Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Sekretar AMSS ubio direktora AMSS

Recommended Posts

Sekretar AMSS ubio direktora Mirka Butuliju, pa presudio sebi

 

amss 01.jpg

Mirko Butulija i Predrag Đurđev na fotografiji, levo

 

Mirko Butulija, direktor AMSS, ubijen je danas popodne kada je u njega više hitaca ispalio njegov sekretar Predrag Đurđev. Nakon toga Đurđev je izvršio samoubistvo, saznaje Blic. Do pucnjave je došlo u zgradi AMSS u Ruzveltovoj, a jedna devojka je povređena kada je tokom drame iskočila kroz prozor. Kako je saopštio MUP Srbije, Đurđev je mrtav, dok je Butulija u teškom stanju prebačen u Urgentni centar. Međutim, i on je ubrzo podlegao teškim povredama. Prema nezvaničnim informacijama, Đurđev je nakon što je pucao u Butuliju, pokušao da pobegne na gornji sprat, stepenicama, a onda se, po svoj prilici shvativši da nema gde, ušao u kancelariju, seo u fotelju i ubio se.

 

Đurđev se posvađao sa jednim od zaposlenih, kada se Butulija uključio u pokušaju da spreči svađu dvojice zaposlenih, arbitrira i spusti strasti. Tada je, međutim, Đurđev potegao pištolj i izrešetao Butuliju. Prema saznjima Blica, Đurđev je u Butuliju ispalio pet hitaca - četiri u grudi i peti u glavu. Zatim je napustio kancelariju i ušao u drugu prostoriju gde je, u nervnom rastrojstvu, pucao sebi u čelo. Butulijina sekretarica čula je pucnjavu i pojurila je ka kancelariji svog šefa, međutim tada je videla naroužanog kolegu pa je u panici iskočila kroz prozor kancelarije koja se nalazi na prvom spratu. Ona je skočila sa visine od oko dva metra, i tom prilikom nije povređena.

 

preuzeto sa - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuku i lele!
Ko u kaubojski filmovi...Ima pištolj na poso...
Ko zna šta se zapravo tu dogodilo...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko treba da budu narušeni međuljudski odnosi da neko reši da ubije nekog? To ne biva za jedan dan.

Ovo se dugo kuvalo, i mora da je neko video, na kraju krajeva, njih dvojica, ali se nije reagovalo. Dok ne pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je gore od prosto narušenih odnosa!
Jel nosiš ti pištolj na posao?
Bojim da nikad nećemo saznati,tabloidi će samo da lupaju itd...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema veze pištolj sa tim. Pištolj je sredstvo. Da ga nije imao, mogao je da ga ubije nožem, štanglom, palicom, da ga sačeka ispred i pogazi autom.... Odluka je ključna. A za tu vratu loma, potrebno je vreme, i ta psihička degradacija je vidna. Ali se na nju ne reaguje.

 

Ima dosta zemalja koje imaju daleko veći broj komada oružja po glavi stanovnika  od nas, pa se ne ubijaju tek tako. Zato što između "nešto je nepravedno" i "sad ću nekog da ubijem pa onda sebe" ima niz pravnih lekova. Kod nas je trpi ili pukni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poneo je pištolj na posao!Da ne preživi!
Od ostalog bi možda preživeo...
Ti nosiš pištolj na posao,za slučaj da se nađe prilika...
Ako imaš pucu onda ćeš i da ja koristiš.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potenciras pricu o oruzju, i to je pogresno. Ne citaj uopste ono sto sam napisao u prethodnoj poruci. Odluka je ono sto ubija.

Psihicko stanje. Osecaj nemoci da se resi drugacije. Nervno rastrojstvo. To se sve "guta" ovde. I zabusavanje, i nerad, i mobing, i neprijateljska radna sredina, i prekoracenje ovlascenja... A nema pravnog leka.

 

Ja koristim oruzje od 14. godiine. Jos manji sam bio kad sam znao da rasklopim i sklopim, ocistim pistolj.

Imam pristup oruzju prakticno ceo zivot.

Nisam do sad otisao na radno mesto da nekog ubijem.

 

U Spacu se desilo pre par godina ubistvo gde je pacijent nezadovoljan odnosom medicinskog osoblja izasao iz bolnice, presao ulicu, kupio noz, vratio se i zaklao medicinsku sestru. Razumes odnos uzrok-posledica? A odvojeno od toga sredstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš pravo,ali samo jednim delom.
Boleština, ništa drugo!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je To. Da li je čovek imao trenutak nervnog rastrojstva, ili je bio duže psihički bolestan to ne znamo (zdrav čovek ovo ne radi).

E sad, da je potražio pomoć psihijatra/psihologa... Dva života bi bila sačuvana.

Neverovatno je koliko je nekad malo potrebno da prevagne, da se izbegne ili da dođe do tragedije. Poznavao sam defektologa i priče koje sam čuo...

Ono sa čim se definitivno ne slažem u ovakvim i sličnim raspravama je da je naš zakon o oružju loš. Da ga treba pooštriti, i sl.

Sasvim je dobar. Gledajući druge zemlje, mi smo "srednja struja" po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se mene pita,oružje ne bi imali ni lovci!
Ozbiljan sam! Šta će ti?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi zastite sebe i svoje porodice. Dodatna pogodnost je uživanje u streljani. Dozvola za posedovanje i dozvola za nošenje treba da budu ovako definisane i razgraničene kao kod nas u zakonu. Smatram da je to ispravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi se ubijaju od kada postoje i za razne razloge.

