Jump to content
FAS Goran
paracinac

Opel Vectra C OPC Line (i još par mojih Opela)

Recommended Posts

Cao svima, zovem se Igor i rodom sam iz Paracina, predstavio sam se sa mojim Seicentima pa evo i ovde sa mojim Opelima, moj aktuelni je Vectra C Caravan 1,9 cdti 150ks, OPC Line 2008 god. ( 12-?? ) sa svim mogucim igrarijama, Rekaro El. kozna Sedista sa grejanjem, El. Gepek, Bi Xenon, DVD 90 Navigacija i Bluetooth, Spoileri OPC, Automatska Kuka, tamna Stakla fabricki, 19" OPC Felne, 40mm Eibach Opruge, ....

od malena sam voleo Opele i tako je ostalo iako sam zavrsio za Automehanicara kod VW i nikad nisam imao zelju da ga vozim, prvi mi je bio Opel Ascona C 1,8 CD 1983 godiste ( 94-96 ) sa grejacima u Sedistima, Servo, BC, Siber. Onda je dosla Vectra A 2,0i CD 1991 godiste ( 96-00 ) koju sam isto malo maltretirao sa nekim stvarcicama, opruge, felne, remus, Spoiler, ....

Posle nje je dosla glanc nova Astra G 2,0 dti Caravan ( 00-12 ) koju sam samo spustio, druge felne stavio i Kozna Sedista od jedne slupane Astre ugradio.

 

Evo par slicica od mojih Opela

 

12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg

16.jpg17.jpg4.jpg10.jpg

11.jpgIMG_0544.JPGIMG_0547.PNG2.jpg

IMG_7620.JPGIMG_0590.JPGIMG_1822.JPGIMG_2490.JPG

IMG_3822.JPG5.jpg6.jpg7.jpg

8.jpg9.jpg1.jpg3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra su!Najubedljivija mi je tvoja Vectra!Oprema kao kod RR!
Ali Ascona C je ljubav moja!
Vozao je moj ćale puno Opela od Kadetta B do Omege A.Posle ga keva naterala da kupi w124,kod sam ja nasledio...Ja sam imao Asconu,kratko Vectru A i na kraju Astru G 1.4 16v.Dugo sam vozio ćaletovog Kadetta E.
Asconu sam kupio sa 180k na satu,prodao je 469k!16SH motor!

 

a7af71cf2eee80e20057e7225b3a9e30.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćale je imao taj 1.8 66kw na Omega A,spora kao

Teška Omega za taj motor

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel je 2.3 ali je bilo i turbodizela.Taj 2.3 dizel je išao u 3 varijante kod omege a.
Bilo ih po vojsci, drnda kao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, beki e30 said:

Biram Asconu kad nemaš Rekorda :)

Neko da se seti rekorda.Cale moj ga je bas dosta vozio i dan danas ga hvali.

Inace sjajni opeli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre Brava vozio sam Suzu 1,3 ohc 85 godište..Posle ga uzeo ćale i zapustio ga totalno..Al sam se fino navozao snjim..Jeste trošio solidno al išo ko blesav..Turio sam mu karburator od vektre 1,6..

Al i danas gotivim opele pogotovo kad vidim nešto starije a dobro očuvano..;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Askona i vektra A mi se svidjaju bas :) Voleo sam te starije opele, i sam imao kadeta GSI-a, drugar sve moguce omege pa i ovu poslednju pa cak i 2.6 dual ram :D Bilo lepo vreme nekad

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nešto kontam,vojska je poprilično učinila na popularizaciji Opela kod nas.Mnogi su prvi put seli za volan zapadnom autu u vojsci:Ascona,Vectra,Kadett E sedan,Omega....
Kod mene u KOGB je bila jedna Ascona C,sa 4 brzine, kojoj crkao motor,pa su joj stavili nov,kozerviran iz sanduka,2.4,u mercedes servisu u nbgd,išla ko mećava...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala baš, nema gde ih nije bilo u VJ. U Lađevcima su razvozili stražu Asconom kada je crkao Dajc :D, a 110ka nije bila na raspolaganju. Ja nisam bio te sreće, pa se moja smena verala u FAP 2226 (treba ući u sanduk bez merdevina :D) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi smo imali 2226

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce da se radi, do sada se sanirala korozija, sada se kriju od soli i tako..standardno :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to prevelik posao a ni investicija,sa obzirom da je mehanika na opelu extra!

Limari Opel rade žmurećki

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što?
Nije netačno...a ni Fiat nije daleko!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da je Fiat bolji bar za nijansu sto se limarije tice... Ali kad pogledas ima i gorih od Opela... Pogledaj npr Mazdu... Narocito 6cu i 323ku... Haos

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne trule Opeli uopšte uglavnom rubovi i pragovi kad odu koševi onda je kasno..:P

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...