Jump to content
FAS Goran
bane1321

Put oko sveta, posle sakea, konjak!

Recommended Posts

Još letnje patosnice i leto može da počne!

:rolleyes:

Jel ima neko iskustva sa ovim likom:

https://m.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Patosnice-presvlake-i-tapacirung/Patosnice-tipske-tepih-Renault-Scenic-3-od-2009-72043108-oglas.htm#mhs0-1583684983878

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluju ok. 

Al za 2000 dinara, neće biti kao OEM. Ipak je ovo izrada po šablonu i ne uklapaju se uvek 100%, ali na Marei sam imao takve (ne konkretno od ovog prodavca) i nije mi smetalo. 

 

Svakako, za uzeti u razmatranje. 

Možda @Yugiša zna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kupovao sam gumene za Toyotu i Renoa, u KIT komercu, naravno ne OEM, ali su super pristajale... Nemam iskustva sa tepih, ali ove deluju iskrojene po istoj šemi kao i gumene, što kod drugih nisam video. U KIT komercu su mi nudili tepih za 2800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh tepih-patosnice Carrera, pre skoro 2 godine u Autostyle. U Omladinskih brigada, kod iskljucenja sa AP.

Po OEM merama, sa klinovima za fiksiranje, bile su oko 30 EUR - zamerke bez. Imas ih i na netu, pa pogledaj: http://shop.autostyle.co.rs/carrera

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Svakako ću pogledati sve opcije!

Uzeh ipak BfG, da probam, pa će vidimo - za ovih 100km izuzetno zadovoljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, bane1321 said:

Kupio sam ja od njega bas. Znam lika. Postena je prica, pasuju perfektno, ali ne mogu sad reci da je ekstra kvalitet, sto nije ni za ocekivati za tu cenu. Ja sam trazio da mi ne stavi tu gumu po sredini, jer mi ruzno izgleda, i izlizao sam tepih na tom mestu, petama, dosta brzo... 

 

Kupio bih ponovo kod njega, preporucujem, ali treba znati sta ocekivati :) 

 

Mozda probam ove Carrera sto Ivan preporucuje, deluju malo 'deblje'...

 

Original za Giuliettu su oko ~60 evra. Imam original gumene, ali nemam tepih... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi su mi tada nesto pominjali da mogu kasnije da ti dorade, dosiju... Posto to neko radi za njih. E sad, da li je trgovacka zvaka ili ne - nisam se bas toliko udubljivao. Boze zdravlja svakako necu toliko voziti auto da razmisljam o jos jednoj zameni patosnica :lol:. Za ove skoro 2 godine rade posao.

Horvat +1 - i meni su na svim aftermarket odvratni bilo kakvi dodaci, ispupcenja, nasiveni logo i izvezeni kic detalji i sl...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa aftermarket gumenim iz KIT komercu sam baš zadovoljan, mekane su i savršeno se uklapaju. 

Verovatno ću opet tamo uzeti i tepih, pre svega zbog uklapanja i probe!

Ove iz Autostyle nemaju za Scenica, sudeći po sajtu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujući ovom Vanrednom stanju, napravio sam sebi kuršlus i umalo, veću štetu na autu. Naime jednog jutra, kad sam krenuo na posao, primetio sam da mi je crkla jedna sijalica za kratka svetla (primetila žena sa prozora, jerbo Rešo nema obaveštenja), čim sam se vratio sa posla zamenio sam sijalicu, rezervnom, jer nisam imao vremena da trknem do neke krštene prodavnice. Crkne i ona za dva dana, onda lock out za vikend, poručio netom Philips, ali... Zamensko g...o od sijalice se nadulo i nije moglo da se izvadi, epilog, otišao sam do električara koji mi je skinuo celi far (plašio sam se da ne izgrebem projektore ako sam pokušavam da iščačkam bez skidanja), naravno morao je da skine masku, otkači pola branika, da skine far i jedva dugačkim hvataljkama izvadi krhotine!!!! Naravno olakšan sam za jednu črvenu (da nije VS verovatno bih sa par drugara to rešio na parkingu ispred zgrade)… Uglavnom, sad imam nove Philips u farovima, rezervna mi je stara Osram koja je došla uz njega...

 

Registracija rešena po PS, pregledano sve, Rešo se pupupu super pokazao na svim testovima (ladno mi je čovek koji je čekao iza mene na red ponudio da ga kupi!)

