Jump to content
FAS Goran
bane1321

Put oko sveta, posle sakea, konjak!

Recommended Posts

A kažu ( u reklami ) da je "Sigurno samo ono što je osigurano". Jeste. Ali, samo u reklami. Na žalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Svaka šteta koja može parama da se plati, jeste nadoknadiva šteta. One druge ( nenadokadive ) su jedino istinski "zajebane". Istinski bitne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno zasluženi odmor u debeloj ladovini!

IMG_20210807_133402.thumb.jpg.3e00875f5a02264477f926da00734b95.jpg

 

Danas stigli na Taru, najlepšu planinu, da napuni i baterije u miru i tišini!

Da se javim @ortakov da je dizlo preživeo Debelo, dozvoli, brdo, veoma uspešno - uglavnom trećom brzinom! :thumbup:

Na Kaluđerskim Barama nikad do sada nisam video ovoliku gužvu, uz put sem jednog nervoznog matorca u Valjevu nema većih problema. Ko ide preko Debelog brda, mora da obrati pažnju na nekoliko što ok obeleženih što ne baš dobro obeleženih radova na putu.

Usput smo promenili mesto zastanka, pa smo doručkovali u kafani Duga između Sedlara i brane - lepinja sa jagnjećim pečenjem i kajmakom - prste da poližeš! 

A užinali smo divlje kupine!

IMG_20210807_140204.thumb.jpg.ba8837e0729f9ecb1186d40ce5de9dbe.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost, zbog velikih vrućina, većina grmlja je zakržljala, a kupine sparušene. :crybaby:

Većina potočića je usahla...

A slatko od divljih kupina je nešto najlepše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao je Rešo i do Kapije Podrinja!

 

IMG_20210812_095200.thumb.jpg.21a1fe9b0323fdd2a86a6e27673a8358.jpg IMG_20210812_095448.thumb.jpg.3ac8fdff57a2e3281c0f62466e4d3431.jpg

 

Meeeđutim, na Debelom brdu mi se javio "kvarić"! Naime električna ručna "ne želi" da popusti kad dajem gas! Moram prvo da je "spustim" pa onda da krenem! Zna li neko kako da "premostim" ovo ili moram kod majstora???

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, totti said:

Da nisi pokušavao sa nevezanim pojasem? Mada nisam siguran da i kod rendže neće u tom slučaju da otpusti kao kod VW npr...

Ja tako nedavno reklamirao isti problem sa Hondom, da el. ručna ne otpušta automatski, kao i da mi ne radi funkcija "Brake Hold". 

Prvo što su me upitali bilo je: "A, da li ste bili vezanog pojasa?"

Došlo mi je da od sramote propadnem u zemlju ... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujući @djomla i jućubu, problem rešen!

Spala je ova žuta plastika sa osovinice ispod kvačila! 

 

IMG_20210812_170627.thumb.jpg.01c275ae4efd77760593c72283ad91c7.jpg

 

Tenk ju @djomla!

 

Kolega @Siciliano evo, zlu ne trebalo!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

Zahvaljujući @djomla i jućubu, problem rešen!

Spala je ova žuta plastika sa osovinice ispod kvačila! 

 

IMG_20210812_170627.thumb.jpg.01c275ae4efd77760593c72283ad91c7.jpg

 

Tenk ju @djomla!

 

Kolega @Siciliano evo, zlu ne trebalo!

"Spala"?

Tek tako?

Zašto je spala i kako da čovek zna da neće opet, iz čista mira?

Koliko god to automatsko isključivanje el.parkirne delovalo kao "sviranje" i "bes ljudski", to može u nekim naizgled neobičnim situacijama izazvati baš neprijatnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je spala, ali kači se tako što se kroz crni deo provuče osovinica, a onda pritisne žuti deo. Nešto je kao kliknulo kad sam pritisnuo. Sve se to nalazi na samom "korenu" papučice kvačila, tako da pretpostavljam da sam možda slučajno zakačio to...

1 hour ago, moron said:

može u nekim naizgled neobičnim situacijama izazvati baš neprijatnost

Meni se to danas upravo i desilo. Čekao sam u koloni pred nekim radovima na putu, gde je vozila propuštao putar. Kad je mahnuo zastavicom tri puta sam probao da krenem, pre no što mi je palo na pamet da je sam isključim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenic u društvu jednog Stildže 1.6 je posetio i Kopaonik. Putevi bili očišćeni, ali parkinzi zaleđeni (toliko zaglavljenih BMW Suvova nisam ni sanjao), Reno nigde nije ni proklizao. Gazda se nije polomio (mnogo) na stazama! Ko hoće gore, a gleda smeštaj u Vikend naselju preporuka za aparman L29 u Milmari resortu (jbg moram da reklamiram drugara)...

IMG_20220214_063847.thumb.jpg.9da9b77b4acfa38aacafac6970f9cbbe.jpg

Elem tempomat je definitivno kaput, verovatno bi već bio rešen da nisam zaboravio kabli od OBD, kad sam bio u jednom servisu na glasu u Palanci!:wallbash:

Do registracije ću verovatno zameniti i prednje diskove i pločice!

IMG_20220219_135111_1_1_1_1.thumb.jpg.d357c51ac98af3d94acbf320d4b4e081.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, Reno odradio posao "kako Bog zapoveda"? Naravno, ipak je to čuveni DCI ... :)

 

Pošto se već baviš preporukama smeštajnih kapaciteta svog prijetelja, može neko pojašnjenje, sa te lokacije gde si bio, kako se svako jutro prebacuješ do ski staza? "Dokle, šta i kako ?"  :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam smešten u Milmari resortu, vikend naselje, nekoliko km od centra! 

Prebacivali smo se Ski busom.

Resort mu je prva / poslednja stanica. Ujutru kreće u 8.30, 9.30 i 10.30. Staje kod garaže u centru. Nazad kreće u 15, 16 i 17h. 

Karta u jednom pravcu je 200, u oba 300rsd.

Ukoliko se napuni jedan, šalju drugi bus, pa i treći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti što bi u mom selu rekli: Što je babi milo, to joj se i snilo! :thumbsup:

 

@moron Da Reno je odlično odradio posao, posebno u odlasku (u povratku nije radio tempomat na autoputu), a Bogami i Stilo je bio na visini zadatka.

 

Inače imaš i drugu opciju, kolima od Vikend naselja, koja se u doba praznika i gužve meni nije isplatila. Da bih otišao do centra i kupio Skipass i iznajmio skije i opremu, morao bih da platim eko taksu od 300rsd, plus parking u centru 500 napolju, ili 1200-1900 u garažama, a kad se vratim u smeštaj i 1200rsd za garažu, jer su sva mesta napolju bila zauzeta! 

Ukoliko imaš opremu, a Skipass, recimo, kupiš online, dobra opcija je da od Vikend naselja odeš do staze Sunčana dolina, gde imaš parking (opet 500rsd), koja se nalazi pre ulaska u park, pa preko njene žičare da se prebaciš ma ostale staze. Međutim tu je problem gde opremu držati, Milmari ima skijašnicu, ali mislim da je ona samo za opremu iznajmljenu od firme Zjaja!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...