozbiljno se lomim da li da i ja uzmem G5, tacnije 90% da sam prelomio...

6 hours ago, Ivan BG said:

Gde naci ove brojeve, kako videti koja je glava na motoru?

Pored žive i zdrave Delte, koju za iste pare možeš uzeti mnogo mlađu, i dobiješ prostraniji auto, bolje opremljen, moderniji, sa dizajnom za koji komotno može da se kaže da je juče proizvedena, sa motorima gde ne moraš ni da znaš koje je slovo (a, kamoli da znaš gde mu je napisano), gde nema fore da li će da pukne glava ili će da ostane bez ulja zbog pumpe (zavisno da li je ovo ili ono slovo u oznaci motora)... - gledaš Golfa mk.5? :D:D 

Ako je onaj 2.0 MJet promeniš preventivno gumicu, i teraj samo...

 

Još Marko kaže da mu je Golf upadao u safe mod u svim državama Balkana kroz koje je do sada vozio :D:D (od Srbije, preko Makedonije do Grčke).

Lično, ne bi ni pogledao Golf 5 pored npr. Delte, a ima i francuza za te pare za koje smatram da su takođe bolja kupovina od Golfa...barem neće geografski ulaziti u safe mod. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko.jovanovic said:

išao sam blizu 200km/h, gas nije bio stisnut do kraja, kada sam ga patosirao opet je usporio. Ugasim auto, upalim i nastavim dalje. 

Danijele ti li si?!

 

22 minutes ago, neshaoct said:

Golf upadao u safe mod u svim državama Balkana kroz koje je do sada vozio

Čovek k'o alfu da vozi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vagenovac said:

 

Pih, MS PK otišao do Grčke i vratio se, a da nije izašao iz safe moda. Stilo dže te de bajo moj.

1 hour ago, neshaoct said:

Pored žive i zdrave Delte, koju za iste pare možeš uzeti mnogo mlađu, i dobiješ prostraniji auto, bolje opremljen, moderniji, sa dizajnom za koji komotno može da se kaže da je juče proizvedena, sa motorima gde ne moraš ni da znaš koje je slovo (a, kamoli da znaš gde mu je napisano), gde nema fore da li će da pukne glava ili će da ostane bez ulja zbog pumpe (zavisno da li je ovo ili ono slovo u oznaci motora)... - gledaš Golfa mk.5? :D:D 

Ako je onaj 2.0 MJet promeniš preventivno gumicu, i teraj samo...

 

Još Marko kaže da mu je Golf upadao u safe mod u svim državama Balkana kroz koje je do sada vozio :D:D (od Srbije, preko Makedonije do Grčke).

Lično, ne bi ni pogledao Golf 5 pored npr. Delte, a ima i francuza za te pare za koje smatram da su takođe bolja kupovina od Golfa...barem neće geografski ulaziti u safe mod. :D 

Kao prvo, Delte su skuplje u nabavci, i novije su, što je ok. 

Kod Golfa se treseš zbog glave motora, kod Delte zbog menjača i zadnjih svetala :lol:, a inače zbog limarije i optike. 

U Golfu se bolje sedi, bolji je položaj za volanom, lepše se vozi. 

 

1 hour ago, andreja.micovic said:

Danijele ti li si?!

 

Čovek k'o alfu da vozi... 

Pazi, da je Danijel u pitanju išao bi bar 220, pošto on na Ibarskoj vozi 200.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Ivan BG said:

Gde ga odrzavas?

Kod mehaničara preko puta mog posla, u Zemunu, da kažem sam početak Batajničkog puta, preko puta AK Kole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi se tresao zbog limarije ili optike kad je kasko za deltu nepunih 15 eur mesecno. 

