Jump to content
FAS Goran
Tipipo

Fiat Nuova Tipo - zavesice za točkove, blatarice - ugradnja

Recommended Posts

Zavesice za tockove - blatarice na Fiatu TIPO 2018 , kako ih ugraditi, a ne izgubiti garanciju na limariju?

Samo nemojte o estetici, Tipo 5 vrata zestoko baca blato, so, rizlu sta god I sa strane i na zadnji deo.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tipskih, u tome je problem. Kazu, ako ne busis lim vazi ti garancija, Ako koristis postojece rupe sve je ok. No koliko vidim na prednjim tockovima ona plastika je zakacena... bar ja ne vidim srafove na mestu gde bi isle zavesice. Zadnji tockovi, plastika, ima srafova.

 

Univerzalnih ima i pristaju no kazem problem u kacenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove zavesice bi trebalo uvesti kao obavezno na autu,kad se izadje iz BG.rizle koliko hoćeš, mada i po BG.bacaju svašta. Garanciju gubiš samo na limariju ili na ceo auto...? Kod nas ima svakakvih gluposti što se tiče te garancije,zato i pitam 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te zavesice, blatarice ili kako se već zovu, zaista jesu korisne ne toliko za onoga ko ih ima, već za one koji voze iza njega. Imao sam ih na prethodnom autu (fabričke) i jedino što je bila mana je što često prilikom sliaženja sa npr. nekog ivičnjaka i sl. znaju da zapnu, pa se desi da se vremenom pokidaju šrafovi što ih drže tj. proušije se plastika da tako kažem. Ja sam moje posle nekog vremena morao učvrstiti novim šrafovima i malo širim podloškama i sve je opet bilo ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, drzis rastojanje da te onaj ispred ne prska a onda se ubaci neko na 2 metra ispred i baca kamenje, blato. Potrosih na pranje kola i na tecnost za vetrobran silne pare.

 

Elem, nakon duzih konsultacija u AK u Dunavskoj ulici - rekose mi da cu izgubiti garanciju na limariju ako bilo sta uradim sa limom i tu pocne korozija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da moze bez problema na 3d stampacu.Uradis model u Cad.u(Verovatno i to oni mogu da urade) ili gde vec i oni ti odstampaju tipske bas za Tipo..E sada ne znam koliko to moze da te kosta i dali se isplati...

Svakako mozes da se raspitas za cenu jednog poziva,recimo kod njih(Izleteli mi prvi na googlu)

https://voxellab.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno.Ove univerzalne (spajder auto)  probah i taman su, jedini problem je kazem busenje rupa na unutrasnjosti prednjiih blatobrana. Nadjoh sada na Amazonu neke koje se montiraju bez ikakvog busenja, lepljenja, sta god. Jedno od resenja. No po svemu sudeci stavicu samo na zadnje tockove jer tamo postoje rupe sa srafovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...