Jump to content
FAS Goran
Đovani

Fiat Nuova Bravo 1.9 MJet 150/1.4 TJet - vibracije prilikom ubrzavanja

Recommended Posts

Pozdrav drugari, zanima me nečije mišljenje ili iskustvo, vezano za vibracije prilikom ubrzavanja. Problem je sledeći, prilikom ubrzanja osećaju se vibracije u kabini, što je "jače" ubrzanje tj.kad se više doda gas, to su izraženije a najviše ih ima u drugoj brzini i u rasponu od 1500 do 2500 obrtaja. U ostalim brzinama su takođe prisutne. Na autu je zamenjen set kvačila sa plivajućim zamajcem (Valeo), zamenjeni držači motora (sem onog sa suvozačeve strane), zamenjena krsta na poluosovinama, zamenjeni homokinetički zglobovi, proverene felne kod vulkanizera, zamenjeno ulje u menjaču (preventivno). Unapred hvala :-) 

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je novo sem jednog krsta, na levoj poluosovini, stavljen je polovan ali po rečima majstora dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome što kažu ostale su flanše i poluosovine, još to da zamenim, a nažalost uopšte nisu jeftini ovi delovi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li problem tj.vibracije može da pravi letva volana ili možda auspuh? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Đovani

 

Ma jok...tj. takve vibracije ne.

Letva će da kucka (lupka) prilikom sitnijih neravnina (kaldrma je najbolji test), a auspuh kad ''landara'' udara u patos pa je zvuk drugačiji od vibracija na ubrzavanju.

Pitao sam da li si stavio sve novo jer su to stvari koje ljudi prvo gledaju kad imaju takve vibracije (kad već nisu nosači, plivajući...). Postoji taj problem i na Alfama 159 sa tim motorom, čitao sam o tome, npr.:

https://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-andamp-946-spider/979226-help-vibrations-under-acceleration-above-60-a.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoći. Idem na reglažu tj.proveru trapa, javljam ako ima promena.

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je taj sto ako zamenis krst ne mora znaciti da si resio problem. Kod stila/brava najcesce flansa bude problem. Isto sam menjao krst i to je drzalo vodu nekih 2,3 meseca, posle sam morao celu poluosovinu da menjam. Stavljena nova kod Gorana, cini mi se da je bila 14k iz originala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, dekirs said:

Problem je taj sto ako zamenis krst ne mora znaciti da si resio problem. Kod stila/brava najcesce flansa bude problem. Isto sam menjao krst i to je drzalo vodu nekih 2,3 meseca, posle sam morao celu poluosovinu da menjam. Stavljena nova kod Gorana, cini mi se da je bila 14k iz originala. 

Koji su bili simptomi, pitam jer vec neko vreme na mom Bravu 1.6mjt se osećaju vibracije koje su sve jače. Ima ih na ler gasu i prilikom ubrzavanja i jakog su intenziteta.  Promenjen je nosač sa suvozačeve strane, i plivajući zamajac pre 30 hiljada. Ovdašnji majstori daju različita mišljenja (plivajući, , korpa, nosači, poluosovine).  Inače nema nikakvih zvukova prilikom paljenja i gašenja auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U početku su bile sitne vibracije, kao da se auto "njiše" levo-desno, da bi vremenom bile sve jače a najviše su se primećivale kad je auto pun odnosno opterećen, dok ih sad ima i sa praznim autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Đovani said:

U početku su bile sitne vibracije, kao da se auto "njiše" levo-desno, da bi vremenom bile sve jače a najviše su se primećivale kad je auto pun odnosno opterećen, dok ih sad ima i sa praznim autom.

Da li auto ima vibracije i na leru ili samo kod ubrzavanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, golf sdi said:

Da li auto ima vibracije i na leru ili samo kod ubrzavanja?

Ima ih i na leru a za to je odgovoran držač motora, kod menjača. Ja sam zamenio stari, jer sam sumnjao da je on uzrok, a kad je stavljen nov (Swag) vibracije su bile još jače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su i na leru onda je to nosac neki verovatno. Vibracije kada ode krst tj flasna su prilikom ubrzavanja, meni se najcesce desavalo izmedju 90 i 120, u tom nekom rasponu. U pocetku su bile manje, posle je sve vise bukvalno krene da trese.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam na drugim forumima pa me zanima i vaše mišljenje, da možda problem ne prave prljave dizne, primetio sam da je motor bučniji nego li ranije? Da li bi skidanje i čišćenje dizni rešilo problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, rešio sam problem sa vibracijama, zamenjen i desni nosač motora (hidro nosač), bila je pukla guma i ulje isteklo. Ugrađen Impergom nosač i vibracije su nestale. Ukoliko neko ima sličnih problema nadam se da će mu moje iskustvo pomoći. Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,kupio sam bravo 2007 t jet,radio set kvacila,plivajuci,nosac motora donji  tj. reket,ali primecujem u drugoj i trecoj brzini na oko 2000 obrtaja vibracije,cini mi se sa desne strane,nisu jake,ali se osete,volan ne trese,i primetio sam pri naglom stiskanju i pustanju kvacila i gasa lupkanje,a kad ubrza mozes ga voziti 150 nista ne trese itd,da li neko zna kakav je problem u pitanju,da napomenem tockovi su balansirani i gume su nove.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drazza

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Imajući u vidu da pominješ kako su vibracije sa jedne strane i naročito pri ubrzavanju, prvo bih pomislio na poluosovinu na toj strani, i tzv. ''krst''. Bilo koji dobar majstor može lako da vidi ima li lufta tu...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,bas sam citao,za par dana idem kod majstora da menjam selene desne viljuske,pa cu mu reci da proveri i poluosovinu.

Edited by Drazza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...