Jump to content
FAS Goran
paracinac

Fiat Seicento pitanja u vezi Tehnickog pregleda / Atesti

Recommended Posts

Cao, imam par pitanja u vezi atesta za fiat seicento, imam jedan 2006. godiste i hteo bih da ga uvezem u srbiju, e sad kako nabaviti ateste za crna svetla pozadi, druge opruge, sportski auspuh, ja sve to imam na nemackom a dali to vazi i za srbiju, ne znam dali ce biti problema na tehnickom pregledu?

 

hvala unapred i pozz Igor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ti to druze ne zna... Pokazi to na tehnickom i moli se da prihvate. Ako nece, idi na drugi tehnicki. Trece nema. U stvari ima. Vrati na fabriku za uvoz i za svaku registraciju a izmedju se svercuj dok moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vaze dokumenta takvih banana drzava u nasoj velicanstvenoj drzavi. Doci i zagadjivati nas vozni park sa takvim autima, mislim stvarno :D Salu na stranu, spremi se na to da cak ida uspes nesto da uradis da ce ti neko bez objasnjenja obustaviti proces, da ce se zagubiti papiri i da ce svi biti spremni samo da ti kazu gde pare da uplatis bez gaarancije da ce nesto uraditi. Nista to iz inostranstva ne vredi, tako da ako zelis to legalno moraces proci nase strucnjake i ateste.

 

Mislim kakva je situacija, mogu ti preneti iskustvo mog poznanika, on je iz Nemacke uvezao Audija sa zatamnjenim staklima i sad on nije nesto previse zainteresovan za aute pa se nista nije interesovao i bio je u fazonu sigurno nasi prihvataju Nemacki TUV i kad je ostavio auto na tehnickom ladno mu radnik bez ikakvog obrazlozenja i obavestenja poceo cepati folije sa stakla... Umesto da mu kaze da nema validne papire i da uradi odgovarajuci atest ukoliko zeli da ima folije i registruje auto. Na kraju posle puno rasprave su nasli kompromis da pocupaju koliko mogu folije da registruje auto pa je vozio nekoliko dana tako ulepljena stakla sa polu iscepanim krajevima od folije xD

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, YUgisa said:

Ne vaze dokumenta takvih banana drzava u nasoj velicanstvenoj drzavi. Doci i zagadjivati nas vozni park sa takvim autima, mislim stvarno :D Salu na stranu, spremi se na to da cak ida uspes nesto da uradis da ce ti neko bez objasnjenja obustaviti proces, da ce se zagubiti papiri i da ce svi biti spremni samo da ti kazu gde pare da uplatis bez gaarancije da ce nesto uraditi. Nista to iz inostranstva ne vredi, tako da ako zelis to legalno moraces proci nase strucnjake i ateste.

 

Mislim kakva je situacija, mogu ti preneti iskustvo mog poznanika, on je iz Nemacke uvezao Audija sa zatamnjenim staklima i sad on nije nesto previse zainteresovan za aute pa se nista nije interesovao i bio je u fazonu sigurno nasi prihvataju Nemacki TUV i kad je ostavio auto na tehnickom ladno mu radnik bez ikakvog obrazlozenja i obavestenja poceo cepati folije sa stakla... Umesto da mu kaze da nema validne papire i da uradi odgovarajuci atest ukoliko zeli da ima folije i registruje auto. Na kraju posle puno rasprave su nasli kompromis da pocupaju koliko mogu folije da registruje auto pa je vozio nekoliko dana tako ulepljena stakla sa polu iscepanim krajevima od folije xD

Znaci zalosna nemacka ;) videcu sta cu, nesto ce da nabudzimo. felne i gume ce biti original abart 14ice sa 175/50r14 samo mi je bitno zbog drugih opruga, auspuha i crnih stopova. sto kaze nas narod "ko nije probao, nije se usrao" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaostaju za nama barem 20 godina :lol: Nemoj se iznenaditi da i te felne budu problem, ja sam imao problem da se raspravljam za standardnu dimezniju na tehnickom pa su onda na kraju prihvatili cinjenicu da postoji mogucnost da jeste to fabricka dimenzija iako oni to nemaju medju papirima, ali ipak ne moze jer ja nemam taj motor na koji je isla ta dimenzija. Jer boze moj, unisticu tehnicku superioronost vozila marke Zastava stavljajuci 1cm siru gumu na motor 185ccm manjeg od predvidjenog. Mislim sigurno da jeste tako superioran jer smo ga proizvodili 40 godina ali :D Mislim ako poznajes ljude na pravom mestu ili imas srece, moze sve da prodje lagano, a u suprotnom moze da bude da izgubis volju da uopste imas auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim u globalu je stvar da je zakon pisan od strane nekoga ko srafciger nije drzao u ruci, pa je to krajnje nejasno definisano i podlozno svacijem tumacenju, nemas mogucnost zaljenja posto niko ni za sta nije nadlezan pa i onaj ko sprovodi zakon moze da to radi u skladu sa svojim raspolozenjem posto zna da ga inspekcija nece proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.1.2019 at 2:28 PM, YUgisa said:

Mislim u globalu je stvar da je zakon pisan od strane nekoga ko srafciger nije drzao u ruci, pa je to krajnje nejasno definisano i podlozno svacijem tumacenju, nemas mogucnost zaljenja posto niko ni za sta nije nadlezan pa i onaj ko sprovodi zakon moze da to radi u skladu sa svojim raspolozenjem posto zna da ga inspekcija nece proveriti.

imas pravo, tako je nazalost skoro sa svim zakonima, hvala ti na trudu, videcemo sta ce da ispadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...