 

Danas se sav hepi uputio u KIT da rešim i tepih patosnice (prethodno naručio, stigle za dva sata), kad ono, međutim, ne odgovaraju (fiksatori su manjeg preseka i nisu na pravom rastojanju! Hebiga, bile su baš fino iskrojene, debele i mekane… Naručio sam od onog lika iz Subotice - po slici su najsličnije OEM, Autostyle - nema za Scenica, Silux ima isti kroj kao ove iz KIT, nadam se da će "subotičke" biti OK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem... Ubismo nešto preko 1700km, do Tasosa i nazad, što bi rekao Del Boy: He who dares, wins!

Pored nervoze zbog sveobuhvatnog stanja na granicama, jedno pet dana pre puta, na vr' Bubanj potoka, pojavila mi se poruka STOP - Engine failure hazard! Istraumiralo me je i na kraju ispostaviće se izbilo 4000 iz džepa, ali i unelo neki strah pred Grčku. Neko malo, mutavo, crevce je puklo, ma ni milimetar i komp je ladno prijavio fatalnu grešku! Dovukao se do Mirijeva na rizik, pozajmio onu mini dijagnostiku ugasio grešku i sutradan u servisu otklonio kvar! Svu ovu muku je samnom preživljavao i pružao mi SMS podršku drug @djomla!

 

Uglavnom do Grške i nazad nije pravio problema. Visoka pozicija sedenja je godila mojoj kičmi, a veliki gepek i gomila pregrada ženinom pakovanju. Video je čak i Mermernu plažu, iako sam idalje siguran da u ta količina prašine baš i nije godila.

Kombinacija Lassa Driveways napred i BfG Allseason2 nazad se odlično pokazala u svim uslovima, autoputa, regionalnih puteva, krivudavih lokalnih puteva i neasfaltiranih prašnjavih kozostrada.

Negativno: Velika buka od vetra na brzinama preko 120km/h (mada sam kroz Severnu MKD imao orkanske udare vetra) i potrošnja, dal' sam ja lud ali prosek je oko 6,7l/km (čim pređem 120km/h na auto putu skače preko 7).

Naravno Scenic je probao i grčki Shell da malo prodiše, jer mu je trebalo onako punom, motor je dovoljan, da je slabiji ne bi valjalo, vidi se da mu ovako punom treba bar 10ak konja više!

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, bane1321 said:

Negativno: Velika buka od vetra na brzinama preko 120km/h (mada sam kroz Severnu MKD imao orkanske udare vetra) i potrošnja, dal' sam ja lud ali prosek je oko 6,7l/km (čim pređem 120km/h na auto putu skače preko 7).

MLogo bre za dizela, pa turbo benzinac od 140 KS mi je krcat srkao 6.43l do Istanbula i nazad po cepu. A Bugarska dobrim delom ogranicenje na 140 km/h, trunku i po samom Istanbulu...

Verovatno ga ubi poprilicna ceona povrsina i tih 110 KS koji su idealni za magistralu, iole pothranjeniji motor za neku karoseriju vec krece da srce na malo vecim brzinama. Ali ako si svim ostalim zadovoljan, to su vec sitna crevca i manje bitne stvari.

Kad ti ja lepo rekoh da sacekas onaj fini, crni 2014. Bravac sto smo izbunarili i gledali u Dobanovcima. Radio je kao satic, kvacilo i menjac kao kroz sir, zamajac ni da susne. Dobra oprema, imao cak i prave alu-felne :P ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Verovatno ga ubi poprilicna ceona povrsina i tih 110 KS koji su idealni za magistralu, iole pothranjeniji motor za neku karoseriju vec krece da srce na malo vecim brzinama

To i ja mislim. Pa isto mi troši na relaciji posao kuća (pričali smo već, sa brda na brdo), dok je na magistrali stvarno kao upaljač!

Ipak je bolji izbor za ovaj auto onaj Nissanov 1.6 od 130ks!

11 hours ago, Ivan said:

Kad ti ja lepo rekoh da sacekas onaj fini, crni 2014. Bravac

Čekao, čekao, al nikako da bude gotov! Znaš da sam Scenica pazario deset dana kasnije! Idalje mi bude žao ponekad!

