Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Golf 5 2.0TDi BKD (tek druga petica na forumu)

Recommended Posts

E jbmu misa :-)
A ovaj CR posle 2008? Neki mi majstor rece da i njima pumpa pravi problem pa kao na dci pravi opiljke pa sve u pm ode i dizne i pumpa...
Ima li 1.9tdi sa DSGom u passatu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2019 at 11:41 PM, MS PK said:

Upravo, gti maska, felne i naravno r32 izduv i stop svetla si zaboravio :D

Mani me se toga, nego moram da nabavim SDI znak da zalepim pozadi (pošto nema ništa), da napravim sleepera :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz prikrajka receno: odlican primerak Golfa :) Iskrene cestitke na kupovini i srecnu voznju zelim vlasniku forumasu!

 

Golf, neko je u pravu, za nas koji okom poletimo za it vozilima i njihovim dokazanim dizajnom i to cemo uvek ciniti - moze se reci

jeste prosecan auto, ali je on u svojoj prosecnosti tako optimizovan da nigde ni u jednom segmentu auta ne pada ispod proseka kvaliteta.

Od mehanickog motor, menjac sklopa, do sastava plastike, ne u smislu samog kvaliteta, nego i toga da l nesto skripka lupka itd. Pa i ukupne ergonomije.

Naravno, do nekih normalnih km. Itd. I zato se ceni i zato i dalje drzi cenu. Realno za te pare, moze gotovo da se uzme 2010. neka druga marka, novija itd.

U nekom smislu, g5 jeste dosadan, al vredi. Moje licno misljenje.
 

Staro je pitanje koji je auto bolji, ako ima puno km na sebi, pa bio i mercedes. Ali mercedes ce uvek lakse poneti kilometre nego Dacija. I tu je kvaka cene.

Zato Toyota drzi cenu. Naravno, i kostaju skuplje u startu. Svakako, licno ako bih birao izmedju 308 1.6 hdi jeftinijeg sa 120.000 i G5 sa preko 200 k km i visom cenom, uvek bi uzeo ovog prvog, ali nikada obrnuto.


A nisam ocigledno jedini :)

Uzdravlju da se vlasnik navoza!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, za vjek vjekova, 2.0 BKD od druge polovine 2005 je jedan odlican motor bez nekih vecih boljki. Bukvalno kao 1.9 samo na steroidima :)

Ima ga u g5, A3 i cini mi se Oktaviji

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, 2.0 u B 6 jedino nakon 2008. Neka posebna oznaka, konjaza? Onaj sa 140 ks.

Pitam, jer toliko plase svi sa tim 2.0 dizelom u passatu B6, a inace je ok auto, pa ako ima neki 2.0 da je ok, a vec pricamo o tome, da saznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, marko.jovanovic said:

Pozadi mogu da sednem iza sebe

Ergonom :lol: , ako si se oporavio i kada budes dokon - rastegni metar za ono oko cega smo caskali pre kupovine.

Referenca (sredina odmorista za levu nogu-sredina zadnjeg naslona, uz leva vrata) ti je tacno 195 cm. Zivo me zanima, posto prvi tvrdim da u Bravu ima malo mesta pozadi, a 13cm je duzi i ima vece medjuosovinsko od pe'ce. Jos da nam neko konacno napise taj podatak i za GP u praksi, posto po prici nekih ispade sa vise prostora pozadi od oba ova modela u C klasi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Ivan said:

posto po prici nekih ispade sa vise prostora pozadi od oba ova modela u C klasi :)

 

Ja cu...kad nece niko drugi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac

Ajde vise neko za GP :) , sve teoreticari koji tvrde da je jos malo pa kao Thesis pozadi. Pri tome je u pitanju ili licni utisak ili su podaci sa neta (min/max hod sedista, razmak od prednjih do zadnjih, debljina sedista, bla, bla...).

Uvek sam za podatak iz prve ruke, pri tome je pola minuta posla kad si dokon. Ako moze lepo da se premeri preko oborenog prednjeg sica, od pedala do sredine zadnjeg sica, to je mozda najmerodavnije. Svejedno, samo napisite sta se tacno meri pa da uporedimo ;) , zivo me zanima.

14 minutes ago, marko.jovanovic said:

Ispade grande punto kao kuća

Pa lepo ti i ime kaze - Grande :)

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Golfu 6 i Audi A3 je takođe 195-196 cm, s' tim što je mereno do sredine zadnjeg naslona, ali do sredine bubrega koji je izbačeniji u odnosu na deo za leđa.

Šestica je GTI, kod koje je taj bubreg još izraženije izbačen

 

8e9ff871cf720c0251afc90a669c09e4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Sportu sam na brzaka izmerio uz leva vrata (palo mi na pamet dok sam razvlacio nesto po dvoristu, pa nisam obarao prednji sic), tako da je bas to - 195 cm od bubrega zadnjeg sica do odmorista za nogu, a ono je cak i malo uvis u odnosu na pedale. Mozda je najmerodavnije oboriti sic, pa recimo od pedale kocnice do sredine zadnjeg sica. Samo da uskladimo proceduru, ko prvi stigne da izmeri neka postavlja uslove :lol: . Pa da vidimo rezultate, u odnosu na raniju teoretsku pricu sa teme o kupovini: GP - pe'ca - Bravo (aka kutija sibica). Medjuosovinsko je 2.51 - 2.578 - 2.6, duzina 4.03 - 4.2 - 4.33 .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2019 at 12:26 PM, Ivan said:

Na Sportu sam na brzaka izmerio uz leva vrata (palo mi na pamet dok sam razvlacio nesto po dvoristu, pa nisam obarao prednji sic), tako da je bas to - 195 cm od bubrega zadnjeg sica do odmorista za nogu, a ono je cak i malo uvis u odnosu na pedale. Mozda je najmerodavnije oboriti sic, pa recimo od pedale kocnice do sredine zadnjeg sica. Samo da uskladimo proceduru, ko prvi stigne da izmeri neka postavlja uslove :lol: . Pa da vidimo rezultate, u odnosu na raniju teoretsku pricu sa teme o kupovini: GP - pe'ca - Bravo (aka kutija sibica). Medjuosovinsko je 2.51 - 2.578 - 2.6, duzina 4.03 - 4.2 - 4.33 .

Malo pre sam izmerio rastojanje od pedale kočnice do sredine zadnjeg sedišta - cca 200cm (preko oborenog i spuštenog prednjeg sedišta sa izvađenim naslonom za glavu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ljudi, ne zanima me tuning, eventualno remap.

Pre bih stavio frontalni intercooler, veći turbo, recimo od 2.7 ili 3.0tdi, veće kočnice itd, nego neko spuštanje i ludilo felne. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...