Jump to content
FAS Goran
Đovani

Fiat Nuova Bravo 1.9 MJet 150/1.4 TJet - vibracije prilikom ubrzavanja

Recommended Posts

Oprezno sa krstevima, to je problem jos od Stila, cesto se desava da posle zamene krsta opet krene da trese.. Na zalost mora cela poluosovina da se menja. Menjao je na Bravu i na Djulijeti.. Cena bila negde oko 14,15k. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam menjao komplet na Stilu i posle toga bez problema. Isto tako nesto bilo 14,15k.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako se ustanovljava neispravna poluosovina? Da li je dovoljno onako samo rukom okrenuti, pa ako ima lufta, to je to ili? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja mislim,ali sa obzirom da nisu toliko losi simptomi,ne oseti se jako,ali trese,mislio sam da nije ostao bez masti ili je samo taj krst u pitanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je vec krenuo da trese, menjanjem krsta ces biti miran nekih 4,5 meseci.. Ali najbolje majstor da je skine pa vidi u kakvom je stanju sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,znaci samo u nekim trenutcima,ne trese konstantno,koliko kosta taj krst,mozda i tu solju da zamenim,jel moguca ona opcija da trese od nedostatka grafitne,ma da sumnjam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krst je oko 3000 ja mislim, a problem bude flansa koja bude ostecena, obicno je to vrlo mali luft.. Ona moze da se polovna nadje al problem je naci dobru, zato se na kraju svi odluce za celu poluosovinu. 

Moze i da treska ako je suvo, ali to je bas retkost, obicno krst napravi ostecenje na flansi i to pravi vibracije pri ubrzanju i onaj tup tup zvuk pri saltanju ili pipkanju gasa.. 

I obicno je to desna poluosovina. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da majku mu,to je to,ima taj tup udarac pri saltanju.Ta flansa,to je solja jel?To je polovno rizik uzeti,a koliko je nova za t jet,verovatno odere kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi danas sam primetio da su vibracije jace kad idem uz brdo i kad skrecem u levu krivinu..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2020 at 9:27 PM, Drazza said:

Pozz ljudi danas sam primetio da su vibracije jace kad idem uz brdo i kad skrecem u levu krivinu..

Verovatno si rešio problem čim se ne javljaš. Šta je bilo na kraju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/28/2021 at 7:56 PM, Rasta said:

Verovatno si rešio problem čim se ne javljaš. Šta je bilo na kraju ?

Nisam,ali desna poluosovina je u pitanju,samo zamena cele.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2019 at 1:49 PM, Đovani said:

Pozdrav drugari, rešio sam problem sa vibracijama, zamenjen i desni nosač motora (hidro nosač), bila je pukla guma i ulje isteklo. Ugrađen Impergom nosač i vibracije su nestale. Ukoliko neko ima sličnih problema nadam se da će mu moje iskustvo pomoći. Pozdrav 

Slucajno sam u pretrazi nasao tvoj post. 

Kakvo ti je iskustvo sa impergom nosacem. Ja bih trebao da zamenim desni nosac na mjtd 120ks. Fabricki je 22000 din, impergom 6400. Pa sam u dilemi sta da radim. 

 

Da li nosac koji si ti menjao lici na ovaj?

202f212f4a8641a09067086c01.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko_grImpergom je dobar nosac. Ugradi i bez brige, svakako bolji od Acrona. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,

Uvod: U sredu upalim moj bravo 2 1.4 tjet 120, i ustanovim da mi ne radi ventilator u kabini. Iščitao sam malo moguće razloge, kaže najverovatnije neki relej. Takođe piše da hoće sam od sebe da proradi. Sednem ti ja malopre u auto, reko ajde da se provozam pola sata da vidim hoće li da proradi?

Razrada: u toku vožnje, primetim da se  pri jačem dodavanju gasa pri brzini 80-100 auto trese. Ne bi trebalo su gume, skoro sam jednu felnu ispravljao i proveravao. Ne trese u leru ni pri manjim brzinama ni nižem gasu. Inače, u ponedeljak sam već zakazao servis za zamenu kočnica i manžetni pa moguće i da su diskovi krivi ili da je onaj krst. 

Zaključak: koji? Idem sutra kod električara imate li neki savet šta da mu kažem za ventilator? Isto pitanje za ovo treskanje?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektricaru kazi da ti ne radi ventilator :D Jesi li probao da udaris rukom po donjem delu table, kao nekad kad se popravljala slika na starim televizorima ? :D Meni se na stilu desi samo kada je sezona grejanja i posle startovanja motora da nece da se upali ventilator, a to je do kontakta nekog.


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Hibiskus said:

Idem sutra kod električara imate li neki savet šta da mu kažem za ventilator?

Reci mu da ti ne radi klapna za recirkulaciju.... A onda samo posmatraj promenu boje u licu :lol:

Salim se, mislim da je tu ugradjen Denso ventilator. Neka proveri osigurace, to je najbanalnije, za pocetak, pa ostalo. 

 

Sto se tice ovog drugog, moz biti krst, poluosovone, ispravljena felna i gume (ako si isao na Hunter onda nista, a ako nisi onda ti je to sledeca stanica). Alidiram na felne i gume, premda bi se tresle na brzini vecoj od 90km/h, no nikad se ne zna ako su vise defektne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se pojavio slican problem u poslednjih mesec dana. Auto krene da trese pri ubrzanju na oko 80  do 110 km na  cas . Pre 80 nista a posle 110 znatno manje se oseti. Znaci najizrazenije u tom rasponu. Kada pustim gas  npr na 120 nista se ne oseti, kako dodajem gas tako krene da trese. Oterao auto kod Adama da ponov balansiram zimske gume , kaze nije bilo potrebe, gume i felne su ok. Znaci nesto do trapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mog, s oproštenjem, treskanja tiče zamenjena jedna manžetna i krst i više ne trese, ako opet bude počelo, znaću da je poluosovina (PU! PU! pomerio sam se s mesta). Tj malo trese, jerbo sam zakovo prednjim levim u neku vupu pa iskrivio felnu.

Inače, "moj" majstor mi stavio mintex prednje pločice obe, obradio diskove, sipao ulje u menjač, zamenio jednu stop lampu nazad i naplatio 14000 Ilijada WHATTHEACTUALFUCK! Odma pređem kod normalnog.

Prešao 1000km za vikend, potrošnja 6.3l u proseku, auto fino stoji na putu, motor extra.

Edited by Hibiskus
Type error

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

Moze preporuka gde se moze naci poluosovina za 1.4 tjet. Moze i preporuka za dobrog majstora da pogleda auto, mozda i nije poluosovina u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,moras po netu pogledati ,ali uglavnom ili nemaju na stanju celu ili je oko 15000,a mnogi su mi rekli da se ne menja cela nego samo krst i flansa ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...