Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Nisam mogao da odolim te uzeh francuza...

Recommended Posts

a pa Kole sad vidim,da si uzeo lagunu,pa neka je sa srecom,pa sta ce biti sa deltom

a dobra ova laguna,a 2007mo,ja mislio jedno 5 6 godina stara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne mislim na tvoju nego oko opreme. Valjda je kod Renoa Paris Initiale najveći nivo opreme. Ovo Bose edition je zbog ozvučenja i naravno da je viši paket. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo se poigrali s' obd-om...

Usput je dignostika rekla da je sve uredu, tako da je to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm prvo da cestitam na kupovini. Primetih ovu temu, pre svega jer primerak ovaj dati sjajno izgleda i zelim da se vlasnik @cika_kole lepo navoza sa istim autom :)

Medjutim, privuklo me je i sto sam cuo sve najbolje o ovim lagunama, cesljao sam malo strane forume, pa i holandske i nemacke posebno, gde ovaj auto hvale jako i kazu da nema nekih ozbiljnijih mana, narocito s tim motorom 2.0 dizel sa 150 konja, koji je u Nissan koperaciji napravljen, ili je Nissanov total (neka me neko ispravi) i koji je pogonjen lancem. Moze da predje jako puno bez diranja i auto jako dobro ide. Uglavnom, vele ljudi da je Renault s Lagunom prethodne serije imao puno prituzbi, te da je glavni motiv bio napravilti limuzinu, nesto cvrscu, kazu da se cak pomalo nemacki vozi, i da bude pouzdana i prema tim ocenama - uspeli su. Cak i u tom ulaznom godistu, 07' i 08' su po svedocanstvima dobre, a narocito u kasnijoj fazi i novijim godistima. Jedina mana, kako sam cuo jeste potrosnja, ne znam koliko je tacno. Naime, cuh da u gradu s tim motorom oce i 10 da popije itd.

 

Takodje, i cena joj je ok, gledam sada na CH sajtu da se do nekih 150 soma moze uzeti takva laguna za nekih 3.500 evra tamo plus minus, sto je super cena obzirom ako je sve ovo sto sam citao tacno.

 

Ako vam nije problem @cika_kole da napisete koju rec, o voznji ponasanju, utisku, pa i potrosnji makar na prvu loptu, znacilo bi i drugima.

 

Jos jednom, srecna kupovina!

 

 

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fine su lagune dok sam jos vozio stila seo sam u lagunu od caletovog drugara, to je ona 1.9 2003 god.. Jeeebote koja izolacija i udobnost u odnosu na stila. Deluje ko da si u vakum usao kad sednes u nju. Posle sam isao i taksijem do grada sa istom, ista prica.. Na stranu svi problemi vezani za to godiste, ali generalno je uradjena dosta dobro. Ove novije mogu da budu samo jos bolje.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Nidza Savin said:

Ako vam nije problem @cika_kole da napisete koju rec, o voznji ponasanju, utisku, pa i potrosnji makar na prvu loptu, znacilo bi i drugima.

 

Jos jednom, srecna kupovina!

hvala za kupovinu.

sto se tice potrosnje jos je rano, pet dana je auto kod mene. inace za dug automobil mogu reci da ima dobar odziv na gas i ostrinu, preticanje sa lakocom. ponasanje je jako lepo, krivine se i neosete, a o udobnosti mislim da nema potrebe trositi reci...150ks mu je sasvim dovoljno za sve sto je potrebno tokom voznje.

 

@Milutinac sta da ti kazem, evo Delta stoji na prakingu vec pet dana, klinac je vozi...

@dekirs jako dobra zvucna izolacija...a ta udobnost me tera da uzmem sebi lagunu, mladju i onu sa 175ks, nadam se da ce biti neka u junu, julu na oglasima...a da bude lep "komad" francuskinje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole verujem da je super udobna, tako i izgleda nekako ususkano, a i da ide fino.  Uostalom, kao sto sam napisao za taj motor sam cuo/citao sve najbolje.

