Jump to content
FAS Goran
Alfa_brat1

Alfa Romeo 147 1.6 TS - drugi legalan motor?

Recommended Posts

Ako je vozilo bilo registrovano u Srb., u Ljermontovoj se dobija papir, koji motor, br. istog, izdvajanje sa šasije.
Kupac ide sa tim papirom, plaća prenos i ugrađuje u auto a zatim se unosi br. u saobraćajnu knjižicu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo saobraćajna dozvola.
Ja sam imao udes, auto rastavio a motor izdvojio iz saobraćajne dozvole i prodao.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A reci mi sta mislis ako bi kupio motor u sapcu da li bi mogao da ga prevedem?

Zvao sam i coveka iz obrenovca rekao mi je da imaju motor al ne znam da li mogu da ga prevedem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam motor moze da se carini valjda. Tamo gde kupujes motor prvo pitas da li je sa domacim papirima , ako nije onda da li postoji nacin da se legalizuje i kako. Nemoj da ides na opciju prekucavanja, mnogo je bolje po tebe da ga vozis tako bez papira nego da je prekucan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i izbegavam da prekucavam brojeve. Nasao sam bio stranca motor sa papirima i kad sam zvao speditera rekao mi je da je carina 400e. Realno to mi se ne isplati raditi izasao bi me motor 650e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, MS PK said:

Koliko se secam motor moze da se carini valjda.

Može, ali ne može da se posle registruje takav auto. Sećam se da je @razor_amd imao takav motor.

 

Pored onog problema da je dizel Punto mk.1 sa 1.7TD trebalo da preregistruje u benzinca (da dobije papir od Fiata kojim mu Fiat potvrđuje da je motor 1.4 Turbo išao fabrički u Punto mk.1), kasnije se pojavio novi problem i oko uvoza tog motora koji je on uradio samostalno. Kupio je legalan motor, platio carinu = problem da je motor uvezen mimo zvaničnog uvoznika Fiata za SRB i da zato ne može da se registruje auto sa tako uvezenim motorom. Sećam se da smo pričali fonom oko toga...

 

Ispade da svi originalni delovi za bilo koji automobilski brend u SRB, mogu da se uvezu samo preko ovlašćenih zastupnika/uvoznika tog brenda za SRB. Ne mogu oni da se ''preskoče'', jer kad bi moglo onda bi svi sami uvozili i carinili originalne delove, niko više ne bi morao da ih kupuje u prodavnici delova kod ovlašćenih uvoznika. Koliko god za sitne delove to moglo da prođe u praksi pa ljudi još kako danas dovlače delove iz inostranstva i ugrađuju ih u SRB, kad je ceo motor u pitanju izgleda da šanse nema jer ostaje pisani trag (carina) da je motor ušao u SRB zaobilazeći zvaničnog uvoznika svega što ima veze sa određenim automobilskim brendom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor nije otvaran da se vidi sta je, majstor sumnja da je klip pukao, posto mi je na auto-put pri brzini od 160-170 ispao iz brzine i nabio mu obrtaje u crveno nakon sto sam osetio da auto slabije vuce stao sam sa strane pocela je lampica od ulja da treperi, i radi na 3 klipa. al pali i dalje iz prve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo otvoris svoj motor. Ako je pukao klip velike su sanse da je sjebao cilindar i da tu nema spasa. Ubaci drugi stranac i teraj. Pola srbije vozi tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1!

Tamo gde su ukucani brojevi premazes par puta kiselinom da se tesko moze procitati broj motora i resen problem.

Najgore sto moze da ti se desi je da ti na tehnickom zahtevaju da ponovo ukucas brojeve jer se ne mogu vise procitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Alfu 147 1.6 ts, solidno stanje enterijer nov... Problem motor, dimi na auspuh, skinuli svecice... Natopljene uljem, ne spolja vec sa donje strane majstor rece... Generalna ili drugi motor.... Generalna... Problem lova, drugi motor, problem brojevi... Vidim ima iskusnih, pa ako moze savet. Nov sam u ovoj grupi. Hvala unapred. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako planiras da vozis jos dugo taj auto i zelis da bude siguran onda generalna... 

Drugi motor je macka u dzaku...vec imas polovan motor zar ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nasao nekoliko motora, od 150do250eur...generalna mnogo vise love, vremena... Ne znam koliko uopste gledaju te brojeve.,tackasto su ispisani... Ni na jednom se bas ne vide... Pa razmisljam.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...