Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo da i ja predstavim auto koji sam uzeo posle Brava. Suzuki Vitara sa motorom 1.6 m120 ks benzinac u srednjoj opremi. Posto je auto bio godinu dana star  u februaru 2016 i samo 9500 km na satu, nije bilo nista da se radi na njemu osim ulepsavanja. Tako sam se pridruzio porodici obozavatelja Ali expresa i E baya i svasta nesto porucio. Po gradu mi trosi 7l a, na otvorenom 8, jer sam ga malo brze vozio do Grcke.

Eto toliko za sada, presao sam 10000, naravno bez ikakvih problema.

 

20180528_174316.jpg 20180528_174325.jpg

20180528_174335.jpg 20180528_174345.jpg 20180528_174303.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:

Čestitke, da te dobro služi i puno sreće sa servisima!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Auto je bio u garanciji, ali necu ga odrzavati u Eurosumaru, jer sam cuo svasta u vezi njihove strucnosti. Mole boga da se nista ne pokvari..:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na korak od kupovine S-crossa ali me je odgovorilo negativno iskustvo korisnika!

Najpametnija je kupovina tih vozila do godinu dana, praktično nov, a već izgubio 10-15% tržišne vrednosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinu zamerku imam sto mu malo smeta bocni vetar i sto je slabiji od prethodnog auta, ali mislim da je stvar navike.

Ne, benzinac je 1.6. Nema nikakvu turbinu, koje su mi se smucile..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atmosferac, treba navikavanja...

I ja prvo pomislih da je dizel, inače taj dizel im je ustvari FIATov Mjet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dizeli se izbacuju iz upotrebe :)

Salim se , shvatio sam da su dizeli u stvari dobri ali samo za majstore koji ih popravljaju, i to je jedan od razloga u korist benzinca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto ! Puno bezbriznih kilometara! Inace vitara ili sx4 s cross su mi u uzem izboru kad budem menjao 500l.  

@bane1321 negativno iskustvo sa suzukijem ili uvoznikom?

 

Nema vise dizela u ponudi sad su samo iskljucivo turbobenzinci 1000 kubika 115k i 1.4 140 ks ( ako se ne varam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

Pisao sam svoje nedoumice i šta sam sve iskusio tokom kupovine novog auta prošle godine, na temi "Novo ili staro za iste pare". Ne bih čoveku da trolujem temu, uglavnom niko sa Eurosummarom nije imao dobra iskustva!

 

@statichawk

Dizel je bolji kao nov, benzinac pouzdan kao polovnjak, jeftiniji za održavanje.

Na žalost, većina ima novca za obratno, polovnog dizela i novog benzina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 evo sad sam procitao. I ja sam cuo uglavnom lose stvari vezane za njihkv servis.

 

U zadnje vreme vidjam bas puno Vitara po ulici. Mislim da su cenovno stvarno konkurentni. 

@statichawk moze neka slika unutrasnjosti? Gde planiras da nastavis odrzavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

Novi S-cross nudi više opreme nego Vitara za iste pare, uz nijansu više prostora - bar meni.

Međutim, kad ti izleti ovakva prilika, uzimaš!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo trenutno imam samo ovu sliku pre promene multimedije, izvadio sam fabricki, jer nema izvod za pojacalo i stavio drugi double din. Vec sam zamenio ulje i filtere, Nissan servis u Rakovici.

20180528_174357.jpg

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, statichawk said:

Pa dizeli se izbacuju iz upotrebe :)

Salim se , shvatio sam da su dizeli u stvari dobri ali samo za majstore koji ih popravljaju, i to je jedan od razloga u korist benzinca

Cestitam na novom autu.Pa pazi ne bih se slozio sa tobom,ovo oko dizela.Zaboravio si da napises na obrtni moment,dizel-benzin,isto tako koliko benzinac ode u obrataje pri vecim brzinama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,  neobicna, tako je ispalo..

Sto se tice obrataja i ubrzanja, nisam nesto posebno gledao,  ali mora da se stisne da bi isao. Ima ono upozorenje kad da se prebacuje u veci stepen, ali ga ne koristim bas previse..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i sa moje strane, da ga uz zdravlju teras!

Pricali smo na skupovima vezano za problemcice, nadam se da ce sve vratiti u pozitivnom smislu sa ovim autom ;) .

3 hours ago, danijel55 said:

Zaboravio si da napises na obrtni moment,dizel-benzin,isto tako koliko benzinac ode u obrataje pri vecim brzinama :D

Na brzini ogranicenja na AP (130 km/h na tempomatu), MultiAir 140 je na 2700 rpm (turbo), 2.0 Skyactive 165 na okruglo 3000 rpm (non turbo) i u glomaznoj CX5 na oko 7.5l potrosnje... Samo da ne poredimo babe i zabe, 1.9 turbo vs 1.6 atmo... Atmo vs atmo, turbo vs turbo, slicne kubikaze i snage - to je vec onda uporedivo. GSE npr. izvlace 120KS i 205Nm iz litra zapremine, dok je nekima VW 1.6D i dalje pojam moderne masine :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/31/2019 at 10:09 PM, totti said:
Kako bre 7 litara po gradu potrošnja?

6.3l je po specifikacijama. Mada je i meni nerealno malo 7l, barem za BG. Možda bord toliko pokazuje.
Ako je to realna potrošnja, onda svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...