Jump to content
FAS Goran
Shojke

Zvuk iz kabine

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam jedan mali ali iritirajuci problem :) Cesljao sam po forumu ali nisam nasao slicno nista pa reko da otvorim novu temu pa pitam vas da li je neko imao slicno iskustvo i moguce resenje. Naime, tokom voznje cuje se zvuk u desnom delu kabine, tj negde kod soferke i fioke. Prvo sam mislio da je plastika fioke, pa soferka da se nije odlepila ali nije. Zvuk je onako kao kad se klimaju prozori i cuje se i pri manjim vibracijama i jako me nervira vec mesecima. Dodje mi da rastavim celu tablu. Snimio sam zvuk, e sad nadam se da ce se cuti dovoljno.

Zvuk iz kabine

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Shojke said:

Pozdrav svima, imam jedan mali ali iritirajuci problem :) Cesljao sam po forumu ali nisam nasao slicno nista pa reko da otvorim novu temu pa pitam vas da li je neko imao slicno iskustvo i moguce resenje. Naime, tokom voznje cuje se zvuk u desnom delu kabine, tj negde kod soferke i fioke. Prvo sam mislio da je plastika fioke, pa soferka da se nije odlepila ali nije. Zvuk je onako kao kad se klimaju prozori i cuje se i pri manjim vibracijama i jako me nervira vec mesecima. Dodje mi da rastavim celu tablu. Snimio sam zvuk, e sad nadam se da ce se cuti dovoljno.

Zvuk iz kabine

Moguće se da zvuk dolazi od same platike, naročito ako nije konstantan već se pojavljuje povremeno npr. kada je hladnije i sl. Ono što možete pokušati je da na svim spojevima plastičnih delova gde vam je pristupačno naprskate malo silikon spreja, pa da vidite da li se nešto promenilo. Inače plastika je veoma podložna temperaturnim diletacijama, naročito ako nije nekog premium kvaliteta i krckanja iste nisu neuobičajena pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm....pa čulo se i letos, s zvuk je kao da vibrira klasican prozor kad je klimav....Probaću sa silikon spejom mada bih najradije rastavio celu konzolu ali za to sad nije vreme, možda kad otopli malo :D hvala za savet Sheriffe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Shojke said:

Hm....pa čulo se i letos, s zvuk je kao da vibrira klasican prozor kad je klimav....Probaću sa silikon spejom mada bih najradije rastavio celu konzolu ali za to sad nije vreme, možda kad otopli malo :D hvala za savet Sheriffe ;)

U svakom slučaju kod rastavljanja konzole treba baš paziti da se nešto ne polomi da se ne nepravi još gore. Sudeći po ovom zvuku, nije isključeno da se konzola vremenom rasklimala. Ako se već bude rastavljala sve se lepo može učvrstiti i izolovati gde treba, naročito na spojevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...