Jump to content
FAS Goran
gile smederevo

Fiat Idea/Lancia Musa - ne radi zaključavanje levih vrata

Recommended Posts

Veceras primetih da zakljucavanje ne radi na vratima na levoj strani. Daljinac lepo odradi svoje, ali vrata ne. Desna vrata i gepek se zakljucaju. Nece ni kljucem u bravi da se zakljuca. Iznutra, putem tastera, takodje nece, tj ostaju otvorena. Osigurac nije, posto podizac stakala radi. Nadam se da je samo smrzlo nesto-da ne moram da menjam nesto oko te pipave skalamerije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećom, ima sistem za zaključavanje vrata baš u ovakvim situacijama. 

Ima plastični šraf, ispod svake brave, i kad se okrene uz pomoć ključa, i vrata zatvore-ostaju zaključana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se isto nekad desi kad otkljucavam na daljinski suvozaceva vrata nece da se otkljucaju i dva tri puta pritiskam otkljucavanje zakljucavanje i posle bude sve normalno:huh:

eto nisam ni znao za taj plasticni šraf,nisam ni obracao paznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas rasturao panel vozačevih vrata...

Uglavnom, sumnjam na modul centralne. On je ujedno i "mozak" podizača stakala, čisto da spomenem. 

Nemoguće je da su brave na oba leva vrata crkle odjednom. Dakle-mehanički kvar nije 100%. 

Nemam šemu tog sistema, ali verovatno releji imaju neke veze s tim. Čim sam video Tyco natpis počeo sam da psujem-portugalsko djubre koje dam video i na elektro-motoru serva na Puntiću. 

Uglavnom, videću ako neki elektroničar može da baci pogled na modul,ako ne-poručiti polovni. Ako neko ima neku sugestiju....

Inače, taman cu da odnesem da se zameni sajla vozačevog podizača stakla. Blago se rascvetala,pa da ne pukne bas kad ne treba. 

 

IMG-b5154d57cddb7614f185d11ff1771ff0-V.jpgIMG-468e65bee823a539ea1363fc019ff828-V.jpgIMG_20190203_141316.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poručio sam drugi modul i već je stigao...ali, cvrc. Nije do njega. Praktično sam samo spojio kačenje žica ali sve je isto. Čuje se u njemu kako relej klikne, ali nema akcije el.motora da okrene bravu. 

Je l će neko da kupi modul centralne brave? Povoljno. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle opsežnih provera nemam rešenje za problem. Rasklapao sam i bravu i elektro motor unutra radi kako treba.

Nikako ne dobija struju kad se da komanda za zaključavanje. 

Sutra cu da skinem panel zadnjih levih vrata i da tu proverim bravu. Ne znam da li ima veze ako tu možda nešto nije kako treba, pa izaziva da oba leva vrata ne rade. Možda mora nešto da se reprogramira oki ključa...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Fiat Bravi (starijoj) zeza samo otkljucavanje, ne uvek i nema pravila kada ce da otkljuca sva vrata ili samo vozaceva. Ja sam nekako skontao da relej zeza. 

Edited by sima21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cujem kako relej u modulu centralne cakne, ali ne daje kontakt elektro motoru da okrene bravu na zakljucavanje. Meni se sve cini da problem nije ni mehanicke, ni elektricne vec elekronske prirode. Moracu negde da oteram auto ko ima Fiat Ecu scan da to ispita. Imao sam volju ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROBLEM REŠEEEEN!!!!!

Zemljak Ranko iz Smedereva mi je poslao ovu fotku,pošto i on ima isti problem, pa je našao saborca u meni i ajd da pomogne. Ja zamenio taj F32 osigurač i TANANANA!!!!:D:D

Proradilo!!! Znači, nisam mogao da verujem da je tako glupa stvari bila problem. Hvala, Ranku i ovde. Ima Ideu i on, ali se nije registrovao na forum....tj, možda jeste od onda. 

 

IMG-c260cc413ee1efb536fe3361f7922171-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

 

Da se nadovežem na temu,kod mene je isto bio slučaj osigurača jer nije hteo da zaključa levu stranu plus nije htela konzola podizaca na levoj strani. Nakon zamene osigurača,sve je opet u funkciji. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...