Jump to content
FAS Goran
bane1321

Put oko sveta, posle sakea, konjak!

Recommended Posts

Šta misliš da je tom tvom tempomatu? Hardver ili softver? Meni je na pežou znao „jednom godišnje“ da se sam isključi (otprilike, kada opalim u rupu) i posle bude sve ok. A to se do sada desilo i fiatu 2-3 puta. Tehnika je čudo.

 

Da te utešim, meni na Hondi, kada vozim duže za vreme snežih padavina, „uhvati“ se sneg u znak H na nosu kola, a iza njega u masci je radar i zbog tog nakupljenog snega sistem automatski izbaci tempomat i sve pripadajuće sisteme iz funkcije ( i napiše ti upozorenje u tom smislu na instrument tabli, sa naznakom da treba da obrišeš radar ). Do sada sam ga tokom vožnje obrisao samo dva puta, taman koliko mi je bilo potrebno da shvatim da zaustavljanje i brisanje nema bilo kakvog smisla – sve dok sneg pada.

 

Što se tiče Kopaonika, hvala za te informacije u vezi vikend naselja, jer se na tu stranu nikada nisam spustio niže od hotela „Putnik“ ( boravio sam par puta u njemu i on je meni lokacijski bio za desetku ), a imao sam par „poziva“ za vikend naselje ( pri čemu je na sajtu „Infokopa“ nemoguće doći do objektivnih informacija (za nas „turiste“), jer tamo svaki „pružalac usluge“ ima tako jak svoj interes, i svaki eventualni loš komentar ili zajebano pitanje od strane „turiste“ odmah bude poklopljeno sa 10 hvalospeva, tako da ničem što napišu ne možeš verovati ).

 

A reci mi, žičara i staza Treska, koliko to ima smisla za korisnike vikend naselja? I to bi podrazumevalo da kolima najpre odeš do parkinga te žičare?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Ma sumnjam na neku špulnu volana (vidim da se svaki drugi Renoista žali na to - kao kod normalnih vozila plivajući). Našao sam lika koji je stručan, otišao kod njega i cvrc, nisam poneo kabli za OBD.

 

Koliko videh ovde SkiMapa.jpg (1510×1070) (infokop.net), Treska izgleda nije u funkciji, pokušao sam da ti obeležim na mapi parking (crveno) i žičaru (žuto) - donji desni ćošak. Inače to je i jedna od stanica Ski busa.

InkedKopaonikSkijalista_LI.thumb.jpg.cbc7f2125209004d84e0817cc8896c49.jpg

 

Ja zaista nemam neki interes, sem zahvalnosti drugaru zbog koga sam i otišao gore. On taj apartman izdaje oko dve godine, stvarno je vrhunski! Čist, topao i potpuno opremljen (ima čak i DVD player, sa kolekcijom DVDijeva i gomila društvenih igara), gore sam stavio pogled iz sobe... Sve ostalo u kompleksu i nije za neku preporuku, Spa je bacanje novca (užas), a restoran prosečan, ali sa "normalnim" cenama! 

Ko ne skija, ubiće se od dosade u Vikend naselju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, i meni je na poslovnoj "fobiji" crkla ta špulna na našto manje od predjenih 120 kkm. Pre toga nisam ni znao da taj deo na kolima postoji :)

 

Hvala ti za sve te dodatne informacije oko Kopa i izvini što sam se prethodno loše odrazio kada sam pominjao "Infokop". Jer, ono što sam uputio kao kritiku, uputio sam njima, a ne Tebi. Izvini za nesporazum.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, moron said:

Pa, i meni je na poslovnoj "fobiji" crkla ta špulna

Pre toga nisam ni znao da taj deo na kolima postoji :)

