Jump to content
FAS Goran
alfini0507

Fiat Nuova Croma 1.9 multijet Black Beauty

Recommended Posts

4 hours ago, neshaoct said:

Hvala za link. Sad sam zvao 15000 je kod mene desna do menjaca komplet. Daju 10%  popust za clanove + 5% za gotovinsko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, DraganUS said:

... Daju 10%  popust za clanove + 5% za gotovinsko. 

 

@neshaoct direttore, može članska dok mi nije istekla, ili je dovoljno da me najaviš  :blushing:

 

edit:  istekla  :lol:  

 

(Fiat Lancia Club Serbia <info@fiat-lancia.org.rs> Potvrđujemo da smo 08.10.2019. registrovali Vašu uplatu članarine.)

 

edit II: Kad malo bolje pročitam...  "U svakom slučaju, rok važenja nije vezan za datum uplate, već za datum izdavanja kartice tako da ni u kom slučaju ne možete biti oštećeni što se tiče roka važnosti zbog čekanja na karticu."    :unworthy:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada sve 5 sto se poluosovina tice... Cekam jos da natovarim debelu malu vise i da je upregnem na neko brdo... Tad ce bas da se pokaze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan update... Odradjen anlaser... Milina kako sad pali u odnosu na pre... Iako je odradjeno kompletno kvacilo sa zamajcem znao je pri paljenju da zatrese... Sad toga skoro da i nema... Mozda bi trebalo i nosac prekontrolisati/promeniti...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da skines i alternator, odradis remont ako treba i nema da otvoris haubu godinama :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam trebao ali majstor rece da je punjenje kako treba i da je aku OK, tako da ga nismo radili... E sad, mozda i nije hteo jer je rodio mecku da skine anlaser pa mu je falio samo jos alternator... Ja ga pitah, "pa nije ti to valjda prvi 1.9mjet 110kw da mu radis anlaser...?" Kaze svi ostali su mala maca za Cromu, i 159ka i SaaB i Vectra... Jbga valjda imaju vise slobodnog prostora oko motora...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, alfini0507 said:

Jos jedan update... Odradjen anlaser... Milina kako sad pali u odnosu na pre... Iako je odradjeno kompletno kvacilo sa zamajcem znao je pri paljenju da zatrese... Sad toga skoro da i nema... Mozda bi trebalo i nosac prekontrolisati/promeniti...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Koristan info i za mene. Alternator sam radio, al alnaser nisam, premda je u planu. Mislim konkretno na paljenje i drmanje prilikom istog (nosaci su dobri)., 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to kolega... Sumnjao sam na nov set postavljen pre oko godinu i nesto... I sad nije kao benzinca da palis ali je nebo i zemlja...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, ISV_01 said:

Koristan info i za mene. Alternator sam radio, al alnaser nisam, premda je u planu. Mislim konkretno na paljenje i drmanje prilikom istog (nosaci su dobri)., 

Koliko te izaslo? mislim da cu i ja morati da radim alternator uskoro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 13K u Elektro servisu Raša u Zemunu. Godinu dana garancije daju na ugrađene delove (ima kod mene u temi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za anlaser sam dao 4 hiljadarke... Mislim da je remont alternatora nesto skuplji...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogami za 40E..ja gde sam zvao rekli oko 60-100e zavisno da li ga oni skidaju i sta je sve crklo u njemu (tip ostecenja/zamora materijala). 

kod mene je radni sat bio 3000, regler oko 3600, reostat (nema veze sa njim al usao u cenu kao crknut deo) 2000 i neki jos delovi da se dogura do 110e komotno. 

 

svakako cu starter kod svog majstora, to bar moze srediti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na 2.0 mjet remont alternatora bio 16000 (13000 delovi, 3000 ruke) u NS. Imam negde spisak cena delova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si pitao mozda posto je nov?
Kum je u Cg kupio nov iz originala za 200e, jos ima negde racun od dela i od majstora.
A nema tu sta je sve crklo ako se radi pregled dok je ispravan. Zamene se lageri, eventualno kolektor i cetkice i to je to. A cena za to je smesna, lager je par stotina din, cetkice racunaju onako djuture i kolektor nov je nesto jeftin bese. Na to sve jos ruke i iskosta zavisi gde, 20-30e.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Marinijum" tockovi odoše u zimski san a debela dobi na ružnoći...

Kad smo vec presli na zimsku obucu eto nas kod trapadzije da se odradi i centriranje trapa jer su skoro zamenjene i poluosovine i to je to...

Sledece nedelje da se isprsimo za zamenu termostata, u toku meseca registracija i dosta za ovu godinu...

e6bcc7e9cfe887081406c8c1186d73ae.jpg502e799343d45db7f487f44ebc755200.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...