Jump to content
FAS Goran
petar1985

Fiat Bravo 1.6 16v / Marea 1.9 JTD - naknadno ubacivanje klime?

Recommended Posts

Pozdrav!!

Da li je netko ubacivao klimu u brava znali imam komplet drugi auto(razbijen) sa klimom!! Ima li netko iskustva kakva?

Hvala

 

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

@petarfiatPozdrav, nije problem godišta, već što prilično košta. Osim kompletne klime i njenih delova (kompresor, hladnjaci, ventilator, instalacija cevi + elektronika, komande i sl) nisam siguran da li je neophodna i neka prepravka za dovod rashlađenog vazduha u kabinu. Pošto je i ta klima polovna, računaj da ćeš neke delove verovatno morati da menjaš ili remontuješ, a to je dodatni trošak + dezinfekcija i punjenje (ovo poslednje je samo oko 4000 rsd komplet). 

 

U principu to niko ne radi je nije isplativo i iskreno ne znam da li je to iko radio. Hteli smo mi na Volvo-u 340GL da ugradimo klimu (polovnu) i odustali (doduše pre nekih 15g) jer je bilo papreno, možda je sada i jeftinije u smislu naći kompletnu klimu i majstor da ugradi ali i dalje mislim da se ne isplati. 

Javiće se neko sa većim iskustvom. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu problem novci, koliko god da kosta dao bih te novce jer auto vrijedi.  Zao mi je sto samo zbog klime moram mijenjati auto koje je kod mene od prvog kilometra i za koje znam da je ispravno i uredno servisirano. Ali u svakom slucaju, hvala ti na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2021 at 11:12 AM, petarfiat said:

Nisu problem novci, koliko god da kosta dao bih te novce jer auto vrijedi.

Ako novac nije problem, tj. ako već hoćeš da daš koliko god da treba, onda je odgovor - DA, može naknadno da se ubaci klima. :thumbup: 

Te prepravke mogu ići dotle da treba videti ima li gde da se nakači kompresor klime (da li je predviđeno mesto kod verzija koja fabrički izlazi bez klime), pa do onih najsitnijih stvari. Ne znam da li pod tim ''dao bih koliko god da košta'' misliš i na iznose od preko 500 evra sve zajedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2021 at 11:12 AM, petarfiat said:

Nisu problem novci, koliko god da kosta dao bih te novce jer auto vrijedi.  Zao mi je sto samo zbog klime moram mijenjati auto koje je kod mene od prvog kilometra i za koje znam da je ispravno i uredno servisirano. Ali u svakom slucaju, hvala ti na odgovoru. 

Sve generalno moze da se uradi. Uzmes komplet donora za delove i polako se sve izprebacuje, poveze, eventualno zameni ako nesto od delova sa donora ne valja. Kada uzmes sta ti treba od delova ostalo prodas dalje i izvuces deo para. Racunaj da su ti ruke preko 200e, bar ja ne bi radio ispod toga, plus cena donora, posto ti se ne isplati da kupujes samo kompletnu klimu, jer ce te izaci dosta skuplje nego ceo auto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...