Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MILLAN

Fiat Grande Punto 1.9 MJet - ne rade grejači sedišta

Recommended Posts

Pozdrav forumasi ! U pitanju je Grande Punto 1.9 mjet 06. Skoro sam ga kupio , pa sad sredjujem sve sto je zapostavljeno na automobilu i zelim da ga dovedem u sto bolje stanje. 
Grandulja ima dosta dodatne opreme, izmedju ostalog ima i grejace sedista.  Grejaci , kao ni lumbalna podrska u sedistu ne rade. Da li je neko od vas imao iskustva sa ovim problemom? 
Pokusavao sam da pronadjem na netu semu instalacije ili bilo koji topic na forumima, nazalost nista nisam nasao vezano za grejace. 
Za pocetak me interesuje kako su uopste vezani grejaci kod fiata? Da li imaju neki svoj deo elektronike i gde se on nalazi? 
 

IMAG1890.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka za sve samostalne radove na autu - eLearn. Bukvalno od A do S sto se tice detaljnih tehnickih podataka, sema, ozicenja, procedura testiranja, sklapanja/rasklapanja... Imas ovde sve objasnjeno, skini neophodne komponente, napravi ISO, pokreni ga preko nekog virtuelnog drive i cepaj :) (pogledao bih ti rado, to je par minuta posla, ali imam aplikaciju samo za "svoje" Stilo i Nuova Bravo):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MILLAN

 

Proveri prvo da li imas ispod naslona za ruku dugmice za grejace i lumbalnu podrsku. Ako je to na mestu, zice idu odatle do konektora sedista pa bi trebalo prvo te konektore proveriti. Moguce da je i osigurac pregoreo, kod fiata je uglavnom takva neka banalnost u pitanju. A moguce je da su sedista i menjana pa nemaju u sebi nista od navedenog. Ni to me ne bi cudilo...uglavnom nije to nista tesko proveriti unimerom...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane , skinucu da vidim o cemu se radi , hvala na linku .. 

Lufti, ima 2 prekidaca za grejace i jedan za lumbalnu ...ne radi ni jedno dugmence 

Ima neke zice isto idu u sedista sa ostalim zicama  , samo su izolovane drugacije, podsecaju na crevo od pumpe za gumu, pleteno :D   moguce da je to od grejaca.

Krenucu od tih prekidaca, osiguraci su svi ok . Javljam ako bude novosti.. slikacu te detalje kad budem rastavljao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto lici na crevo su posebno izolovane zice airbag-ova, sto je i logicno, one su najbitnije. Skini plastiku ispod naslona za ruku i vidi da li je konektor spojen kako treba, cini mi se da je tu problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...