Jump to content
FAS Goran
MatriXxX

Fiat Seicento - greju se prednji točkovi

Recommended Posts

Poštovani, želim da se sa vama konsultujem oko jednog problema koji imam na mom automobilu Fiat Seicento 1.1, 2003. godište, 187 oznaka motora, bez ABS-a, a taj problem je da mi se greju prednji točkovi kada ga vozim po gradu, dok na duže staze točkovi se ne greju. 
Na automobilu zamenjeno je, što se tiče točkova,  sledeće:

 

- Glavni kočioni cilindar
- Kočiona creva
- kočioni diskovi
- stavljene nove pločice 

- odgovarajuće ulje za kočnice

 

I majstor je razradjivao glavu.
Točkovi se ne greju toliko da su ekstremno vrući, ali budu vrući kada se vozi auto po gradu, nije mi ovo alarmantan problem ali želim da znam zašto se ovo tačno dešava. 
Prvo je bio zamenjen glavni kočioni cilindar, nakon 4 meseca su stavljeni novi diskovi i nove pločice i u novembru 2018. godine su stavljena nova kočiona creva.
Unapred zahvalan na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MatriXxX

 

Pogledaj ovu temu na Forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67509-fiat-seicento-napeta-kočiona-klješta/

 

Videćeš tamo i ovo:

Quote

...glavni problem je lim na klještima koji drži pločice i koji bi trebalo da ih razdvaja, ali u stvari on ih sada, kad je "pokvaren" (prosto mi je nemoguće da bude lim pokvaren, uopšte nije deformisan, ni na levom ni na desnom točku, a na oba mi pravi problem isti taj lim), samo zadržava pločice u položaju u kome ih stisne klip - tj. drži ih napete.

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i jeste to problem, posto se po gradu stalno koci pa plocice ne stignu da se razmaknu kad idu tesko dok se od vibracije razmaknu nakon duze voznje van grada bez kocenja. Imao sam i ja slicno iskustvo na tudjim autima, jednom bas zbog te tolerancije za plocicama, drugi put jer je neko pametan farbao klesta cetkicom pa dobro natopio plocicu. Problem je nekad moguce utvrditi jer su kocnice jako pipave, tj cim dodirnete papucicu odmah pocne jako da koci. Naravno zavisi od auta do auta, neki i fabricki imaju pipave zbog nekih drugih stvari, ali obicno papucica ima malo lufta pre nego sto gurnete klip tj plocice do diska.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...