Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav.

Pre malo jače do 2 nedelje sam kupio alfu 147 jtdm 1.9 koja je 2003 godište 103kw

Kupio sam od drugara koji je vozio oko godinu dana.

Felne me malo brinu 18-ke su u pitanju trenutno na autu,uzeo sam 2 nove gume prednji,zadnje su dobre.

Radio je ceo prednji trap pre mesec i nešto,menjao je komp i čipovao i turbina je menjana.

Treba da nemestim prozor desni neće da ga spušta,to je rekao da će on,al nikako da nadjemo vreme kad možemo obojca.

Ključ daljinsko otključavanje/zaključavanje ne radi,kaže posle menjanja baterije je prestao i nije se bavio time. Bio sam i do ključara kaze da je ključ ispravan ali kola ne primaju komandu.

To su neke prednosti i mane trenutne.

Izbacuje mi grešku za svetla,pozicije su led al obične nije bilo canabus kad je kupovao.

IMG-074b5398ac91c2d08b8238a7853d0480-V.jpg

20190122_055138.jpg

IMG_20190126_183828_673.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro nam dosao pre svega,alfica odlicna :D  Fali jos samo malo vise slika :D Daj meni 18 ,na tebi moje  ako te toliko brine to :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće slika sutra već kad stignem. :D

Hvala,pa za 18-ke kažu da mogu biti problem za trap,zato kažem,ma može brate nije problem za tebe. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao vlasnik 147 moram da priznam da malko šta nije problem za taj trap....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, da lepo sluzi! Prva slika je kako crni auto izgleda u teoriji, a druga je pravo stanje. :whistle::lol:  Malo je i spustena, a?  Samo zaobilazi rupe (ako je moguce to ove zime) i potrajace :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je lepo i retko videti pun rezervoar! 

Na fiatu jedina dioda koju su napravili da traje je ona koja pokazuje rezervu goriva...

U zdravlju se navozao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraje taj trap, ako se vodi računa.

Jedino je problem što na našim putevima opreznost nekada nije dovoljna.... Ako nešto Alfa ne voli, to su loši putevi. 

Kod sebe sam za nekih 100 hiljada km zamenio jednom sve 4 viljuške napred u kompletu(samo su dve otišle), i još jednom sam zamenio jednu donju viljušku. 

Sem toga, za 7 ipo godina mogu samo da je hvalim i da se nadam da će me svaki naredni auto služiti bar približno tako. 

Želim ti u zdravlju da je voziš, i da uživaš u svakom kilometru! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spustena je da.

Napunio sam je drugi dan kad sam je uzeo,sad nisam dosipao,al gledacu da ne dolazi do rezerve,bar oko pola da se vrti i jednom u mesec - dva do cepa sto bi rekli.

Sa drugarom sam se vec dogovorio da menjam za 17-ke,danas smo pricali,provozao sam se isto alfa 147 samo 17-ke na njoj udobnije se voziti svakako,a i zdravije za trapove,kad sam isao na centriranje rekli su mi da stavim 17-ke i milina.

Treba da promenim te pozicije nikako da se setim.

Mali servis je radjen skoro,al veliki kaze da ima jos valjda 10k moram proveriti,al on nije radio,tako da cu i to da resavam dok imam jos nesto para. :D

 

Sedista su kozna i izguljena na par mesta,neki predlog cime ih odrzavati?

Ubacen je drugi player unutra i funkcije na volanu nisu,to mozda tamo na leto neka multimedija,pa i da se poveze volan sa tim lepo,ako bude neki poslic pored posla za tako nesto naravno :D

 

E da,vazno pitanje. Radio sam centriranje trapa pre 10-ak dana,oba trapa kad sam promenio prednje gume. Kad stavim druge felne 17-ke te da li idem opet na centriranje trapaova? Felne su fabrcke one,tako mi receno iskreno,nisam slikao al ovakve su,skinuo sliku sa neta.

felne.jpg

I hvala na lepim zeljama svima i komentarima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se kože tiče, prošetaj malo po marketima, auto radnjama, ima dosta proizvoda za održavanje kože. 

Ono što je univerzalno i nema greške je Turtle Wax proizvod za čišćenje i negu kože. 

Pogledaj temu .

 

To što je izguljena koža, postoje neke stvarčice za reparaciju. Ja sam naručio ovo Set za reparaciju.

Kod nas sam isti takav nalazio po oglasima, ali je bilo mnogo skuplje, a sada ga ni nema niko na stanju da ja znam. Probaću kod sebe da popunim neke riseve, ne košta mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turtle wax da to sam i pitao negde u prolazu 500din 500ml valjda,onda cu to uzeti.

A to sto je izguljena i ispucala malo nije da mi smeta ili nesto,ali ako se moze sta uraditi sto da ne.

Pogledacu temu i hvala puno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...