Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel mnogo ili malo?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Mnogo bre de malo

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, da kucnem u drvo, prijatno sam iznenadjen, do sada. Potrosnju sam sveo izmedju 6,5 i 7 l. Posete majstoru ne postoje, sad mi ide redovan servis , zamena ulja i filtera. Ubacio sam izmedju ostalog i  malu elektroniku koja blokira start-stop sistem od nekog madjara sa e-baya. Inace ne prelazim puno, oko 10000 godisnje, mada sam ove godime imao mali ``izlet`` od 3000 km za 9 dana , a autic me je super posluzio. Eto koliko je bilo druzenja sa majstorima sa prethodnim autom, toliko sada toga nema uopste, sto je i bio cilj. Ipak je tacno da su izakani dizeli dobri uglavnom za majstore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, da i dalje dobro služi. Samo me zanima kako uspevaš da ostvariš 7l/100km po Beogradu? Jel to voziš noću na relaciji recimo Bežanijska Kosa - Braće Jerković recimo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce to za prosecnu potrosnju. Atmosferac i Vitara je izuzetno lagan auto, mislim da ubovo j opremi nema preko 1 100  kg, sto je bar 250kg lakse od mog 500l.

@statichawk Gde radis servise? Jesu delovi dostupni? Koliko ce izaci mali servis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali servis sam vec radio prosle god 8000 u Rakovici, Nissan. Sad mi isto ide mali ali imam i zamenu kocionog ulja i mislim antifriza.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@statichawkZasto menjas kociono ulje i antifriz? Koliko vidim presao si 27k km, to je bas mala kilometraza za zamenu. Na mom 500l imam 60k km i 4 god i antifriz je i dalje dobar meren sa onim uredjajem. 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ali ovi novi koliko se secam na 5god

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifriz je star 3 god, a i kociono ulje, mislim da sam video da je to servisni interval bez obzira na km.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifriz se menja, ne zbog toga sto mu 'popustila' tacka smrzavanja, nego sto vremenom izgubi neka svojstva zbog kojih moz da nagrize/korodira neke delove u rashladnom sistemu. A kociono se menja jer skuplja vlagu u sebe, tako da u oba slucaja je zapravo vremenski interval bitniji. Ne kazem nista oko konkretnih rokova za zamenu, to nek svako vidi za svoj auto, nego samo ovako, malo 'teorije' :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, VladaG9 said:

Vrlo moguce to za prosecnu potrosnju. Atmosferac i Vitara je izuzetno lagan auto, mislim da ubovo j opremi nema preko 1 100  kg, sto je bar 250kg lakse od mog 500l.

@statichawk Gde radis servise? Jesu delovi dostupni? Koliko ce izaci mali servis? 

Nije toliko lagan, malo sam ga ``otezao``, :rolleyes:, sa 1000w

0-02-04-7e9b98fa99941d1b378005d3db109e356a33a08769c2a49c50a3578b82198b5c_f1ee1ed.jpg

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31/01/2019 at 9:28 PM, Ivan said:

Pricali smo na skupovima vezano za problemcice, nadam se da ce sve vratiti u pozitivnom smislu sa ovim autom ;) .

Drago mi je da je Vitara " dosadna" po pitanju odrzavanja i da uzivas, s' obzirom na prethodnu pricu.

Odlican prosek brzine za grad, jos 10-ak km/h pa kao meni kada negde lagano putujem magistralom :lol: .

Kociono ulje je izuzetno higroskopno, praktikujem da ga menjam na neku godinu ili kada kupim auto. Fabrike cak preporucuju zamenu na 2 godine. I stanje se moze proveriti, treba voditi racuna da njegovom degradacijom pada tacka kljucanja (moze da predje u gasovito stanje pri ekstremnijim opterecenjima), a naravno posledica je i vlaga u kocionom sistemu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam do sada menjao ulje na 2 godine, ali je sada po fabrici 3. Sta da kazem, steta sto nisam ovo ranije uradio, bilo je tu izgubljenih i zivaca , a i para. Ako ne bude daleko bilo nekih nezgoda, daleko bilo, nadam se da cu ovaj auto voziti jos dosta dugo.

Sto bi rekli: ``Zivot je lep`` :rolleyes:

20190408_145417.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/15/2019 at 10:21 AM, statichawk said:

Sve u svemu, da kucnem u drvo, prijatno sam iznenadjen, do sada. Potrosnju sam sveo izmedju 6,5 i 7 l. Posete majstoru ne postoje, sad mi ide redovan servis , zamena ulja i filtera. Ubacio sam izmedju ostalog i  malu elektroniku koja blokira start-stop sistem od nekog madjara sa e-baya. Inace ne prelazim puno, oko 10000 godisnje, mada sam ove godime imao mali ``izlet`` od 3000 km za 9 dana , a autic me je super posluzio. Eto koliko je bilo druzenja sa majstorima sa prethodnim autom, toliko sada toga nema uopste, sto je i bio cilj. Ipak je tacno da su izakani dizeli dobri uglavnom za majstore.

Ja vozim Vitaru 1.6, benzinac sa prednjim pogonom, prešao 45000km za nešto više od dve godine i mogu reći da je auto za svaku preporuku: nema nikakvih kvarova, ništa nisam menjao na njemu osim ulja i filtera i prosečna potrošnje je 6,38l/100km (40% Beograd, 30% Auto put, 30% otvoreni). Potrošnje je tačna, kompjuter laže za oko 0,4l, pošto sam od prvog dana beležio količinu goriva koju sam sipao. Sa Eurosumarom nisam imao problema (prva dva servisa po 12000din, treći 20000din). Ono što sam primetio je da u uputstvu za održavanje Eurosumara stoji mnogo više radova nego što fabrika preporučuje. Ja sam preko broja šasije proverio kod Suzukiija šta se tačno radi na Vitari i tamo na primer stoji da se ulje u menjaču i kočnicama  samo kontroliše na 40000km, ali Eurosumar na 45000km umesto kontrole menja i jedno i drugo i tako na svakom sledećem serviisu: gde god piše kontrola, oni menjaju. Ovo značajno bespotrebno poskupljuje održavanje, tako da sledeći servis na 60000km neću raditi kod njih (ova tri sam morao zbog garancije). Moje pitanje: Kako si zadovoljan tim Nissan servisom, koje ulje koriste za Vitaru i da li ti sam kupuješ sve delove pa ti oni ugrade ili koristiš sve njihovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milen

 

Iskreno, koristim njihovo ulje i filtere. Ok su, znam vlasnika. Eurosumar nepotrebno poskupljuje redovni servis...

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/16/2019 at 9:50 PM, statichawk said:

@Milen

 

Iskreno, koristim njihovo ulje i filtere. Ok su, znam vlasnika. Eurosumar nepotrebno poskupljuje redovni servis...

Hvala na odgovoru! Ulje kog proizvodjaca koriste i kolika je cena malog servisa, koji ukljucuje samo zamenu ulja i svih filtera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...