 

Svakako, ako bude prilike u temi napisite i utiske o potrosnji. Znamo svi, kad se tek uzme auto, vise se i vozi, pa se i gorivo trosi hehe

 

Jos jednom, srecno s autom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan primerak, cestitam.
Meni se novija Reno vozila bas svidjaju, kako zbog dizajna tako i kvaliteta. Mislim da je Reno jedan od proizvodjaca koji je najvise napredovao u poslednjih 10-ak godina.Laguna je jedan od ociglednih primera kako se vizuelno i kvalitativno razvija model.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj kupe je stvarno prelep. Reno je morao da napravi pomak, narocito sa Lagunom. Ta kola su imala gadne probleme u ranijim godistima i to nije bilo vezano samo za probleme u vezi sa pricom srpsko gorivo dizne itd, nego je fama o nepouzdanosti vazila prosirena i na UK trzistu i citavom evropskom trzistu. Britancima je uvek bio drazi Ford, narocito Fiesta i Japanerosi doduse, manje IT i FR vozila. No, to se promenilo. Morali su to da promene. Secam se majstor kod kog sam odrzavao auto tadasnji je imao Lagunu 2002. godiste kao drugi auto. Pitam ga ja tada, vredi li je kupovati, a on ce: "Ne vredi cak ni meni, a ja nit placam ruke nikom, i delove dobijam jeftinije. A kamoli tebi" :D Otprilike tako me je brzo odgovorio da gledam to a ne tada Stila kupea, kog smo na kraju i uzeli. Danas su stvari cini se malo drugacije.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovaj kupe je stvarno prelep. Reno je morao da napravi pomak, narocito sa Lagunom. Ta kola su imala gadne probleme u ranijim godistima i to nije bilo vezano samo za probleme u vezi sa pricom srpsko gorivo dizne itd, nego je fama o nepouzdanosti vazila prosirena i na UK trzistu i citavom evropskom trzistu. Britancima je uvek bio drazi Ford, narocito Fiesta i Japanerosi doduse, manje IT i FR vozila. No, to se promenilo. Morali su to da promene. Secam se majstor kod kog sam odrzavao auto tadasnji je imao Lagunu 2002. godiste kao drugi auto. Pitam ga ja tada, vredi li je kupovati, a on ce: "Ne vredi cak ni meni, a ja nit placam ruke nikom, i delove dobijam jeftinije. A kamoli tebi" Otprilike tako me je brzo odgovorio da gledam to a ne tada Stila kupea, kog smo na kraju i uzeli.
Lagune iz tih godina zovu kobrama, jer im poklopac motora bio vise otvoren nego zatvoren


Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Siciliano ahahahaha joj, mukica.....i ne samo to, nego su se i krale ko pleva. Drugaru su ispred zgrade maznuli tu, tada novu ocas posla. A i dan danas se Megani i ta francuska vozila dosta kradu.

 

Medjutim, za ovu novu Lagunu zbog koje smo se ovde okupili cuo sam samo reci hvale zaista na svim stranim i domacim forumima. Narocito za taj 2.0 Nissanov motor, cak i potrosnja za manuelac i limuzinu nije strasna, moze da bude ako si nezniji na nekih 8, 8.5 u gradu sto je ok za tu kubikazu. Super auto, sve u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovu sliku sto je  @totti  okacia, a? to sa onog kupea iz oglasa...lep auto taj na oglasnu, ne znam da li je prodat?

hvala momci svima cestitkama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno bez problema

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim ovu temu. Moj bivpi kolega ima ovu lagunu u kuoe varijanti sa duplim izduvima. Predobro izgleda.
U firmi imamo renoe službene, uglavno clio, al ima i novi megan i talisman. Bruka kakvu limiju imaju. Stoje pored novih insignija i octavio, mogu reći da su sa dizajnom baš napredovali.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...