Nisam mišljenja da obavezno neko mora biti psihički rastrojen da bi ubio nekoga sa namerom. Ponekada to može biti nešto što se ne može i ne želi oprostiti i može se hladne glave odraditi, da se posle ne kaje što nije. I to je način kako ljudi uređuju odnose, kako god zvučalo, ali tako je.

A takođe sam za to da nema oružja, deca stradaju igrajući se.

Šta bi falilo odeš u streljanu uzmeš oružje koje ti se sviđa ispucaš i vratiš, nema kući isto i za lovce. Članarinu i od članarine udruženje kupi oružje po potrebama lovaca... Nema ljubavi prema oružju.

Ali bi zato da vojska ima pune lagere.

 

To za zaštitu ne pije vode, jer ne smeš da ga upotrebiš a da ne odgovaraš.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji korelacija između broja komada oružja po glavi stanovnika i broja ubistava.

Dakle, ljudi se ubijaju bez obzira da li imaju vatreno oružje ili ne.

Ali postoji jaka korelacija između siromaštva i povećanog broja ubistava. Specijalno između ekstremnog raslojavanja na mali broj bogatih i ogroman broj sirotinje, i povećanja stope ubistava. Naša zemlja je prilično dobro kotirana, čak mnogo bolje od brojnih razvijenijih zemalja.

O Južnoj Americi i Africi da ne govorim.

 

Nesreće se dešavaju svuda, poenta je bolje obučiti korisnika.

 

U našoj zemlji broj smrti u saobraćaju (kao i ozbiljnih nesreća) daleko prevazilazi vatreno oružje. Da li treba da zabranimo automobile, izuzev za profesionalce? Šta će tebi auto? Imaš javni saobraćaj. Kad hoćeš negde da ideš sedneš na bus/voz... Vozačke dozvole samo profesionalcima. Znaš li koliko dece gine u saobraćaju?

 

Ne može se generalizovati. Pogotovo kad brojke govore suprotno. Ne možeš uklanjanjem oružja smanjiti broj ubistava. Jednostavno to ne funkcioniše tako.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff pa da sam neka vlas bilo bi kao u severnoj koreji automobila a javni saobraćaj kao u japanu, nisu individualna vozila za ljude sem bicikla, može i na baterije ali do 30km/h to je nametnuto od industrije ne kažem da nije lepo, ali gine se na sve strane.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to sam čekao,da klupko počne da se odmotava...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://ricochetspecial.com/kum-nebojse-stefanovica-koji-je-ubio-butuliju-iz-amss-imao-dozvolu-za-nosenje-3-pistolja-iako-je-bio-psihicki-labilna-osoba/

Kum Nebojše Stefanovića, koji je ubio Butuliju iz AMSS, imao dozvolu za nošenje 3 pištolja, iako je bio psihički labilna osoba

 

Direktor AMS Mirko Butulija, koga je danas na radnom mestu ubio sekretar Predrag Đurđev, pre dve godine spasao je život svom ubici.

 

Očevidac tog događaja navodi da je Đurđev posle poslovnog ručka upao u vodu i počeo da se davi. Butulija je bez razmišljanja skočio u reku i izvukao ga na obalu.

 

„Bili smo na poslovnom ručku na splavu. Đurđev je stao na neku dasku koja je pukla, okliznuo se i upao u reku. Nije znao da pliva i počeo je da se davi. Butulija je bez razmišljanja skočio, onako obučen i spasao ga“ – naveo je biznismen koji je zamolio da mu se ne pominje ime.

 

Priskačući u pomoć čoveku koji će ga izrešetati dve godine kasnije, Butulija je iz vode izvukao i torbicu Đurđeva za koju je ovaj vikao da mora da je nađe.

 

„U torbici su bila tri pištolja. Svi smo bili šokirani…..Međutim, u tom trenutku niko se nije time bavio već činjenicom da se Đurđev umalo udavio i da je spašen“ – navodi biznismen

 

Prema nezvaničnim navodima pištolj iz kog je Đurđev pucao u svog spasioca nije jedini koji poseduje. Sumnja se da ima doslovce mali arsenal od deset pištolja od kojih, prema neproverenim navodima, za nekoliko ima i dozvolu za nošenje. Još nema zvanične potvrde koje metke je Đurđev ispalio, ali prema nepotvrđenim podacima, koristio je nedozvoljenu municiju.

 

Butulija je danas u 42. godini, izgubio život pokušavajući da smiri svađu između sekretara i ubice Predraga Đurđeva sa jednim od zaposlenih. Nesrećni Butulija se uključio u pokušaju da arbitrita i primiri strasti. ...

 

 

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,čekamo reakciju.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba sačekati malo,novine pišu svašta 
Čekali smo i 20 dana da izbace normalan snimak udesa na naplatnoj i opet su izbacili gluposti.
Teško da ćemo u dogledno vreme saznati istinu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš pravo.
Mislim da je istina u našim krajevima rastegljiva kategorija...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je uvek rastegljiva, jer zavisi od mesta sa kog se gleda događaj, dostupnih informacija i predubeđenja koja utiču na procesiranje činjenica

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se nikad ne zna,jer je sve korumpirano. Prvo sudije pa tužioci,u ovoj državi kriminalci su sitne ribe. Ovi snimci kako su pušteni deluju bezveze, mada ubijena je žena teško bi neko pristao da preuzme delo na sebe i još zbog Babića

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...