Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Golf 5 2.0TDi BKD (tek druga petica na forumu)

Recommended Posts

Evo ovde se vidi check engine, to mora tako kod fau ve :lol: (inače je u pitanju EGR, poruka emission workshop, a ne stižem da odem na remap, pošto će tom prilikom svakako biti ubiven. )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mi je ostalo na bordu u momentu snimanja, znam da laže ko pas, samo treba da utvrdim koliko.

EGR sam blindirao, i oprao usis (koji inače nije bio začepljen), ali volim da je sve čisto, da predupredim moguće probleme zbog gradske vožnje. Inače EGR mi je bio "pokvaren", tj  greška je "emission workshop", tj "abgas werkstatt", to ispisuje na bordu kada upalim auto.

Mare, da li ga i ti povremeno u gradu "produvaš" :rolleyes:

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta se u tom slucaju desava kod Renoa, ali za cascavanje bi mogao bi da se udruzi sa pojedinima koji ce se sami prepoznati ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si svez sa kupovinom i imas lufta ;) - mislio sam na pojedine koji su na spisku za cascavanje jos od ranije. A cude se sto im auto trosi vise :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/5/2019 at 10:44 AM, rkoma1986 said:

Realno laze za litru ako je gradska voznja u pitanju. Na otvorenom putu mi je potrosnja po bordu bila u decimalu identicna stvarnoj potrosnji (5.3-5.5 autoput, 4.8-5.0 magistralni). Al po gradu nece bord preko 6.5-6.7 a kad se preracunam izadje na 7.5, zimi cak i malo vise.. Ali ajd, mozda je tvoj manje izhaban sa tom kilometrazom pa mozda bude bolja potrosnja (sto na kraju krajeva uopste nije toliko bitno :D:)

Ako nekoga zanima potrošnja, evo podataka (inače bord laže kao AV, za ceo litar), bord kaže 5,9 a realno je popio 6,9l/100km. To sam u principu i očekivao.

Ovo je mešana vožnja inače, 50% grad (relacije u cugu od cca 8-9km najviše), i 50% magistrala po Banatu (jednom sam ubrzao do 180, ostatak vožnja oko 90-100km/h).

 

real.potro.jpgpotros.jpgbrzina.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlađahni kolega iz firme, monter električar vozi Golf 4 1.9TDI sa Bosch pumpom 90ks, kada sam mu rekao ovu potrošnju samo što se nije prevrnuo sa stolice, oma viče mnoooogo bre :o

U odnosu na Ideu 1.3mjet u ovakvom režimu troši 1l više. Serem se u uštedu u potrošnji i registraciji, kada ne ide, i jednostavno je ružna za vožnju.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

7.5 - 7.8 l (preko zime sad malo ta veca bude) kod mene, al samo gradska voznja.

Inace prema proizvodjacu stoji da je prosjecna gradska 7.1, autoput 4.5, a kombinovana 5.4..

 

Nakon toliko godina sigurno da ne moze biti ta. Al oko 7.5 gradske je mjera neka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva crna kombinovana, komotno 1-1.5 l na njihovu fabricku deklarisanu... Benzin/dizel, privatno/sluzbeno, sta god da sam vozio. Od licnih Zabara, Stilo JTD deklarisan na 5.3, za skoro 11 godina ukupan prosek 6.1 l. Trenutni Sport 1.4 MA deklarisan na 5.7, za skoro godinu dana, posle zime skoknuo sa 6.6 na 6.9 l . Po gradu vrednosti tek biju debelo preko fabrickih, na otvorenom moze da se postigne ali sa nogom kao pero u idealnim uslovima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj na brzinu, šta vam se od ovoga čini najboljim za Golf 5, jurim 17" felne. 

 

Screenshot_20190327-143937.jpg

Screenshot_20190327-144010.jpg

Screenshot_20190327-144054.jpg

Screenshot_20190327-144125.jpg

Screenshot_20190327-144043.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...