Jump to content
FAS Goran
abarthbuba

Fiat Stilo Abarth 2.4 - problem sa selespeed menjačem (neće u sve brzine)

Recommended Posts

Nema sikiranja, nađi samo dobrog majstora. U principu treba da se zna u šta se potencijalno upuštaš kad se kupuje takav auto.

 

Možda je pametna opcija konverzija u manuelac, ako ti nije o glavu da bude automatik. Prvi put sam sad saznao da je takva konverzija uopšte moguća.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi imam problem sa svojim abarthom juce sam auto normalno ugasio i jutros kad sam upalio auto i ubacio prvu brzinu automatik mjenjac pokazalo mi se kao neki znak posla cu sliku i nece neki govore ulja da nema u mjenjacu al ne znam sta je auto je kod mene 7mjeseci 

 

received_232278227714160.jpegreceived_481697705986589.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo ti je napisao sve.. kvar auto menjača i polako do servisa..

Može da bude svašta i ništa. Trebao bi pogledati netko sa dijagnostikom ako šta može ili servis za auto menjače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba mi doci ovih dana covjek da ga spoji 

Al ovaj znak i prije mi se pokazivao i isto nisam mogao mjenjati brzine i poslje 3dana sve normalno a to prao auto i vode uslo u motor i nije htio zbog cega nezz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi poželjno napisati o kojem se tačno autu radi i kakav je tip menjača ako znaš. Sreća pa Abartha nema puno pa možemo zaključiti o kojem bi se moglo raditi i tipu menjača koji pravi problem.

Bez obzira na sve teško ćeš rešiti problem bez dijagnostike i nekoga tko se razume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače moraš biti pažljiviji sa vodom  u motornom prostoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo i voda u motornom prostoru bas i ne idu ruku pod ruku, to kolega htede da kaze. Nadam se da imas i poklopac kutije osiguraca i akumulatora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zbog prekidača na pedali kočnice ti robotizovani znaju da zabaguju u samo jednu brzinu. Nekad neće ni da verglaju zbog istog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Ivan said:

Stilo i voda u motornom prostoru bas i ne idu ruku pod ruku, to kolega htede da kaze. Nadam se da imas i poklopac kutije osiguraca i akumulatora.

Nemam poklopac 

Malo prije sam auto palio ubacio u prvu kreno sam malo naprjed i malo nazad i od jedan put auto samo zakoci i trznu isto koda je tocak zablokiran

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Emir112 said:

Nemam poklopac

Bez obzira na ovaj problem, "must have" na Stilu ;) .

Tu je ploca, osiguraci, konektori... A prilicno je osetljiv na vlagu, pogotovo te prve serije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da kažem čudim se da je toliko i izdržao. Na Stilu i sličnim autima to je kao da ti fali jedan točak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znam stvarno ovaj problem mi se javio i prije i to ljetos prao auto i valjda vode uslo u motor i probo upaliti i nije mogao i sve isto se desilo e ne znam stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se problem javlja iskljucivo posle pranja, eto ti odgovora... Obavezno nabavi poklopac akumulatora i osiguracke kutije (blizu je i metalni falc kojim se voda sliva) i bez pranja i vlage po motoru. Kao sto rekoh, poklopac je "must have", pogotovo su prve serije Stila bile osetljive sa elektronikom, samo mu jos fali i tusiranje ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javio mi se isti problem i prije ali sad ga nisam prao eto neki dan ugasio auto i drugo jutro da upalim i da krenem kad ovaj znak izbaci i ne moze se ni prebaciti ni u prvu niti u neutral niti u bilo koju brzinu samo kad dam kontakt auta onda prebaci u prvu i ne moze dalje pojavi se tajradi znak a cekam majstora da vidi sta je 

Vise nikad u moje ruke nece ici automatski mjenjac 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, vladaz said:

Ljudi, ima li još nekog entuzijaste da prebaci selespeed stilo na automatik?

Kako selepeed na automatik? Objasni sta je problem i sta zelis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...