Neko je spomenuo spulnu :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46448-stilo-naknadna-ugradnja-mf-sa-dugmićima-volana/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremamo se za registraciju, te su promenjeni prednji diskovi i pločice, desni stabilizator (koji je pre tri godine bio za skoru zamenu) i što će @moronbiti zanimljivo ulje u menjaču. Na nešto preko 230kkm staro (fabričko) "nije bilo dus dibidus loše, ali je bilo crno" (citat majstora) nedostajala je skoro šestina, a novo ulje me je iznelo 1.700 rsd + ruke!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bane1321 said:

Na nešto preko 230kkm staro (fabričko) "nije bilo dus dibidus loše, ali je bilo crno" (citat majstora) nedostajala je skoro šestina

Uvek sam voleo one koji trenutni kvalitet ulja ocenjuju trljanjem pod prstom ili na oko... Pa, brate mili, koliko je to godina, koliko predjenih km, koliko ciklusa grejanja/hladjenja/kondenza, koliko pokupljenog spona od eksploatacije...

Btw, kod mene je i na Stilu i na Sportu menjacko ulje bilo bukvalno zuto na zameni, menjano posle nekoliko godina starosti oba vozila. Sa komentarima da nije bilo potrebe da se to radi :D , samo ti bato svoje giljaj tako... Meni je praksa da to odradim bar uz veliki servis obavezno.

Smesan trosak na period posedovanja auta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Sa komentarima da nije bilo potrebe da se to radi

Ne, pogrešno si shvatio... Poenta je da mi je rekao da nisam pogrešio što sam se odlučio za zamenu, jer je očigledno ulje bilo iz prve ugradnje, ali da nisam zakasnio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisi ako je bilo crno? Ja uvek kad promenim bude zuto, max crvenkasto a kada je novo ono je zuckasto, skoro pa providno. Znaci da je bilo lose, po meni :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro be Mićo, pa toj sam i reko!

Nisam pogrešio što sam odlučio da zamenim, a realno još nije počelo da pravi probleme!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preventiva je majka odrzavanja :) . Bar meni uvek bilo, a itekako se lepo vrati u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro be Mićo, pa toj sam i reko!
Nisam pogrešio što sam odlučio da zamenim, a realno još nije počelo da pravi probleme!
Taman posla da je pocelo , dzaba bi menjao posle :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjeni i zadnji diskovi i pločice, pa smo se za vikend provozati do obronaka Suvobora, tačnije Rajca! Moja firma ima tamo objekat, koji vikendom može da se koristi porodično, za neke sitne novce!

 

Malo je reći da sam oduševljen prirodom, vazduhom i pogledom! Rajac je deo Suvobora koji je na "idealnih" 800m visine!

IMG_20220507_113919.thumb.jpg.c1291405f5c9d687513d41ef17213f4a.jpg

 

PANO_20220507_115842.thumb.jpg.bc7512dd187864d097649b3567e730d1.jpg

 

IMG_20220507_130724.thumb.jpg.a9d17fbb43663d4c175d79c78e405743.jpg

 

IMG_20220507_175948.thumb.jpg.46e9187e5e61ac27756c2b628b875a86.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostifikovan kvar na tempomatu, ipak je špulna volana, dogovoren remont, a dobijen savet i da se zamene ručice!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.servis-spulni-volana.rs/spulnevolana

Uglavnom namotaji flat kabla, ako je do toga, nista toliko komplikovano.

 

113435916_60630c9d4b7e66-5166093060630c531de143-.thumb.jpg.cd21c4b38be9fde31e82f71d43c90570.jpg

 

Pogotovo ako samo spulna moze fizicki da se odvoji od ostatka i nema neke elektronike, kao sto je to bilo kod Stila. Kod Grandea je npr. to sve islo u paketu, ablender+spulna+tempomat.

Po netu sam video da kablove za spulne prodaju najvise upravo za Renault i Nissan, kao da im je to boljka. Za neke modele imaju da se kupe samo flat kablovi, pa ako je do njih moze da se lako uradi i samostalno u DIY varijanti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...