Jump to content
FAS Goran
Alki

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - prska na čepu za ulje

Recommended Posts

Ovako imam fiat punto 1.2 16v sporting 20002 i vozio sam tipa 120 130 neko vreme.stao sa i hteo bas da vidim da li ce da duva ili prska ulje.kad sam otvorio video sam da prska malo ulja .jel bi trebao da se brinem u vezi ovoga ili sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.ja stv ne znam meni pali na pola kljuca ,ne trosi ulje uopste .jedino to sto idem u ponedeljak da vidim zassto mi u kabini posle duze i malo ostrije voznje pocinje da smrdi van i u kabini kao da se ulje pali ili kako vec bas udara to

2. vec sam rekao i jos mi niko nije rekao sta da probam ,iamm problema da tokom voznje   ume bas dosta da se muci da izvuce do 3000 jedva.pre se nije desavalo to ali sad je pocelo.jel moguce to zbog ubrizgavanje goriva zato sto sam sipao gorivo sto mi je bio u flasi a na toj flasi bilo malo antifiza i prosuo sam i stavio gorivo i posle u rezervoar

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Alki said:

...vec sam rekao i jos mi niko nije rekao sta da probam ,iamm problema da tokom voznje   ume bas dosta da se muci da izvuce do 3000 jedva.

Jeste ti pisano, pisao si i ti posle toga, sve je to u posebnoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40827-fiat-punto-12-16v-trokira-loše-radi-motor/&do=findComment&comment=1481106

 

Usput, ne nazivaj svaku temu na forumu ''pomagajte braćo''... :D već naslov teme treba da sadrži problem o kojem je reč. Ne piši na 10 mesta jedno te isto. :thumbup: 

 

25 minutes ago, Alki said:

...zassto mi u kabini posle duze i malo ostrije voznje pocinje da smrdi van i u kabini kao da se ulje pali ili kako vec bas udara to

Klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/55404-fiat-punto-mk2-12-8v-smrdi-posle-oštrije-vožnje/

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me oduvek odusevljavalo... Pa nemaju svi motori kao G2 poklopac od lima preko bregaste pa da ne prska ulje kad otvoris cep... Smejurija

 

Sent from my E2105 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6.2.2019. at 10:31 PM, Alki said:

1.ja stv ne znam meni pali na pola kljuca ,ne trosi ulje uopste .jedino to sto idem u ponedeljak da vidim zassto mi u kabini posle duze i malo ostrije voznje pocinje da smrdi van i u kabini kao da se ulje pali ili kako vec bas udara to

2. vec sam rekao i jos mi niko nije rekao sta da probam ,iamm problema da tokom voznje   ume bas dosta da se muci da izvuce do 3000 jedva.pre se nije desavalo to ali sad je pocelo.jel moguce to zbog ubrizgavanje goriva zato sto sam sipao gorivo sto mi je bio u flasi a na toj flasi bilo malo antifiza i prosuo sam i stavio gorivo i posle u rezervoar

To sto ti smrdi, to smrde kocnice, a koji je motor? ja na 8v imam lim i ne prska ulje, niti duva motor... Mnogo se sekiras zbog nekih stvari koje nisu opasne.... Kocnice smrde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam 1.2 16 v  ,sekiram se zato sto sam kola kupio pre 20 dana i bili su odlicna prvih par dana . a sad imam hiljadu stvari  .kad stisnem kocnicu zadnju desnu tocan cujem kako skripi zajedno sa papucom kocnice.ne vuce kao pre uospte  .smrdi mi  a majstor tek u ponedeljak moze da ih pogleda .samo sto sam ih uzeo ja sv ne znam sta da radim snjim bila neka greska za check engine i reko mi jedan elektricar da je problem u ubrizgavanje goriva .jel zbg toga ovo cudo uopste ne vuce kao pre 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...