Jump to content
FAS Goran
bane1321

Put oko sveta, posle sakea, konjak!

Recommended Posts

Ovako, ušla je voda u svetla, crkao je jedan red diodica - onaj koji ostaje upaljen dok rade kratka. Novi DRL su 16500 bez ugradnje u Reno Savi.

Odvezao sam auto kod nekih likova u Braće Jerković, za 6000. Videćemo rezultate!

P.S. pozdrav novim članovima francuskog odeljenja FLCS foruma!;)

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jesu... Desno je bilo napuklo, te je usla voda kroz rupicu i dve diodice su pregorele, danas su trebali samo da ga skinu, pa da dodjem drugi dan za montazu, medjutim dok sam ja popio kafu, oni su ugradili drugo DRL (rekose od drugara, koji je pristao) da ja ne bih ponovo morao da dolazim.

Sad sve radi, korektno i uredno su uradili, sve pohvale!

Led Stop Svetla

Ovo je link za njihov sajt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuli, rastavili i testirali. Utvrdili da su dve diodice pregorele, njih ce sutra ujutru zameniti, osusiti plastiku i zalepiti i verovatno sutra ugraditi tom drugaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I te dve diode "sa rukama" bi došle 6.000 ? A ovako te došlo isto ?

Koliko dioda ima u tom jednom dnevnom svetlu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ista cena - ugradili su mi DRL koje su vec prethodno reparirali za nekog drugara iz kraja! Svakako puno niza od onih 16500 za "fabriku" + ruke... Kapiram da ih je repromaterijal izasao ne vise od 1000 rsd, ali svako znanje se placa! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nemam ja dileme da je 6.000 višestruko manje od 16.500 (plus ruke), ali, unutra je 6 dioda (ako ne grešim) i "sutra" će (da zlo ne čuje) opet da crkne neka druga dioda u tom istom svetlu. Prosto, to je sudbina tih dioda.

I pitanje je šta je na duže staze zaista isplativije. Sve zavisi koliko dugo čovek namerava da drži kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako, to bi onda bila neka druga matematika. Ja pomislih da je ovo sa "opravkom LED svetlosnih grupa" isto kao ono kada reklamiraju "opravku baterija za hibridna vozila", pa ti kažu da (da karikiram ) da "zamena jedne neispravne celije novom" košta 50 evra ( npr. 35 evra jedna ćelija + 15 evra za ruke ), pri čemu u jednom baterijskom pakovanju  (zavisno od modela baterije) može da bude i 180 modula ( recimo, Toyotina baterija EV-MNR01 ), ali i "samo" 56 modula ( baterija EV-NLR09 ). Pa ti samo menjaj jednu po jednu ... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko da li i kako mogu da izvadim monitor navigacije iz ležišta (a da posle mogu da ga vratim - neoštećenog:D)?

Hoću da ugradim rikverc kameru i da je povežem na monitor (ne sviđaju mi se varijante prikaza na retrovizoru ili dodatnom ekranu). Još uvek nemam pojma da li je moguće izvesti operaciju (da pacijent ne umre:devil:), guglao sam sinoć, ali bezuspešno! Volja postoji, u korisničkim uputstvima za Scenic i za TomTom Carminat stoji da je postojala ta varijanta, a leto ide!

Share this post


Link to post
Share on other sites


Jedini na koji sam naišao da išta ima oko displeja.
Uspori playback speed, na nekih 50 sekundi je.
Mada i dalje mislim da je prva opcija rešenje :D

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Tom Tom i Live, tesko da ce moci kamera da se stavi...ima neki modul na nekom nl sajtu ali je reda velicina 500e a svi ovi sto dodaju na R link 1 i 2 kazu ne moze...

Jednostavnija varijanta ili poseban displej za kameru ili ono kinesko smece od retrovizora za kameru... ili opcija ceo sistem sa nekog otpada, al to em je retko em je neisplativo, a pitanje dal ce raditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...