Jump to content
FAS Goran
mirzone

Fiat 500L 1.4t ne prebacuje na plin

Recommended Posts

500l sa fabrickim plinom, kada nestane plina normalno predje na benzin, ali kada se naspe plin on ostaje na benzinu i ne prebacuje na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako na prvu, verovatno nesipravan senzor temeperature/pritiska gasa. No idi u servis da ga prikače na diagnostiku...

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može to biti nikako normalno. opiši malo detaljnije šta se dešava. Kada nestane gasa on pišti, jel tako? Onda pritisneš prekidač da ga isključiš i voziš na pumpu da natočiš plin. Kada napuniš rezervoar opet aktiviraš gasni uređaj prekidačem, uređaj tada prelazi u "stand by" režim i kada se ispune uslovi za prebacivanje na plin - on mora sam da prebaci. Ako ne radi kako je opisano - nešto je definitivno u kvaru.  Meni se  na Puntu desilo da neće nikako da prebaci već samo pišti kao da nema gasa (a pun rezervoar) - bio je crkao pomenuti senzor temperature i pritiska gasa. Zamenjen i sve opet u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema nikakvog pistanja, jednom upozori da je ostalo malo plina, i onda kad nestane plina upali se zelena lampica koja oznacava da je na benzinu. i kad napunim plin ona je tu jos uvijek ne prelazi na plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš taster on/off za plinski uređaj, zar ne? Kada napuniš rezervoar plina, pritisni taj taster da mu daš do znanja da hoćeš ponovo voziti na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel tebi uopste radi plin? Jel koliko sam shvatio kad on sam prebaci na benzin, ti naspes plin, on i dalje radi na benzin. Ti pritisnes dugme on i dalje radi na benzin. Kako su mogli u servisu da ti kazu da je to normalno? Ili ja nesto debelo ne razumem sta ti hoces da kazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec mi se ovo jednom desilo,otisao na servis oni preko dijagnostike nesto ponistili i rekli da je to normalno,od tad sve normalno plin radio do neki dan dok mi nije potpuno nestalo plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nista, onda opet u servis. Malo ih pritegni da to rese. Servisi su ovlasceni  menjaci delova, retki su majstori tamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje mislim da ti je neispravan senzor koji sam pomenuo na početku. Taj senzor šalje plinskom kompujuteru (ECU-u) informacije o temperaturi i pritisku plina i na osnovu tih informacija ECU prebacuje kad treba. Kod nekih uređaja su to i dva senzora, posebno za pritisak i posebno za temperaturu. Ako je to neispravno - ECU smatra da nemaš plina u rezervoaru (ili da se nisu stvorili uslovi za prelazak na plin) i zato neće da prebaci. U servisu su ti samo softverski uključili plinski uređaj ali naravno time nisu rešili kvar. Možda i grešim, ali ne verujem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo drugar je povezao auto i ove greske je izbacilo,kad je ponistio greske auto je normalno nastavilo prebacivati na plin

IMG-47dfd311da07392b8dbd41fcf4169492-V.jpg

Edited by mirzone

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo drugar je povezao auto i ove greske je izbacilo,kad je ponistio greske auto je normalno nastavilo prebacivati na plin

IMG-47dfd311da07392b8dbd41fcf4169492-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...