Jump to content
FAS Goran
bane1321

Put oko sveta, posle sakea, konjak!

Recommended Posts

Sigurno ces se oduseviti u praksi :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanČim uđe u auto biće S&S na OFF i tako svaki dan dok mu ne dosadi pa ode da ugasi softverski. :lol:

 

Domaćinu teme srećno sa francuzom i nek ga služi puno bezbrižnih kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djuk85 @Axic

Hvala momcovi!

 

Inače... Auto je kupljen od vlasnika, uz pristojno spuštanje cene, skoro pa onih @neshaoct 10%, on ga je kupio na placu 2015. godine, sa oko 150000, trenutno na satu 188000 km. Uz pomoć totti-a, proveren u Renault servisu, vlasnik mi je dostavio servisnu sa sve računima. 

Auto je očuvan, napred ima malu flekicu, ali to mi je logično od vlasnika koji ga nije spremao za prodaju, u smislu farbanja i poliranja, ne izgleda da je imao većih havarija, motor suv, ne trese, kvačilo nije idealno mekano, ali je u granicama.

Unutra jako dobro očuvan, mogu slobodno reći u rangu onih sa 40000km manje i 1500e skupljih i to me je i privuklo najviše. Svi dugmići rade, klima šljaka, navigaciju moram na update, odnosno novu SD karticu.

Veliki servis urađen pre 25000, mali pre 5000.

Najlošije su gume... Zimske su ali ulaze u godine, posebno prednje, tako da ću na proleće pored registracije, malog servisa da pazarim dve multipraktik gume (najmanje), sad dal' one Ivanove, CC+ ili GY ili Nexen koje su fino prošle na testovima. Ne mogu više da se drndam oko zamene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, neka je sa srecom i da sluzi dobro, a kako i nece uz taj strucni tim. B) Jos samo kad bi neka slika bila za potpun ugodjaj.... :whistle: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želim ti prvih 100 000 k samo na redovnim servisima a za posle ćeš već lako

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini, da služi kako valja i daj jos koju sliku. 

Komšija kod mene u zgradi ima takvog, samo još ima polukožna sedišta, fabrički zatamnjena stakla i alu felne. Tri godine ga vozi, (inace auto je 2013-to) i prezadovoljan je, nema gde sa njim nije bio, samo servise i kočnice je do sada radio.

Da i tebe služi kao njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počeo da pravim polako spisak - to do list!:rtfm:

*Sledeće nedelje ću ga oterati na detaljnu proveru;

*Do proleća dve gume, najverovatnije CC+, a na jesen još dve;

*Čim malo otopli dubinsko čišćenje;

*Za 5000 mali servis;

 

U međuvremenu, oplemenjivanje prostora džidžabidžama sa AliExpressa!

 

Danas, dok čekam papire iz Kikinde, da ga registrujem, malo sam očistio tablu i zamenio sijalice registarskih tablica sa LED sijalicama!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

 

Danas sam malo čeprkao po autu i mogu reći da sam iznenađen brojem raznih ostava!

Ispod svakog sedišta se nalaze fioke, naslon za ruke ima dva nivoa, mož da staviš pola praseta, ispred sedišta se nalaze ostave u podu, napred su manje, a nazad sam uspeo da strpam svu zimsku opremu za čišćenje snega, mazanje brava, kedera, čak i pp aparat, sve u jednu!! U gepeku ima takođe pristojne veličine ostava i četiri kuke za kačenje kesa...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

zamenio sijalice registarskih tablica sa LED sijalicama!

Francuzi umeju da prijave grešku i za najmanje sitnice, nadam se da ti tom zamenom nije nešto pokazalo na tabli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srecom kolega...daj oznaku ili link tih canbus ledova..ja sta god da kupim od alije kinez kaze mlogo doblo kanbus be..i ono opet javlja gresku na mom puntu...sad dal su sijalice ili kod punta mora ona prednja leva sijalica da bude original ne znam..al dz ne tupim daj link

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee Druže u pitanju su svetla za tablice, evo ti link za LED sijalice koje je moj komšija stavio na Corollu i ne prave mu problem:

https://s.click.aliexpress.com/e/kupzHfE

 

@Ivan 
https://s.click.aliexpress.com/e/b3E8X9kG

:sofa:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas završena prva stvar, Konjak dobio BG table, sa ženinim devojačkim inicijalima! :wub:

Sutra na pranje, usisavanje i kockanje, a onda čekamo lepše vreme za dubinsko!

Danas smo napravili 80km puta, 70 i kusur do Palanke i desetak po Palanci!

Utisci u vožnji vrlo dobri, lepo prihvata gas i čini se da ima uvek rezervicu snage. Nema cvrčaka. Malo se čuje strujanje vazduha oko retrovizora i pomalo se naginje u krivinama i ljulja prilikom mimoilaženja sa šleperima, ali deo toga otpisujem na lošije prednje gume!

Treba privikavanja na komande na i oko volana, kao i na tempomat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su stručnjaci iz Renoa, jedini na svetu koji su uspeli u tome da nadju najdebilnije mesto za tempomat, pa gde im pade na pamet da ga stave kod rucne kocnice.

A komande za muziku na rucici pored volana su mi da kazemo OK, a i u tome nisu jedini (Ford ume tu da ih stavi). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi auto...

IMG_20190202_133448.thumb.jpg.21d7258de913c7c512c4dbad7805d82d.jpg

IMG_20190202_133527.thumb.jpg.e398c6a96ddd1cf2722856ccc46fecb9.jpg

 

Zaboravih da kažem da je po dolasku u Beograd, odmah ugrađen Šapa sistem i izmešten OBD, zahvaljujući kolegi Tottiju!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom ja sam imao u planu Scenika ,vrh je

Послато са Redmi 5 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...