Ali mislim da ta dva auta nisu za poredjenje cenovno, jer je pristojna delta minimum 5k, a u nekom extra stanju 6k, sto je mozda blize sestici nego petici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidim da se deltaši na čelu sa Čika Koletom najviše bave remontom zadnjih štopaljki u svojoj režiji, glavni alati su brusilica, lemilica, fen, silikon :lol:  A bogami strepe i od menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dellas said:

kad je kasko za deltu nepunih 15 eur mesecno

gde ovo nadje? ja placam 2100 din

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, marko.jovanovic said:

Pa vidim da se deltaši na čelu sa Čika Koletom najviše bave remontom zadnjih štopaljki u svojoj režiji, glavni alati su brusilica, lemilica, fen, silikon :lol:  A bogami strepe i od menjača.

Sta fali malo lemilice, zanimljivo je kad nesto uradis (za'ebes) sam , pa teras kod majstora da popravi.

2 minutes ago, andreja.micovic said:

gde ovo nadje? ja placam 2100 din

Nemam pojma, pitacu zenu koje je osiguranje, znam da je 1700-1800 tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, marko.jovanovic said:

Pa vidim da se deltaši na čelu sa Čika Koletom najviše bave remontom zadnjih štopaljki u svojoj režiji, glavni alati su brusilica, lemilica, fen, silikon :lol:  A bogami strepe i od menjača.

@cika_kole ooooooooooo sta ti rek'o. :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moze on da prica sta hoce ovde....ja licno znam da mu DUSA I TELO pate za DELTOM. dao i guz'cu za deltu, nego nije nasao lepu, pa naleteo na gnojfa i onda je presao u NjEMACKI klan...to je kao kad sam ja presao sa sony 3 na sony 4 i rekao: ebes sont 3 njesra je, a igrao sam je 5 godina...

nema delte na kosutnjaku u koju nije seo i gledao, a ja sam ga posmatrao i vide sam koliko on pati za deltom, malo, malo pa me zove na telefon da me pita kako sam, znam sto me zove. zove me da mu pricam kako vozim deltu i kako sam isao svuda bez da strepim da ce motor da mi propadne dole ili izleti kroz haubE na putu...

 

pusti ti mog brata @marko.jovanovic sad da se sedne u c5 rekao bi: ma kakav svaba, ovo je udobnost...

 

mare I LOVE YOU

ljubi brat u znojav vrat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

1 hour ago, dellas said:

Ali mislim da ta dva auta nisu za poredjenje cenovno, jer je pristojna delta minimum 5k, a u nekom extra stanju 6k, sto je mozda blize sestici nego petici.

Apsolutno se slazem, Golf V je model koji je startovao 2003. Tako da kada neko pomene poredjenje Golf vs Delta(Bravo), meni uvek padne na pamet Golf VI koji je startovao cini mi se iste 2008. kada i Delta. Kakvo god da je necije subjektivno misljenje, Delta i ses'ca :) su generacija i za poredjenje, ovo ostalo su babe i zabe.

I jos jedno pitanjce za sve - ne znam ko se zali na menjac da bi to bila boljka? Uglavnom su ovde u Deltama u pitanju 2.0 dizelke, u paru sa proverenim C542 (tj. GM F40, kao i u Bravu), a novije Delte sa FPT-ovim C635. "Cuveni" C544 (GM-ov M32) iz nesrecne saradnje sa Opelom, isao je samo u prve serije turbo benzinki i prve serije 1.6 MultiJet. Vrlo brzo ih i tamo menja takodje FPT-ov novi C635.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi morao tdi, samo škoda ili seat... Tolike pare za vw, a za šta?...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, hteo sam hečbeka, znači oktavia otpada. Pogledao sam nekoliko Seat Leona, i nisam mogao da svarim enterijer na prvu loptu, i svima su sedišta bila urnisana, odmah se vidi razlika u kvalitetu tkanine. Druga priča su 2.0tsi kupre, ali taj motor me nije zanimao. Mislim na Leon druge generacije, gledao sam isključivo 2.0tdi BKD. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...