Jump to content
FAS Goran
silenci

Lancia Musa / Fiat Idea - lupanje volana prilikom motanja

Recommended Posts

konacno danas resen problem sa volanom ,kad se mota u bilo koju stranu ,ispod volana stalno se culo lupanje,neki su pricali kardan,neki letva volana,a decko resio problem za 15 minuta,svaka mu cast i svaka preporuka,a zahvaljujem Koletu,koji mi je rekao za problem i koji me je odveo kod majstora,hvala puno,a odusevio sam se kad sam poceo da motam volan i nije se nista culo ni lupalo:animier:

a vise sam potrosio goriva do Pazove,nego sto je majstor uzeo za ruke, a problem resen za sva vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je bio lupanje u volanu,sad dal je letva volana dobila lufta il krst kardana,ne znam,al znam da je resen problem i to na dve muse

Share this post


Link to post
Share on other sites

polako, polako, reci ce covek sta ste napeli...

kao da vam svima lupa sad volan... ;)

ima caura izmedju gasa i kocnice na toj letvi, razloka se, lupa... treba da se probuse dve rupe, ureze navoj, zavrnu dva srafa i caura se priljubi uz letvu i vise nema lupkanja...

ne moze da steti voznji, a nema veze sa krstom...ili da se skida sve i pravi nova caura, sto je veliki posao naspram ove dve rupe, urezivanja navoja i uvrtanja srafova...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole da ne ofujemo temu čoveku (mada će moderatori prebaciti) ali ako ti nije problem značilo bi ostalima ako možeš to slikovito da objasniš. Nemam problema za sad ali bi verujem svima značilo da neko ko zna prenese i objasni kako to da uradimo ako zapne. :)

@neshaoct mozes prebaciti u nekoj temi vezano za letvu volana ili slično ali da sačekamo odgovor kolege i onda sve đuture tamo negde isprebacuj. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic ne znam bas kako bih objasnio slikovito jbg...nisam nikada zavirio dole...kada sam kupio klincu musu, jos kod coveka gde sam je kupio sam znao da lupka volan, ali ne i tacno sta lupka...

drugar koji mi odrzavao auto je rekao, resicemo...kada sam radio veliko/mali servis tada je odmah pogledao sta lupka. to je neka caura, e sada kaze da se ta caura moze kirnerovati, ali mora da se skida volal i sve ostalo..sto te posle dovodi do elektronicara i placanja za optiku...da ne bi to radili, a isti je efekat on je kroz tu cauru probusio rupu, urezao navoj i zategao sa dva srafa. musa mi nije tu, klinac je vec par dana u novom sadu kod "male" (valjda cini pos'o, da budem deda ;) ) mozda bi @silenci mogao sutra da slika to dole i izbaci ovde da ne bi cekali mog pastuva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto Kole je objasnio sve sta je odradjeno i na koji nacin,a sutra cu da slikam,juce i danas,samo jedi,jedi,pij ,pij,auto i ne mogu da isteram iz garaze od snega koliko ga ima, a mrzi me da lopatam

Ja isto nisam se zavlacio ispod volana da vidim gde je ta caura,al sutra cu se zavuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao i meni lupka u volanu ja isto mislio da je letva....  Moracu to da pogledam ako ne jel ima neko u bg da to resi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa najbolje odes do stare pazove da ti covek uradi,kad je vec uigran

jel kad motas u bilo koju stranu,pa ispod volana se cuje

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

0652008304 ako ti nije problem na viber mi sibni br od coveka narucio sam prskalice danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vreme kada sam radio u Fordovom servisu,ovo je takodje bio problem kod Fiesti i Fokusa.Ford je imao posebnu mast u spreju koja je sluzila bas za eliminisanje lupanja prilikom motanja.

Razvuce se kardan,nasprica sprej da odstoji par minuta i onda se sklapa.

 

Nisu dozvoljavali nikakva druga resenja,jer teleskop sluzi da u slucaju udesa volan ne podje odmah prema grudima vozaca,vec da ima mesta da upije deformaciju prilikom ceonog udarca.

 

Tako da ovo jeste resenje ali uvek postoji neko ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

racunao je covek na to. sraf je od krtog materijala, pri udarcu se raspada...tako da tu nemora da se misli puno...

tako sam ja resio volan od klinca mog na musi, a logicno je da zlo necu pozeleti nikome, a kamoli rodjenom detetu...

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sibni mi br u poruci imam isti problem? Koja je cena popravke

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jest,al kod Koleta na musi od maja kad je uradjeno,nema problema,tj njegov sin,vozi bez problema,a eto izgleda da je to neka mana na Idei i Musi,evo i kolega Milos ima problem na Idei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...