 

Zadovoljstvo se ogleda u preglednosti, komforni i modularnosti. Sredio sam se i sa pozicijom sedenja, navikla guza na visoko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle patosnice iz Subotice!:animier:

Tanje su nego OEM, nisu baš istog kroja ali se dobro uklapaju, deluju jako korektno. Jedino što moram rupice na vozačevoj da proširim i biće odlično!

 

IMG-f828091a0bca915fc2f296f016915344-V.thumb.jpg.3f4953de44eb5345a2722fe8bcc3ce67.jpg IMG-aba86c667f973c51566c98be8cb2c61a-V.thumb.jpg.ea2ed94f6f9c72846d479a7cec369346.jpg IMG_20200918_191551.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bane1321 said:

Stigle patosnice iz Subotice!:animier:

Tanje su nego OEM, nisu baš istog kroja ali se dobro uklapaju, deluju jako korektno. Jedino što moram rupice na vozačevoj da proširim i biće odlično!

 

IMG_20200918_191551.jpg

 

Ovo na poslednjoj slici je kao kod mene

Smara ova kao plastična kocka po sredini jer je baš gruba i čvrsta pa uvek nekako petom patike, cipele nju zakačiš kad pustaš kvačilo prilikom promene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Axic said:

Smara ova kao plastična kocka po sredini jer je baš gruba i čvrsta pa uvek nekako petom patike, cipele nju zakačiš kad pustaš kvačilo prilikom promene. 

Nisam još probao. Danas pravim duže putešestvije pa ću videti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini ti se, ima Lancia, pogotovo ovi noviji modeli stari par godina.

Nego nece vlasnici da se eksponiraju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cini ti se, ima Lancia, pogotovo ovi noviji modeli stari par godina.
Nego nece vlasnici da se eksponiraju  .
Salim se

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja :D , posto brand egzistira iskljucivo na Ypsilonci, a od novijih modela nazalost samo krompiric.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos koji Reno i podnosimo zahtev admiRima da se klub preimenuje u Fiat bez Lance sa Renoima klub!:P

 

Elem, napravih malo putesestvije kroz nahiju Pozarevacku, obidjoh par mesta na kojima nisam nikako bio, iako sam radio tu oko dve ipo godine!

Prva stanica nam je bio simpatican, mali manastir Rukumija, negde na trecini puta do Kostolca. Posto smo ranije krenuli stigli smo na kraj jutarnje sluzbe, a iza nas i park iz doba Jure - pun bus penzosa!

IMG_20200919_102710.thumb.jpg.aa0a6655b03ec37d6d97c4d4c0d02ada.jpg  IMG_20200919_102925.thumb.jpg.26f283ea790640771337ee05bc3af648.jpg  IMG_20200919_105608.thumb.jpg.0aa0a20364c5909ac1d130e0b460d567.jpg

 

Nakon manastira, produzili smo do Viminacijuma i tamo skoro dva sata uzivali u obilasku, predavanju i razgledanju.

IMG_20200919_123830.thumb.jpg.59a6279cd0ff610a185c6d4b4e47d07b.jpg  IMG_20200919_133852.thumb.jpg.ddc7600c2bc78784ca89969530c6d310.jpg  IMG_20200919_131116.thumb.jpg.12216341370ed152f391316459aced1e.jpg

 

Trecu stvar, koju zamalo ne ostavismo za drugi put (a kajali bismo se), obisli smo poslednjim atomima snage, ali je itekako vredelo. Novoobnovljena Ramska tvrdjava!

IMG_20200919_144855.thumb.jpg.2a5a284aa1f02051bddd8beded070041.jpg  IMG_20200919_150423.thumb.jpg.980491551e4fc6301ddf759e6190c4b7.jpg

 

Odatle smo na Srebrno jezero svratili na klopu, pa nazad u nove radne pobede!

 

Inace, @Axic patosnice su se pokazale odlicno, nigde nisam osetio da mi nesto smeta nogama, uspeo sam da ih "ubedim" da lepo legnu na fiksatore, a onu plastiku po sredini nisam ni primetio!

 

Ovo putovanje mi je razbilo jedan forumski mit, a to je da je kolega @totti najstariji! Arheolozi u Viminacijumu, medjutim, tvrde drugacije:

IMG_20200919_131216.thumb.jpg.31bcc0a8e21d10e439b91c6081c08acc.jpg

 

@djomla!!!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...