Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Golf 5 2.0TDi BKD (tek druga petica na forumu)

Recommended Posts

On 4/9/2019 at 7:16 PM, S.V.E.T.A. said:

@marko.jovanovic

 

Mozes li neke utiske da das o gumama, da li su tihe, kako drze u krivinama?

Razmisljam se da ih stavim na Deltu...

 

Hvala

Ja ih imam na mojoj četvorci sa 200+ KS i 480Nm. Sad već drugi set. Imao sam prvo Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, pa onda Save UHP2 i sad opet Save UHP2. Ukratko, za te pare.... 6000 dinara u dimenziji 225/45/17 ne postoji bolja guma. Sve ostalo je bacanje para, naročito kada uzmeš u obzir naše puteve, a od Tigra je bolja 3x. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, i Tigar mi je u opticaju ali nema mnogo komentara za njega a opet Savu svi hvale i izgleda da nema konkurenciju u ovom rangu cena...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u normalnoj gradskoj vožnji između teškog automobila sa slabim motorom i automobila sa dovoljno jakim motorom:

 

 

Midea - 9s do 60km/h, Golf 5 - 7s do 60km/h, na koliko obrtaja se menjaju brzine vidite sami. Ovako inače standardno vozim kada nema nikoga ispred mene, recimo kada sam prvi na semaforu i slično, kada je čist teren.

Mislim da je razlika u potrošnji od 1l nebitna zarada zadovoljstva u vožnji, jednostavno sam opušteniji.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealan raspon obrtaja, zarad efikasnosti motora i očuvanja zdravlja istog.

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da je samo to, nego sto se jaci motor tecnije i lepse vozi, pogotovo kada su sad ove vrucine pa klima radi punom parom.

 

Sa slabijim motorom ako hoces iole normalno da krenes mora biti sa 2000-2500rpm inace se usere i padnu obrtaji na ler maltene, pa onda ili gasiranje iz mesta ili lagano lagano kretanje sa vaganjem kvacila.

 

Tako kod slabijih auta ili vozis pun gas ili vozis na vrh gasa, nema izmedju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BG 20% ljudi troši klimu ostali vole da se klimaju na promaji. Što je jači motor lepša je i vožnja komfornija,sigurnija

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vagenovac said:

Eh da je samo to, nego sto se jaci motor tecnije i lepse vozi, pogotovo kada su sad ove vrucine pa klima radi punom parom.

 

Sa slabijim motorom ako hoces iole normalno da krenes mora biti sa 2000-2500rpm inace se usere i padnu obrtaji na ler maltene, pa onda ili gasiranje iz mesta ili lagano lagano kretanje sa vaganjem kvacila.

 

Tako kod slabijih auta ili vozis pun gas ili vozis na vrh gasa, nema izmedju :D 

Istina. Pa sećaš se da smo se drugar i ja potezali, on u ženinom Krntu 60ks, a ja u Midei. Jbm ga zaboravnog, nije poneo GoPro kameru da ovekovečimo to epsko potezanje. Mislim da su se ljudi krstili. 

A Midei nekako prijaju veći obrtaji, navikla je, i što je dobro, ne utiče bitno na potrošnju, za razliku od jačih motora gde svako patosiranje osetno diže potrošnju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posetio sam srcolomca pre nekog vremena, zadovoljan sam

 

IMG_20190430_130256.thumb.jpg.adff52f93003f5035cd549aad8f97712.jpgIMG_20190430_130313.thumb.jpg.a89abccb65e0167f019998b7ec31d303.jpg

Ispada 144ks i 327Nm, i što je najbitnije, krive snage i obrtnog momenta su dobre, nema nekih iskakanja, overboostova, što se i primeti u vožnji, da ne ureknem. Nećete verovati, odustao sam od remapa za sada (samo da se vratim sa mora :lol:).

O jednom trošku sam premerio snagu, ubio check engine zbog EGR-a, i uradio sam hot star fix, poznatu "boljku" 2.0TDi PD motora, kada neće da pale kada su vrući.

Na skupu smo testirali ponašanje sa opterećem (tipa 450kg pozadi), i moram da menjam felne, i to što hitnije.

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto niste rekli jbt, uzeo covek na probu mesec dana

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, marko.jovanovic said:

Što se tiče morala - morala sam :wacko:

 

IMG_20190611_214903.jpg

E jbg sad.

Marko, razocarao si me ko choek i ko komunista. Necu vise da se igram s tobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, lakše mi je da zamenim felne nego da širim krila, nemam vremena za to. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...